[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره مرکز مشاوره::
مشاوران::
دفتر ارتباط خانواده و دانشگاه::
آرشیو اخبار مرکز مشاوره::
بروشورهای علمی::
بخش ویژه اساتید::
ارتباط با ما::
::
اساسنامه کانون همیاران
..
مدیریت های حوزه دانشجویی

امور دانشجویان

امور خوابگاه ها

اداره رفاه و خدمات دانشجویی

اداره بهداشت و درمان
کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه  

..
نظرسنجی مرکز مشاوره

AWT IMAGE

..
کتاب مهارتهای زندگی
AWT IMAGE
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظر خود را در مورد سایت اعلام نمایید
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: پرسش‌های متداول ::
:: مسائل در بدو ورود به دانشگاه
# من آرزو داشتم در دانشگاه ديگري تحصيل كنم ولي برخلاف علاقه و انتظارم در دانشگاهي قبول شده ام كه چندان مطرح نيست. اسم اين دانشگاه مرا آزار مي دهد. اصلا فكر نمي‌كردم كه در اين دانشگاه قبول شوم. دوستانم در دانشگاه بهتري درس مي‌خوانند. من احساس مي‌كنم كه اعتبار، شهرت و موقعيت علمي اين دانشگاه چندان مناسب نيست. اين موضوع مرا رنج مي‌دهد. دلم مي‌خواهد انصراف بدهم ولي حوصله ي كنكور ديگري را هم ندارم. آيا بهتر نيست كه انصراف بدهم؟

اين كه نتوانسته ايد به دانشگاهي كه آرزو داشته ايد وارد شويد، احساسات منفي زيادي ايجاد مي‌كند از جمله خشم، دلسردي، اندوه. چنين احساساتي مي‌تواند شما را به يك تصميم گيري احساسي سوق بدهد. اين كه دانشگاه شما اعتبار و شهرت وموقعيت علمي ندارد، موضوعي است كه بايد در مورد ان مطمئن شويد. اعتبار و موقعيت علمي يك دانشگاه را بر چه اساس و معياري تعيين مي‌كنيد؟ بعضي از دانشگاه ها در ميان جوانان داراي شهرت بيشتري است ولي اين بدان معنا نيست كه بقيه ي دانشگاه ها بي اعتبار و بي ارزشند. به جاي آن كه احساس ارزشمندي خود را از دانشگاهي كه در آن تحصيل مي كنيد به دست آوريد بهتر است اين شما باشيد كه به دانشگاه خود ارزش و اعتبار مي‌دهيد. بعضي از موفق ترين و شاخص ترين دانشجويان از دانشگاه هاي معمولي كه چندان اسم و رسمي ندارند فارغ التحصيل شده اند و چون چنين افرادي از آن دانشگاه ها بيرون آمده اند، باعث اعتبار بخشيدن به دانشگاه خود شده اند.

  مهم اين است كه مدرك دانشگاه هاي ايران در خارج از كشور بسيار مورد تأييد است يعني اعتبار دارد. شما بايد بتوانيد خود را رشد دهيد و سواد و علم خود را ارتقا بخشيد. هنگامي كه بينه علمي خود را تقويت كرديد، براي كسي مهم نيست كه در كدام دانشگاه تحصيل كرده ايد. درثاني، اين شما هستيد كه مي‌توانيد به دانشگاه خود اعتبار دهيد.

  با توجه به مطالب بالا، بهتر است به جاي تغيير دانشگاه، با عزت نفس، باوري كه از ارزشمندي خود داريد را بهبود بخشيد.


1389/8/9 Question Link Show Print Version
پرسش‌های خود را ارسال کنید - کل پرسش های متداول را ببینید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علم و صنعت است و هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است.
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 31 queries by YEKTAWEB 4642