برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره ما::
اخبار و اطلاعیه ها::
بیمه::
وام::
مسافرت ها::
تعاونی::
امکانات دانشگاه::
بهداشت و سلامت::
تصاویر::
گوناگون::
ارتباط با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: شرایط پرداخت تسهیلات بدون ضامن بانک صادرات ایران به بازنشستگان ::
 | تاریخ ارسال: 1400/11/12 | 

شرایط پرداخت تسهیلات بدون ضامن  بانک صادرات ایران به بازنشستگان
شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران رسمی یا غیر رسمی دستگاه‌های اجرایی دولتی شامل وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی و سایر شرکت‌های معتبر بخش خصوصی که حقوقشان نزد شعب بانک صادرات ایران واریز می‌شود، می‌توانند تا سقف یک میلیارد ریال بدون ضامن و با اخذ نامه کسر از حقوق، بر اساس اعتبارسنجی و توان بازپرداخت تسهیلات از طریق صدور کارت اعتباری مرابحه از تسهیلات خرد این بانک استفاده کنند.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک برای آسان‌سازی پرداخت تسهیلات خرد به مشتریان و تحقق رویکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی پرداخت تسهیلات خرد حداکثر یک میلیارد ریالی را در قالب کارت اعتباری مرابحه با مدت قرارداد حداکثر ۳۶ ماهه و بازپرداخت اقساط مساوی و ماهانه  در دستور کار قرار داده که قرارداد لازم‌الاجرا، اعتبارسنجی و احراز توان بازپرداخت، شرط صدور این کارت است.
همچنین شاغلان بخش خصوصی که حقوقشان از طریق بانک صادرات ایران پرداخت می‌شود، تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال بدون ضامن و تنها با اخذ نامه کسر از حقوق می‌توانند از این تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه استفاده کنند.
گفتنی است متقاضیانی که قبلا تسهیلات خرد بانک صادرات ایران را دریافت کرده‌اند، صرفا پس از تسویه کامل بدهی می‌توانند این تسهیلات را دریافت دارند.
شایان ذکر است، شرط احراز توان بازپرداخت این است که مجموع حقوق و مزایای مستمر متقاضی پس از کسر کسورات قانونی (شامل مالیات، بیمه و بازنشستگی و ...) حداقل معادل دو برابر اقساط تسهیلات باشد. نرخ سود این تسهیلات نیز نرخ مصوب شورای پول اعتبار است.
مدیر عامل بانک صادرات ایران در گفتگو با رسانه ملی اظهار داشت: به محض مراجعه متقاضیان دریافت تسهیلات به شرط واجد شرایط بودن، شعب ملزم به تکمیل پرونده و پرداخت تسهیلات زیر صد میلیون بدون ضامن هستند.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران و به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا) حجت‌اله صیدی در گفتگو با خبرنگاران و در پاسخ به سئوالی در خصوص ادعای عدم دسترسی برخی شعب به بخشنامه سیاست جدید اعطای تسهیلات خرد، گفت: پرداخت تسهیلات خرد بر اساس بخشنامه جدید از هفته گذشته شروع شده است و اینکه گفته می شود اجرای این طرح در بانک صادرات ایران سال آینده شروع می‌شود، اصلاً صحت ندارد، و بخشنامه نه تنها به همه شعب ابلاغ شده، بلکه یک دوره آموزشی نیز برای اجرای آن توسط کارکنان برگزار شده و در حال انجام است.
وی در ادامه افزود: کسانی که حقوقشان را از بانک صادرات ایران دریافت می کنند، چه شاغلین و چه بازنشستگان کشوری می‌توانند از این تسهیلات بر اساس شرایط استفاده کنند.
صیدی در ادامه افزود: در مورد پرداخت تسهیلات نیز، هر شعبه ملزم است به محض مراجعه افراد پرونده را تکمیل کرده و پرداخت‌های زیر ۱۰۰ میلیون بدون ضامن انجام شود، البته این تسهیلات شامل آن چند طبقه می‌شود.
وی در ادامه توضیح داد: واجد شرایط بودن متقاضیان بسیار مهم است، البته مواردی داشتیم که شخصاً رسیدگی کردم و متوجه شدم شخصی مثلاً چک برگشتی داشته که بابت یک معامله‌ای بوده یا ضامن شخص دیگری شده که بدهی معوق داشته و به همین دلیل واجد شرایط دریافت تسهیلات نبوده و چنانچه این موارد رفع شود، پرداخت تسهیلات سریع انجام می‌شود.
