[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
مدیریت امور فرهنگی::
واحدهای مدیریت فوق برنامه::
دبیر خانه و کمیته نظارت::
اخبار و رویدادها::
آلبوم تصاویر::
جشنواره ها،همایش و فراخوان::
انجمن های علمی::
خانه نشریات::
پایگاههای مفید::
تماس با ما::
فرم ها::
::

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف
   
..
کتاب و آموزش
..
خبر گزاری تخصصی قرآن کریم(ایکنا)
www.iqna.ir
..
:: نشست هیئت رئیسه ذانشگاه با نمایندگان تشکل های اسلامی دانشجویی ::
 | تاریخ ارسال: 1401/9/14 | 
نشست نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با هیئت رئیسه دانشگاه، ۱۳ آذرماه ۱۴۰۱ در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این نشست ابتدا، دکتر انبیاء (رئیس محترم دانشگاه)، با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت شهدای این روز و با تذکر این مطلب که دانشجویان، ولی‌نعمتان ما هستند؛ در سخنانی بر جایگاه دانشجو و نقش وی در پیشرفت و آبادانی کشور تاکید کرد. وی با تصریح بر اینکه فعالیت اجتماعی دانشجویان، برای ما بسیار مغتنم است، ابراز امیدواری کرد ماحصل برگزاری این جلسه، همدلی بیشتر در جامعه دانشگاهی علم و صنعت ایران باشد


در بخش دوم این جلسه، فروزان‌نیا (نماینده هیات محبان‌الحسین ع)، ستوده‌نیا (دبیر انجمن اسلامی دانشجویان)، سلیمانی (از انجمن اسلامی رویش)، دهقان (از کانون قران و عترت)، زمانی (از بسیج دانشجویی)، فتحی (از انجمن اسلامی آرمان)، شاکر (از مجمع حرب‌الله)، غیاثی (از هیات شهدای گمنام) و اختیاری (از مجمع دفاتر فرهنگی)، به نمایندگی از تشکل‌های خود به طرح مسایل، انتقادات و نقطه نظرات خود در مسایل گوناگون و از جمله وقایع اخیر دانشگاه‌ها و کشور پرداختند که ریاست دانشگاه و دیگر مسئولان حاضر در جلسه به آنها پاسخ دادند.

توجه به محیط‌های خوابگاهی و حفظ آرامش در آنها؛ تشکر از معاون دانشجویی برای حضور در جمع‌های مختلف دانشجویان و شنیدن سخنان آنها؛ مقابله با نقض قوانین دانشگاه، مخالفت با سرکوب دانشجویان به جای حفظ امنیت؛ تعیین محدوده اختیارات نهادهای درون دانشگاهی؛ تغییر سرفصل‌ها و محتوای دروس دانشگاه منطیق بر نیازهای صنعت؛ حذف برخوردهای ناعادلانه و سلیقه‌ای کمیته انضباطی و درخواست گزارش شفاف از عملکرد آن در ماه‌های اخیر؛ برگزاری جلسات متوالی عموم دانشجویان و مسئولان دانشگاه؛ اعتراض به حضور نیروهای لباس شخصی در دانشگاه؛ تشکیل شورای صنفی دانشجویان با برگزاری انتخابات آزاد؛ به رسمیت شناختن حق اعتراض دانشجویان و جدا کردن صف آنان از افراد اغتشاشگر؛ تلاش برای حفظ شأن دانشگاه به عنوان اتاق فکر جامعه؛ به رسمیت شناختن حق اعتراض دانشجویان و جدا کردن صف آنان از افراد بر هم زننده نظم دانشگاه؛ اهمیت دادن به فضای گفتمانی و شنیدن نظرات انتقادی و... عمده مطالبات و انتقادات دانشجویانی بود که در این نشست، صحبت داشتند.
 
در بخش پایانی این نشست، رئیس دانشگاه با تصریح بر اینکه دانشگاه باید محل تضارب آرا و اندیشه باشد و نه تضارب افراد، تاکید کرد: مدیران و مسئولان دانشگاه، در فضای گفتمانی شنونده سخنان دانشجویان هستند و هنر ما در این وقایع اخیر این بود که علیرغم ظرفیت‌های قانونی، کمترین برخورد را با دانشجویان داشته‌ایم. وی افزود: دانشگاهی که نتواند مشکل جامعه خود را حل کند، دانشگاه نیست و اگر دنبال اصلاح در کشور هستیم، بحث‌های مهمتر نباید در پس این اتفاقات گم شوند. مأموریت اصلی دانشگاه، پژوهش است و برای ما که دانشگاهی صنعتی هستیم، اولویت باید حل مساله صنعت باشد. طبیعی است که زیرنظام‌های آموزشی را نیز باید برای این اولویت، تغییر دهیم.
 
دفعات مشاهده: 523 بار   |   دفعات چاپ: 68 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 4652