[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: سخنرانی معاون بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت ایران در اولین سمپوزیوم معاونین بین‌الملل دانشگاه‌های ایران و اسپانیا ::
 | تاریخ ارسال: 1399/11/29 | 
سخنرانی معاون بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت ایران در اولین سمپوزیوم معاونین بین‌الملل دانشگاه‌های ایران و اسپانیا
معاون بین الملل دانشگاه علم و صنعت ایران در اولین سمپوزیوم معاونین بین‌الملل دانشگاه‌های ایران و اسپانیا که با حضور ۱۶ تن از معاونان و مدیران روابط بین‌الملل دانشگاه‌های ایران و اسپانیا در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ برگزار شد سخنرانی نمود. این سمپوزیم به مناسبت چهارصدمین سالگرد روابط ایران و اسپانیا توسط دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان هماهنگ کننده ملی تعاملات علمی و بین المللی با کشور اسپانیا به همراه مرکز مطالعات ایرانی خیام (KCIS) به صورت از راه دور برگزار شد. در مراسم افتتاحیه این سمپوزیم سفیر ایران در اسپانیا و سفیر اسپانیا در ایران و معاون مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزرات علوم تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های سخنرانی نمودند.
در این سمپوزیوم معاون بین‌الملل دانشگاه علم صنعت ایران گفت این نشست از راه دور فرصتی برای توسعه و ارتقای همکاری‌های علمی بین دو کشور در ادامه برنامه‌های علمی قبلی است. وی با اشاره به سابقه و ظرفیت‌های دانشگاه علم و صنعت ایران در فعالیت‌های بین‌المللی، به ذکر رئوس همکاری‌های در حال انجام نظیر تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌های پلی‌تکنیک مادرید، مالاگا پرداخت و پس از آن با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه، آمادگی همکاری با دانشگاه‌های اسپانیایی حاضر به تفکیک موضوع و نام دانشگاه در حوزه هایی نظیر انرژی، معماری و شهرسازی و حمل و نقل اعلام نمود.
شایان ذکر است که در این سمپوزیوم دانشگاه‌ اتونومای مادرید UAM، دانشگاه کومپلوتنسه مادرید UCM، دانشگاه ییدا UdL، دانشگاه سانتیاگو دو کامپوستلا USC، دانشگاه آلیکانته UdA وبا دانشگاه نبریخا از اسپانیا به همراه ۸ دانشگاه از ایران حضور داشتند و معاونین این دانشگاه‌ها با معرفی ظرفیتهای دانشگاه‌های خود تمایل خود را برای همکاری با دانشگاه طرف مقابل حاضر در سمپوزیم اظهار داشتند. در پایان نیز مقرر شد دانشگاه علامه طباطبایی برای ایجاد شبکه علمی بین دو کشور اقدام نموده و پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری مشترک را برای ۱۶ دانشگاه حاضر ارسال نمایند.
Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652