افتخارآفرینی دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی

 | تاریخ ارسال: 1401/6/5 | 
مسابقه dwell با موضوع طراحی مجتمع مسکونی با قابلیت رشد با ساکنین در کشور سنگال برگزار شد. آلبوم تصاویر
هدف این رقابت طراحی مجتمع مسکونی قابل توسعه در آینده، مدولار و مبتنی بر هویت و سازگار با معماری بومی منطقه است. این طرح باید به ارتقای ارتباط محلی و افزایش سطح سلامت محیطی و اجتماعی کمک کند.
اعضای تیم: محدثه کاظمیان، روناک نژاد عبدالحسینی، آزاده حسینی
در نهایت تیم مذکور زیر نظر اساتید محترم جناب آقای دکتر سید عبدالهادی دانشپور و سرکار خانم دکتر هانیه صنایعیان در درس کارگاه طراحی معماری ۳ پایدار کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه winner گردید.


پایداری اجتماعی و دستیابی به فضاهای اجتماع پذیر و مجموعه ای سازگار با بافت و هویت منطقه از اهداف طراحی بوده است.
این‌ مجتمع مسکونی مانند یک بافت در نظر گرفته‌شده‌ و کانسپت این طرح شبکه ای منسجم است که فضاهای عمومی و خصوصی، باز و نیم باز در هم تنیده‌اند. در این طرح بام واحد ها نقش فضاهای ارتباطی طبقه بالا را ایفا ‌کرده و در برخی از واحدها بام ها تبدیل به فضاهای جمعی خصوصی تر شده که به استفاده حداکثری و بهینه از همه فضاها منجر شده است. علیرغم نیاز به فضاهای جمعی که این نیاز مبتنی بر پیشینه فرهنگی این منطقه است،  فضاهای عمومی در حال تخریب بوده و فضای بسیار کمی برای تجمع فراهم است؛ حال آنکه مساحت سایت نسبت به تعداد زیاد واحدها محدود بوده، تلاش شده است که در عین پاسخگویی به نیاز های فرهنگی و اجتماعی و  طراحی فضاهایی که به ساکنین این امکان را بدهد آن را درخور نیازهای خود برای فعالیت‌های جمعی سازمان‌دهی کنند، حداکثر تعداد واحد مورد نیاز را نیز فراهم کند.

دفعات مشاهده: 1164 بار   |   دفعات چاپ: 173 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

خبرهای اخیر