[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
بروشور ها و کاتالوگ های تولیدی توسط اداره روابط عمومی::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ویژه ورودی های جدید1402::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE
نشریه پیام شماره 90
نشریه پیام شماره89
نشریه پیام شماره ۸۸
نشریه پیام- شماره 87
نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۹۸

خبرنامه شماره ۳۹۷

خبرنامه شماره ۳۹۶

خبرنامه شماره ۳۹۵

خبرنامه شماره ۳۹۴

خبرنامه شماره ۳۹۳

خبرنامه شماره ۳۹۲

خبرنامه شماره ۳۹۱

خبرنامه شماره ۳۹۰

خبرنامه شماره ۳۸۹

خبرنامه شماره ۳۸۸

خبرنامه شماره ۳۸۷

خبرنامه شماره ۳۸۶

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
حدیث از حضرت علی(ع)
مَن جاءَتهُ مَنِیَّتُهُ وهُوَ یَطلُبُ العِلمَ فبَینَهُ وبَینَ الأنبیاءِ دَرَجَهٌ؛
هر کس در حال طلب دانش مرگش فرا رسد ، میان او و پیامبران تنها یک درجه تفاوت باشد .
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: بیانیه ۲۲۸ نفر از اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ::
 | تاریخ ارسال: 1402/11/30 | 
بیانیه ۲۲۸ نفر از اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری
 
بسمه تعالی

«إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» (رعد- آیه۱۹)
انتخابات در نظام جمهوری اسلامی تبلوری تام از مشارکت جمعی در راستای اعتلای جامعه است و بر همه اقشار اجتماعی و به ویژه نخبگان فرض است تا نسبت به برگزاری انتخاباتی رشد دهنده که مسیر پویش حق را در جامعه اسلامی هموارتر می‌سازد، اهتمام ویژه داشته باشند. بر این اساس، در این برهه از تاریخ کشور که ۴۵ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد و نظام اسلامی تجارب متعددی از برگزاری انتخابات داشته و جریان‌های سیاسی و مردم به انحاء مختلف در دوره‌های مختلف در آن شرکت کرده‌اند، ما اساتید دانشگاه علم‌ و صنعت ایران ضمن دعوت از آحاد مردم میهن عزیز، خصوصاً جوانان، دانشجویان و دانشگاهیان فرهیخته، به مشارکت در تعیین سرنوشت کشور و با اعتقاد به این ‌که مسیر اصلاح امور از کنشگری فعال در انتخابات می‌گذرد، نکات زیر را به عنوان درس‌آموخته‌هایی که باید روشنگر مسیر آتی باشد خاطر نشان می‌کنیم:
۱. التزام به قانون و تلاش در فراهم کردن مشارکت آحاد مردم با سلایق مختلف می‌بایست دغدغه اصلی همه جریان‌های سیاسی معتقد به نظام اسلامی باشد. همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در بیانات متعدد فرمودند، حضور مردم یکی از پایه‌های استوار مشروعیت نظام اسلامی است و هر فرد یا گروهی که با بهانه‌های مختلف سعی در تضعیف این مشارکت نماید، خواسته یا ناخواسته، آگاهانه یا ناآگاهانه به پایه‌ها و ستون‌های نظام اسلامی ضربه می‌زند.

