[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
:: جلسه مجازی و حضوری دبیران انجمن های علمی با ریاست دانشگاه و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1400/3/4 | 
جلسه مجازی و حضوری دبیران انجمن های علمی
با ریاست دانشگاه و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه

در پی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت در اسفند ۱۳۹۹و به مناسبت سالروز فتح خرمشهر، مراسم تقدیر از انجمن‌های علمی برتر دانشگاه، به صورت حضوری و مجازی، روز دوشنبه سوم خردادماه ۱۴۰۰، با حضور دکتر ذاکری (رئیس دانشگاه)، دکتر ارجمندی (معاون فرهنگی و اجتماعی)، دکتر اکبرزاده (مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه)، مهندس حمزه پور (کارشناس انجمن های علمی)، اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی و دبیران انجمن‌های علمی دانشکده ها برگزار شد.
در این جلسه ابتدا
دکتر ارجمندی، ضمن خیرمقدم به حاضرین بیان کردند: امروز روز فتح خرمشهر است و در واقع فتح همه ارزش‌ها، آرمان‌ها و اندیشه‌های والای ایران اسلامی در مقابل دشمنان شرق و غرب است. این پیروزی بزرگ را خدمت همگان تبریک عرض می‌کنم و از عزیزان دانشجو انجمن‌های علمی ممنونم که با تلاش، کوشش، اخلاص و بدون توجه به حاشیه‌های غیرضروری در مأموریت علمی  خود پیش می روند.
دکتر ارجمندی افزودند:
پویایی، حرکت، تلاش و زنده بودن در واقع یک صفت بارز از انجمن‌های علمی است و نگاه کشور و مقام معظم رهبری نیز همین حرکت و پویایی به سمت مسائل علمی است.
دکتر ارجمندی:
پویایی، حرکت، تلاش و زنده بودن در واقع یک صفت
بارز از انجمن‌های علمی است و نگاه کشور
و مقام معظم رهبری نیز همین حرکت
و پویایی به سمت مسائل علمی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تاکید داشتند: اگر ما در مسایل علمی به جایی برسیم، در واقع کشور به تحرک می‌رسد و چرخه‌های اقتصادی، تجاری و تکنولوژی بهتر به حرکت در می‌آید. وی افزود: در دو سال اخیر، انجمن‌های علمی خوش درخشیدند و نمونه بارز آن جشنواره بین المللی حرکت بود که به همت این عزیزان برگزار شد.
پس از آن
دکتر اکبرزاده در سخنانی تصریح کرد: اگر فضای علمی‌ای که در آن کار می‌کنیم را تقویت کنیم، بستر فرهنگی مناسبی نیز در دانشگاه بر پا می‌شود و ما تا جایی که در توان داریم، از فعالیت های دانشجویان حمایت می‌کنیم  وی سپس به ارایه گزارش‌هایی از درخشش و فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشگاه پرداختند.
سپس سرکار
خانم حمزه پور با ارایه گزارش مختصر بیان کرد که در سالی که گذشت حدود ۳۵۰ فعالیت علمی و ۶ مسابقه ملی و بین المللی ثبت شد. ۲۵۰ نفر عضو فعال بطور مستقیم در انجمن های علمی فعالیت دارند و ۹۹ درصد مجوزهای درخواست شده تایید و اجرا شده اند.
 
