[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: بازدید هیات عالی رتبه سوری از دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1397/12/13 | 
بازدید هیات عالی رتبه سوری از دانشگاه علم و صنعت ایران
 
هیاتی ۲۲ نفره از اساتید هفت دانشگاه برتر دولتی سوریه یکشنبه ۱۲ اسفند ماه ضمن بازدید از دانشگاه علم و صنعت ایران، در نشستی با حضور معاون بین الملل و روسای برخی دانشکده های دانشگاه شرکت کردند.
در ابتدای این نشست دکتر شاه حسینی معاون بین الملل دانشگاه علم و صنعت ایران اظهارامیدواری کرد این نشست موجب توسعه همکاری های دو کشور ایران و سوریه و آشنایی بیشتر طرف سوری با توانمندی های دانشگاه علم و صنعت ایران شود.
وی افزود: انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی و تبادل دانشجو باید از جمله موضوعات همکاری دو طرف باشد. اما قبل از آن دو طرف باید از ظرفیت های یکدیگر برای همکاری آگاه شده و با انجام بازدیدهایی آشنایی بیشتری از یکدیگر به دست آورند.
معاون بین الملل دانشگاه در ادامه به تشریح تاریخچه، وضعیت کلی دانشگاه، رتبه بندی های بین المللی آن و دیگر دستاوردها و موفقیت های دانشگاه علم وصنعت ایران در عرصه ملی و بین المللی پرداخت.
سپس دکتر محمود سلمان سرپرست هیات اعزامی سوریه و رئیس دانشکده معماری دانشگاه دمشق، ضمن معرفی اعضای هیات در سخنانی با اشاره به پیوندهای دیرین دو کشور ایران و سوریه و تشریح همکاری های دو طرف در ایام جنگ تحمیلی هشت ساله و نیز جنگ اخیر کشور سوریه گفت: دانشگاه های سوریه طی دوران جنگ آسیب زیادی دیدند و به برخی از آنها حملات تروریستی صورت گرفت، اما علیرغم این مساله و شهادت تعدادی از دانشجویان در دانشگاه های دمشق و حلب، کلاس های درس بی وقفه تشکیل شدند. ایران و سوریه در شرایط بسیار دشوار پشتیبان یکدیگر بوده و خواهند بود.
وی تصریح کرد: ایران در زمینه بازسازی پس از جنگ تجارب ارزشمندی دارد و ما در این زمینه و دیگر زمینه ها اعم از اقتصاد، معماری، برق و عمران نیازمند همکاری ایران هستیم.
دکتر سلمان خواستار تداوم تبادل دانشجو میان دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه های سوریه شد و پیشنهاد داوری مشترک رساله های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را توسط اعضای هیات علمی سوری و ایرانی مطرح کرد.
وی در پایان گفت: ما به پیشرفت های علمی و فنی دانشگاه های ایران افتخار می کنیم و خواستار تقویت ارتباط دانشگاه ها با جامعه و نیز صنعت هستیم. زیرا وظیفه دانشگاه ها تنها تدریس علم نیست.
در ادامه دکتر دلیری مدیر برنامه ریزی و همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه، آقایان دکتر طیرانی، اکبری، بهزادفر و قدرتی، روسای دانشکده های برق، کامپیوتر، معماری، عمران و آقای دکتر چلداوی رئیس مرکز تحقیقات آفاق دانشگاه هر یک طی سخنانی کوتاه به معرفی حوزه کاری و دانشکده های خود و توانمندی ها و ظرفیت های آنها پرداختند. بازدید از تعدادی از دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه علم وصنعت ایران پایان بخش این دیدار صمیمانه بود.
  
Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652