[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: دانشگاه فدرال کازان روسیه و دانشگاه علم و صنعت ایران تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند ::
 | تاریخ ارسال: 1402/4/3 | 
دانشگاه فدرال کازان روسیه و دانشگاه علم و صنعت ایران تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند
 
دانشگاه علم و صنعت ایران در روز پنج‌شنبه، یک تیرماه ۱۴۰۲، میزبان نمایندگانی از دانشگاه فدرال کازان روسیه بود.
در این نشست، دکتر یونسیان (معاون پژوهش و فناوری)، دکتر بوترابی (معاون فناوری، نوآوری و کارآفرینی)، دکتر گلشن خواص (مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی) و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده‌های مهندسی شیمی، نفت و گاز و مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران و همچنین دو تن از معاونین و معاون دفتر نوآوری دانشگاه فدرال کازان حضور داشتند.

 
در ابتدای این جلسه، دکتر بوترابی به مهمانان خیر مقدم گفت و پس از آن، مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه، دستور کار جلسه را تبیین و به معرفی دانشگاه پرداخت.
در ادامه، دکتر یونسیان در سخنانی به معرفی موفقیت‌های دانشگاه علم و صنعت ایران در زمینه مهندسی نفت و گاز و حمل و نقل پرداخت و زمینه‌های همکاری در دو حوزه آموزشی (تبادل دانشجو) و پژوهشی (تبادل اساتید، تعریف پروژه مشترک، تبادل تجربیات و اطلاعات) را تشریح کرد. وی با معرفی موسسات متمرکز دانشگاه در حوزه نفت و گاز، ابراز امیدواری کرد که طرفین بتوانند همکاری‌های بیشتری در این زمینه داشته باشد.
پس از آن دکتر گلشن خواص نیز به تشریح اهداف دانشگاه علم و صنعت ایران از برگزاری این نشست پرداخت. وی زمینه هایی همانند برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، ایجاد زمینه برای انتخاب استاد راهنمای مشترک و همچنین تبادل تجربیات و پروژه‌های مشترک با اعضای هیات علمی طرفین را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد شروع همکاری در این موارد، بتواند در آینده به موضوعات دیگر نیز گسترش یابد.
 در ادامه، دکتر حسینی‌نسب و دکتر میری (اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز)، ضمن تشریح سوابق همکاری‌های خود با دانشگاه فدرال کازان، بر وجود زمینه‌های مناسب برای همکاری در حوزه‌های نفت و گاز و شیمی تاکید کردند.
در این نشست، نمایندگان دانشگاه فدرال کازان ضمن استقبال از پیشنهادات مسئولان دانشگاه، از دانشگاه علم و صنعت ایران برای برگزاری رویداد و انجام پروژه‌های مشترک، دعوت به عمل آوردند.
در پایان این نشست نیز تفاهم‌نامه همکاری بین طرفین توسط دکتر گلشن خواص(مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی) و دکتر دنیس نرجالیو (معاون دانشگاه فدرال کازان) به امضا رسید.

 
Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652