آقای رضا احمدی دبیر نهمین جشنواره دانشجویی دانشگاهی حرکت و دبیر کمیته مستندسازی دفتر مرکزی انجمن های علمی دانشجویی، نقطه نظرات خود را در دو قالب اصلی بیان کردند: اول این که هماهنگی بین معاونت فرهنگی و اجتماعی و مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه با انتصاب دکتر اکبرزاده بسیار افزایش یافته است و دوم این که عملکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی و مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه در سال گذشته در خصوص انجمن های علمی دانشجویی بسیار رضایت بخش بوده است. البته ایشان اشاره داشتند که یک نوع عدم هماهنگی مدیران محترم فرهنگی بعضی دانشکده ها جهت حمایت ها ی مادی و معنوی با انجمن های علمی دانشجویی در دانشکده هاست که قابل بررسی و رفع شدن است. ایشان هم چنین تاکید کرد در مورد عملکرد و افتخارآفرینی انجمن ها خداوند را شاکریم که در حال حاضر انجمن های علمی نه به اذعان ما بلکه به اذعان مجموعه دانشگاه از پرکارترین و فعالترین تشکل دانشجوئی در سال های اخیر بوده اند همچنین جزو پرافتخارترین تشکل های دانشجوئی هستیم.
آقای رضا احمدی،
دبیر نهمین جشنواره دانشجویی دانشگاهی حرکت
:
ارتباط گیری با مراکز نوآوری و شرکت های دانش بنیان
می تواند سبب افزایش غنای فعالیت ها
و رسالت مهم انجمن ها گردد.

آقای احمدی افزود: ارتباط گیری با مراکز نو آوری و شرکت های دانش بنیان می تواند سبب افزایش غنای فعالیت ها و رسالت مهم انجمن ها گردد. ایشان ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب مسولین فرهنگی دانشگاه گفتند هر موقع انتقادی داشته ایم بسیار انتقاد پذیر بودند و در صدد رفع موانع برآمدند و مخصوصاً در چند ماه اخیر مجموعه مدیریت فرهنگی ساماندهی بسیار خوبی داشته و از لحاظ صدور مجوز و  تسویه حسابهای مالی روند کار تسهیل پیدا کرده بطوری که اگر بخواهیم میزان عملکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی را در قبال انجمن های علمی در طی سالها گذشته بگیریم که بصورت یک نمودار سینوسی هست در سال اخیر در اوج و ماکسیمم نمودار بوده است.
در ادامه جلسه تعدادی از دبیران انجمن های آقایان
مصطفی غفوری (دبیر انجمن علمی شیمی)، افشین جعفرزاده (دبیر انجمن طراحی صنعتی)، علیرضا دادگری (دبیر انجمن علمی فیزیک) و امیر سعادت جو (مشاور دفتر مرکزی انجمن های علمی) به تبیین نقطه نظرات و دیدگاه های خود و نیز ارائه پیشنهادات و طرح مسایل مربوط به ستاد دانشگاه و دانشکده از جمله موارد ذیل پرداختند:
۱-  تعامل بهتر روسای دانشکده‌ها و مدیران فرهنگی با انجمن‌های علمی
۲- استفاده از روش‌های نوین اطلاع‌رسانی و تبلیغ برنامه‌ها با هدف افزایش سرعت اطلاع‌رسانی و افزایش مخاطبان، جایگزینی سیستم های جدید اطلاع رسانی از طریق طراحی اپلیکیشن
۳- ایجاد پلت فرم مناسب جهت برگزاری برنامه های انجمن های علمی دانشجویی در فضای مجازی
۴- پیاده سازی سیستم SOP برای انجمن های علمی دانشکده ها و شورای مرکزی توسط خود دانشجویان عضو جهت فراهم نمودن بستر مناسب برای انتقال تجربیات و ثبت روند انجام فعالیت ها برای کمک به تسهیل ادامه فعالیت ها توسط اعضای دوره های بعدی انجمن های علمی
۵- فراهم شدن فضایی جهت جذب دانشجویان نوورود به انجمن های علمی
۶- لزوم توجه به ایجاد تحول آموزشی که انجمن های علمی می تواند در این زمینه ورود نمایند
در ادامه جلسه
دکتر ذاکری، ریاست محترم دانشگاه نیز ضمن خیر مقدم و تبریک به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، از دانشجویان، تشکل ها و انجمن های علمی که در جهت شکل گیری اهداف علمی و برداشتن گام های اولیه انجام تحقیقات تلاش می‌کنند و علیرغم حداقل امکانات، در مباحث بزرگی ورود کرده و برای دانشگاه نقش آفرینی می‌کنند، تقدیر و تشکر نمود. وی ادامه داد: موفقیت هایی که سال گذشته دانشجویان و انجمن های علمی، کسب کردند مایه مباهات و خوشحالی گردید.
ذکتر ذاکری:
موفقیت هایی که سال گذشته دانشجویان
و انجمن های علمی، کسب کردند
مایه مباهات و خوشحالی گردید.

