افتخارآفرینی دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی طراحی

 | تاریخ ارسال: 1401/4/5 | 
افتخارآفرینی دانشجویان دانشکده معماری و شهرسازی در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی طراحی 
دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران با افتخار اعلام می دارد:
تیم دانشجویی گرایش معماری پایدار، در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی طراحی( Architecture at Zero) موفق به کسب مقام سوم دانشجویی شدند.
این مسابقه با موضوع طراحی یک مجموعه مسکونی پایدار در کشور آمریکا، برای کشاورزان مهاجر برگزار شد.
 هدف این رقابت، طراحی برای کربن زدایی، عدالت اجتماعی و تاب‌آوری است که برای دانشجویان و متخصصان در سراسر جهان است. این اقدام چالش برانگیز برای درگیر کردن مهندسین رشته های مختلف در زمینه‌های معماری، طراحی، مهندسی و برنامه ریزی در راستای طراحی پایدار است. سایت مسابقه در ایالت کالیفرنیا شهر ویزالیا قرار داشت.
در نهایت تیم مذکور زیر نظر اساتید محترم جناب آقای دکتر عبدالهادی دانشپور و خانم دکتر هانیه صنایعیان در درس کارگاه طراحی۳ معماری پایدار کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه سوم در بخش دانشجویی گردید.
اعضای تیم: فاطمه شیرمحمدی، فاطمه فروتن، علی مرادی و مجید سپه وند
در این طرح با الگو گرفتن از معماری بیوفیلیک و رویکرد طراحی پایدار، تلاش شده تا فضایی طراحی شود که در آن، تعادل و احترام متقابل بین انسان و طبیعت، در همه سطوح وجود داشته باشد و فضای سکونت با محیط طبیعی ادغام شود. با بهره گیری از مضامین و الگوهای طبیعت و فرهنگ و میراث کاربران به استفاده از مصالح بومی رو اورده شده تا حس تعلق و رضایت کاربران را افزایش پیدا کند  و در راستای اهداف اقتصادی مجموعه گام برداشته شود. به منظور ارتقای کیفیت فضا و افزایش فضای قابل استفاده فضای سبز و عابرین پیاده، پارکینگ مجتمع به زیرزمین منتقل شد تا به عنوان یک پناهگاه بالقوه در مواقع بحران عمل کند.
یکی از اصل های طراحی توجه با عدالت اجتماعی و برابری بین واحد های مجموعه بود که با در اختصاص دادن زمین های مساوی به صراحت به اصل برابری اشاره شد. از انجا که نیازهای انسان در طول زمان در حال تغییر است و معماری باید پاسخگوی نیاز های انسان در طول زمان باشد، با بهره گیری از معماری انعطاف پذیر و مدولار به این نیاز پاسخ داده شد تا با گذشت زمان کاربران هزینه های کمتری را متحمل شوند.

دفعات مشاهده: 789 بار   |   دفعات چاپ: 104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

خبرهای اخیر