[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دفتر::
آئین‌نامه‌ها و فرم‌ها::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
امکانات و فرصت ها::
اخبار::
تسهیلات پایگاه::
روز علم ایران و آلمان ::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
ارتباط با دفتر::
جایگاه بین‌المللی::
همکاری‌های بین‌المللی::
خدمات::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
بروشور (به زبان عربی)
..
:: حضور رییس و معاون بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت ایران در اجلاس مجازی رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا به میزبانی دانشگاه فوجیتای ژاپن ::
 | تاریخ ارسال: 1400/3/17 | 
اجلاس سه روزه رتبه‌بندی دانشگاهی آسیایی تایمز برای سال ۲۰۲۱ به میزبانی دانشگاه فوجیتای ژاپن به صورت از راه دور برگزار شد. این اجلاس که به طور سالانه به میزبانی یکی از دانشگاه های آسیایی برگزار میشود، در سال جاری به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ به صورت مجازی برگزار شد. در این اجلاس روسا و معاونین و مدیران دانشگاه‌ها و برخی شرکت‌های بزرگ از کشور میزبان حضور دارند.  با توجه به میزبانی ژاپن در بسیاری از نشست‌ها در خصوص جایگاه دانشگاه‌های ژاپن و روند تغییر جایگاه آنها در سال‌های گذشته در مقایسه با دانشگاه‌های چینی و کره‌ای و جایگاه دانشگاه‌های ژاپن در جهان مورد توجه سخنرانان قرار گرفته بود.
موضوعاتی مختلفی در این اجلاس در جلسات مورد توجه سخنرانان و حضار قرار گرفته بود عبارتند از: مدلهای دانشگاهای پژوهشی، تاثیر همه‌گیری کووید-۱۹ بر زیست بوم دانشگاهای جهان، آموزش‌های مهارتی، آموزش تمام‌عمر (آموزش ز گهواره تا گور)، ایجاد متون درسی برای هدایت نوآوری‌های آینده.
در اجلاس امسال که از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ خرداد برگزار شد، مطابق اجلاس‌های سالانه قبلی نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا  اعلام شد. همچنین نامزدهای جوایز مختلف موسسه رتبه‌بندی دانشگاهی تایمز در آسیا نیز معرفی شدند که هیج دانشگاهی از ایران در میان نامزدهای معرفی شده (یعنی ده نامزد برای هر کدام جایزه‌ها)  قرار نداشتند؛ ولی در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا که در روز دوم اجلاس رونمایی شد ۴۷ دانشگاه از ایران در میان ۵۵۱ دانشگاه دارای رتبه قرار داشتند و در مراسم از دانشگاه علوم پزشکی کردستان که در میان ۵۰ دانشگاه برتر قرار گفته است نام برده شد. شایان ذکر است که دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه‌بندی آسیایی تایمز از سال ۲۰۱۹ که در رده ۱۰۷ آسیا قرار گرفته بود، در سال گذشته با ۲۰ پله صعود به رده ۸۷ و براساس نتایج اعلام شده در این اجلاس با ۱۱ پله صعود نسبت به سال قبل با رتبه ۷۶ در میان ۸۰ دانشگاه برتر آسیا قرار گرفته است. دانشگاه علم و صنعت ایران در بین ۴۷ دانشگاه‌های ایرانی داری رتبه در فهرست دانشگاه‌های برتر آسیا در سال ۲۰۲۱، در دو شاخص اصلی پژوهش و درآمد صنعتی رتبه دوم را دارا است.
Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 4652