هم از جهت میزبان بودن این جشنواره بین‌المللی و هم اینکه افتخار آفرینی، اقدامات و فعالیت‌های اجرایی شما عزیزان نتیجه داد و علی‌رغم این که فعالیت‌های دانشگاه تحت تاثیر شرایط کرونایی بود، خوش درخشیدید و این باعث مباهات و خوشحالی اعضای هیات علمی دانشگاه شد.
در پایان رئیس دانشگاه ضمن استقبال از مطالب عنوان شده توسط دانشجویان، به پاسخ گویی تک تک مطالب مطرح شده پرداختند. از جمله مطالبی که ایشان بیان کردند عبارتند از:
۱- برنامه ریزی برای فعالیت های هر ترم و ارایه به معاونت فرهنگی و اجتماعی
۲- انتقال تجربه به دوره های مختلف از طریق عزیزان با سابقه حضور و تجربه بالا
۳- استفاده از طرح TA برای رشد دانشجویان هر ۳ مقطع: کارشناسی، ارشد و دکتری که امتیاز اصلی انجمن های علمی پیوستگی و ارتباط دانشجویان تحصیلات تکمیلی با کارشناسی است.
۴- برتری دانشگاه در تسریع و راه اندازی آموزش مجازی و تلاش در جهت بهبود شرایط و نظام صحیحی ارزیابی اساتید و دانشجویان و منتورینگ هر دو قشر عزیز
۵- ایجاد شبکه موثر بین انجمن های دانشکده های دانشگاه علم و صنعت با سایر دانشگاه ها به میزبانی دانشگاه ما
۶- استقبال از پلت فرم برای دفتر مرکزی توسط پیگیری خود دوستان عضو
۷- تدارک نمایشگاه مجازی جهت ارایه  دست آوردهای انجمن های علمی برای ورودی های جدید مخصوصا ۹۹
جهت کاهش گپ ایجاد شده برای عدم عضوگیری فعال
۸- ارایه طرحی ازز سوی مدیریت امور فرهنگی و معاونت فرهنگی و اجتماعی برای نظرسنجی و ارزیابی مدیران محترم فرهنگی جهت پایش توسط دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه و ابلاغ به روسای دانشکده ها
۹- ارتباط انجمن های علمی هر دانشکده با قطب های علمی موجود در دانشگاه جهت کمک به فعالیت های صنعتی و تدوین اسناد و آیین نامه های مرتبط با سازمان های اجرایی
پایان بخش این مراسم اهدای لوح و تندیس‌های ارسالی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، دکتر ارجمندی (معاون فرهنگی و اجتماعی)، دکتر اکبرزاده (مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه) و مهندس معصومه حمزه پور (کارشناس انجمن های علمی دانشجویی) به دلیل موفقیت دانشگاه در کسب عنوان «دانشگاه برگزیده کشوری در حوزه دستاوردهای انجمن های علمی» بود.
همچنین از انجمن‌های علمی برتر با اهدای لوح و تندیس، توسط دکتر ذاکری تقدیر به عمل آمد.
کسب عنوان دانشگاه برگزیده کشوری در سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت، ویژه دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی برای دومین سال پیاپی و نیز کسب رتبه اول حوزه مسابقه جشنواره توسط انجمن علمی مهندسی کامپیوتر؛ کسب رتبه اول بخش ویژه توسط انجمن علمی مهندسی شیمی؛ کسب رتبه دوم حوزه مسابقه توسط انجمن علمی مهندسی معماری در سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت، از دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشگاه در سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت در اسفند ۱۳۹۹ بود.
 
دفعات مشاهده: 271 بار   |   دفعات چاپ: 22 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد