[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: طرح پژوهشی مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه موناش استرالیا ::
 | تاریخ ارسال: 1398/11/27 | 
طرح پژوهشی مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه موناش استرالیا با موفقیت انجام شد
 
در راستای توسعه همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت ایران و با حمایت معاونت بین‌الملل دانشگاه، طرح پژوهشی مشترکی از سال ۱۳۹۵ بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه موناش آغاز گردید که این طرح پس از چهار سال همکاری مشترک بین اعضای هیات علمی و دانشجویان دو دانشگاه با موفقیت به پایان رسید. این طرح که در قالب یک پروژه DECRA تعریف شده بود بر روی کاربرد نانو و میکرو مواد در چاپ سه بعدی بتن تمرکز داشته است. آکادمی بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت ایران در اولین نشست تخصصی خود ضمن معرفی طرح‌های مشترکی که بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه‌های استرالیا قابل تعریف می‌باشد، جزییات این طرح‌ها را به سمع و نظر اعضای هیات علمی شرکت کننده در نشست رسانده و حمایت معاونت بین‌الملل را از انجام این طرح‌ها اعلام نموده بود. از جمله دستاوردهای اولین طرح پژوهشی مشترک انجام شده در این قالب می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:
  • چاپ بیش از ۱۰ مقاله علمی در نشریات معتبر Q۱ (از جمله مجله Nature Communications) با همکاری مشترک نویسندگانی از دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه‌های استرالیایی.
  • اعطای ۳ بورس فرصت مطالعاتی به دانشجویان علم و صنعت ایران از منابع این طرح (هر یک به مدت شش ماه).
  • تاسیس و تجهیز آزمایشگاه نانوعمران دانشکده مهندسی عمران با استفاده از منابع مالی پروژه تعریف شده و حمایت مالی دانشگاه علم و صنعت ایران.
  • دعوت از محققین برجسته و تراز اول دنیا (از جمله پروفسور بهرخ خوشنویس) و ارائه سخنرانی و تبادل نظر با مدعوین در دانشگاه علم و صنعت ایران.
معاونت بین‌الملل دانشگاه انجام موفق این طرح پژوهشی مشترک را به مجری طرح آقای دکتر حبیب‌نژاد، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران، تبریک عرض می‌نماید و آمادگی خود جهت حمایت از طرح‌های مشابه توسط سایر محققین دانشگاه را اعلام می‌دارد.
Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652