۲. از جریان‌های سیاسی چنین انتظار می‌رود که عرصه انتخابات و انتخاب‌گری را محدود به منافع جمعی و گروهی خویش ننمایند، بلکه هدف و آرمان اصلی خود را کمک به حل مسائل اصلی کشور و پاسخگویی به دغدغه‌های مردم قرار دهند. ملاک در معرفی افراد توسط جریان‌های سیاسی تقوی، تعهد، تخصص، شجاعت، باورمندی قلبی و عملی به انقلاب، و توانمندی در اصلاح رویه‌های فسادآور، ساختارهای ناکارآمد در تصمیم‌گیری‌ها و برخی نارسایی‌های نهادینه شده در ارکان مختلف حاکمیت باشد. معرفی افرادی فاقد این ویژگی‌ها و نگریستن از پنجره منافع حزبی و گروهی، خیانت تاریخی به آرمان‌های بزرگ مردم و انقلاب است و تاریخ نسبت به این خیانت قضاوت خواهد نمود. سهم‌خواهی‌های گروهی به دور از توجه به مشکلات واقعی مردم آفت دیرینه‌ای است که جریان‌های سیاسی مختلف را دچار خود کرده است و رهایی از این آفت در گرو بازگشت به مردم، بازخوانی مشکلات و دغدغه‌های آنها و بسیج همه توان و ظرفیت گروه‌های سیاسی برای پاسخگویی به نیازهای اصلی آنان است.

۳. از جریان‌های سیاسی که در دوره‌های گذشته کنش انتخاباتی داشته و به ارائه فهرست‌های انتخاباتی پرداخته‌اند، انتظار می‌رود که قبل از ارائه و معرفی فهرست‌های جدید نسبت به ارائه گزارشی از عملکرد نمایندگان منتسب به جریان خود در خصوص شفافیت و پاسخگویی، پیگیری اصلاح ساختارهای معیوب سیاست‌گذاری، استفاده نظام‌مند از ظرفیت بدنه‌های نخبگانی، تمرکز بر دغدغه‌های معیشتی و اجتناب از مداخلات فسادخیز در مناسبات اجرایی اقدام نمایند. قطعاً جلب اعتماد بدون ارائه کارنامه‌ای شفاف و روشن از عملکرد گذشته امکان‌پذیر نخواهد بود. همچنین لازم است برنامه‌های مشخص و روشن نامزدها و فهرست‌های معرفی‌شدۀ خود را از جنبه تقنینی برای رفع معضلات کلان مملکت از جمله مشکلات اقتصادی و معیشتی به سمع و نظر مردم برسانند.

۴. مردم شریف ایران در طول دهه‌های گذشته نجیبانه سختی‌ها و مشکلات انقلاب را به جان خریده‌اند تا مسیر اعتلا به سمت قله‌ها فراهم شده و دستاوردهای ارزشمندی در سطح کشور و منطقه از جمله امنیت مثال زدنی کشور به لطف مجاهدت‌های فرزندان این مرز و بوم و مسیر روشنِ ترسیم‌شده توسط امام و رهبری رقم بخورد. لذا خطاب به منتخبین انتخابات و جریان‌های سیاسی حامی ایشان بیان می‌داریم که در قدرشناسی از این مردم نجیب می‌بایست فرصت حضور و نقش‌آفرینی در نظام اسلامی را مغتنم شمرده و از فرصت‌سوزی، اهمال‌ورزی، عافیت‌طلبی و سیاسی‌بازی برحذر باشند. همچنین در همه کنش‌هایی که قبل، حین و بعد از انتخابات خواهند داشت، به شکرانه نعمت انقلاب اسلامی و دِیْنی که مردم عزیز کشور و شهدای این مرز و بوم بر دوش سکانداران، نخبگان سیاسی و مسئولین کشور گذاشته‌اند، خدماتی خالصانه، خداپسندانه و شفاف نسبت به موکلین خود ایفا نمایند. امید قطعی داریم که مردم عزیزمان با هوشمندی و انتخابی از سر روشن‌بینی، نسبت به پیگیری مجدانه مطالبه تاریخی خود در اقامه کلمه حق و عدالت کوتاه نخواهند آمد و مسیر رشد و بالندگی انقلابِ خود را با جدیت پیش خواهند برد، ان‌شاءالله.
«و من ‌الله التوفیق»
جمعی از اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران

اسامی کامل امضاکنندگان
دفعات مشاهده: 3136 بار   |   دفعات چاپ: 144 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4657