[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: دانشگاه علم وصنعت ایران؛ برترین دانشگاه‌ کشور در حوزه‌ی موضوعی کسب و کار و اقتصاد بر اساس رتبه بندی تایمز ::
 | تاریخ ارسال: 1398/8/19 | 
دانشگاه علم وصنعت ایران؛ برترین دانشگاه‌ کشور در حوزه‌ی موضوعی کسب و کار و اقتصاد بر اساس رتبه بندی تایمز

در رتبه بندی حوزه‌ی موضوعی موسسه‌ی تایمز برای سال ۲۰۲۰، دانشگاه علم وصنعت ایران برای نخستین بار در حوزه‌ی کسب و کار و اقتصاد حضور یافته و در بین ۲۵۱ تا ۳۰۰  دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. 
به گزارش معاونت بین الملل دانشگاه، مؤسسه‌ی تایمز  علاوه بر رتبه بندی کلی، دانشگاه‌های جهان را بر اساس ۱۱ حوزه‌ی موضوعی شامل علوم اجتماعی، اقتصاد کسب و کار، آموزش، حقوق، هنر و علوم‌انسانی، علوم‌زیستی، علوم‌فیزیک، روانشناسی، علوم بالینی و بهداشت، مهندسی و فناوری، و علوم کامپیوتر رتبه بندی می‌نماید.  
حوزه‌ی موضوعی کسب و کار و اقتصاد در رتبه بندی تایمز شامل رشته‌های مدیریت و کسب و کار، حسابداری و مالی، و اقتصاد و اقتصادسنجی است.   
در متدولوژی رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس حوزه‌ی موضوعی،  موسسه تایمز شاخص های  رتبه بندی کلی دانشگاه‌های جهان  (آموزش، پژوهش، استنادات، وجهه بین المللی، درآمد صنعتی) را  ملاک ارزیابی دانشگاه ها قرار می دهد  ولی امتیازات اختصاص یافته به برخی از شاخص‌ها با رتبه بندی کلی متفاوت است. به طوری‌که در حوزه‌ی موضوعی کسب وکار واقتصاد به وزن آموزش، پژوهش، و وجهه بین‌المللی اضافه و از وزن استنادات کاسته شده است. در آمد صنعتی نیز نسبت به وزن آن در رتبه بندی جهانی یکسان ولی نسبت به حوزه‌های مهندسی و فناوری، و علوم کامپیوتر از وزن آن کاسته شده است.  
دو معیار تولیدات علمی و تعداد اعضای هیات علمی نیز برای راه یافتن دانشگاههای جهان در رتبه بندی تایمز بر اساس حوزه موضوعی توسط موسسه تایمز در نظر گرفته می شود. بدین ترتیب  در رتبه‌بندی ۲۰۲۰ شرط قرار گرفتن دانشگاه‌ها در فهرست دانشگاه‌های رتبه‌بندی شده توسط تایمز در حوزه‌ی کسب و کار و اقتصاد، داشتن ۲۰۰ مقاله در بازه‌ی پنج ساله  می‌باشد. ( این رقم برای قرارگرفتن در رتبه‌بندی کلی تعداد ۱۰۰۰ مقاله است). شرط دیگر تعداد ۵۰ عضو هیات علمی و یا نسبت ۵% به کل اعضای هیات علمی دانشگاه می‌باشد.  
شایان ذکر است علاوه بر واجد بودن شرایطی که به آن اشاره شد، با اقدام دانشگاه‌ جهت تفکیک  آمار مربوط به تعداد اعضای هیات علمی، دانشجویان، درآمد و غیره در حوزه‌‌های مهندسی صنایع و مهندسی پیشرفت و ارائه‌ی آن در زمان جمع آوری آمار توسط موسسه‌ی تایمز، زمینه‌ی قرار گرفتن در فهرست دانشگاه‌های رتبه بندی شده در این حوزه فراهم شد.
رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در این حوزه‌ی موضوعی توسط موسسه‌ی تایمز از سال ۲۰۱۷  با رتبه‌بندی ۱۰۰ دانشگاه جهان آغاز شده است. دانشگاه‌های ایران در این حوزه‌ی موضوعی از سال ۲۰۱۹ در فهرست دانشگاه‌های جهان ظاهر شده اند که فقط شامل دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان بوده است.
در رتبه بندی موضوعی کسب و کار و اقتصاد توسط موسسه‌ی تایمز برای سال ۲۰۲۰ با  حضور ۶۳۲  دانشگاه از سراسر جهان، چهار دانشگاه کشور که در صدر آن دانشگاه علم و صنعت ایران می‌باشد، قرار دارند. سه دانشگاه دیگر شامل دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تهران و دانشگاه اصفهان  می‌باشند.
Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652