وی در ادامه گفت: در سایر موارد، متقاضیان حتی می‌توانند از طریق سامانه شمس به صورت مجازی ثبت‌نام کرده و تمام کارها از این طریق انجام می‌شود و سپس با مراجعه به شعبه و اخذ امضاء از متقاضیان پرداخت به طور کامل انجام می‌شود.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در ادامه گفت: مطمئناً در روزهای آینده این فرآیند شتاب بیشتری خواهد گرفت، زیرا لازم است که مراجعه کنندگان نیز با شرایط اخذ وام و اینکه مربوط به کدام طبقه می‌شوند، آشنا شوند.
صیدی با ابراز امیدواری از تسریع در فرآیند پرداخت تسهیلات توسط بانک صادرات ایران در روزهای آتی گفت: امیدواریم در ۶ هفته پایان سال شاهد عملکرد آماری و ثبت ارقام مناسبی در این زمینه باشیم.
وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص رتبه اعتباری متقاضیان برای دریافت این تسهیلات نیز گفت: کسانی که گواهی کسر از حقوق ندارند حتماً باید دارای ریسک A باشند که ریسک‌شان در سطح پایین ارزیابی شود، وگرنه کسی که گواهی کسر از حقوق بیاورد یا بازنشسته کشوری باشد نیازی به رتبه‌بندی ندارد.
صیدی در پایان و در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص امکان شکایت مردم در صورت عدم پاسخگویی بانک‌ها نیز گفت: در این خصوص اطلاعیه‌ای بر روی سایت‌ بانک‌ صادرات ایران قرار داده‌ایم و شماره تلفنی نیز برای ارتباط منتشر شده است که هم میهنان گرامی که واجد شرایط باشند و برای دریافت تسهیلات به شعبه‌ها مراجعه کنند و چنانچه به آنها گفته شود ازاین بخشنامه اطلاع نداریم و یا بعد از عید مراجعه کنید و یا هر نوع برخورد نامناسب دیگری داشته باشند می‌توانند، از این طریق به مدیریت بانک اطلاع دهند تا برخورد مناسب با این‌گونه موارد تخلف صورت گیرد زیرا این طرحی است که باید به سرعت عملیاتی شود و مردم نیز از منافع آن بهره‌مند شوند.
توضیحات صندوق بازنشستگی کشوری
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، علی خدامی با اشاره به مراجعات و تماس‌های بازنشستگان در رابطه با وام‌های بدون ضامن به ستاد و مدیریت‌های استانی صندوق در هفته‌های اخیر گفت: ثبت‌نام و پرداخت این وام‌ها از طریق بانک‌های مختلف و با مدیریت وزارت امور اقتصاد و دارایی انجام می‌گیرد و بازنشستگان عزیز هم در صورت نیاز به این وام‌ها، باید به شعب بانک‌ها مراجعه کنند و متناسب با اعتبارسنجی صورت‌گرفته از ناحیه بانک‌ها و با تشریفات اداری اقدام نمایند.
وی در پاسخ به این سوال که «آیا صندوق بازنشستگی کشوری نسبت به گواهی کسر از حقوق برای پرداخت وام‌های بدون ضامن اقدام می‌کند؟»، اظهار داشت: طبق بخشنامه ‎وزارت اقتصاد، بانک‌های زیرمجموعه این وزارتخانه موظف شده‌اند تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان افراد حقوق‌بگیر و مستمری‌بگیر دارای رتبه اعتباری مناسب (از بانک محل دریافت حقوق خود) را «بدون ضامن» انجام دهند که در این زمینه، اعتبارسنجی از سوی بانک انجام می‌گیرد؛ لیکن برای دریافت گواهی کسر از حقوق، بازنشستگان عزیز می‌توانند طبق روال سابق، با مراجعه به بخش مربوط به «صدور گواهی کسر از حقوق» در درگاه الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری (به آدرس: sabasrm.ir) در صورت وجود ظرفیت دریافت وام جدید، این گواهی را دریافت کنند.
خدامی تاکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری در ارتباط با وام‌های بدون ضامن، صرفا ملزم به ارائه گواهی کسر از حقوق است.

دفعات مشاهده: 3290 بار   |   دفعات چاپ: 218 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 4657