[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری

۱۴۰۰/۴/۳۰ - مریم آموزگار
۱۴۰۰/۱/۳۰ - محمدامین مهرعلیان


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: مهنوش شهیدی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/18 | 

ارائه­ دهنده:

مهنوش شهیدی  

  استاد راهنما:

دکتر مهرداد آشتیانی
هیات داوران:
 دکتر
سعید پارسا؛ دکتر احسان خامس پناه
زمان:
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۹


خانم مهنوش شهیدی کارشناسی ارشد آقای دکتر مهرداد آشتیانی سه شنبه  ۱۹ اسفندماه ساعت ۱۴ از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "ارائه‌ یک روش بازسازی خودکار استخراج تابع جهت تصحیح ضدالگوی تابع بلند در کد " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

عرضه کردن یک نرم‌افزار خوب به بازار، از اهمیت بالایی در دنیای کامپیوتر و تجارت برخوردار است. یک نرم‌افزار خوب باید حاوی ویژگی‌های مشخصی، ازجمله انعطاف‌پذیری، قابلیت نگهداری و ساختار صحیح باشد.روش و ابزارهای فراوانی برای نوشتن و بررسی یک نرم‌افزار خوب با چنین ویژگی‌هایی وجود دارد. رعایت درست اصول شیگرایی در زبان‌های شی‌گرا از جمله روش‌هایی است که ما را به نوشتن نرم‌افزار انعطاف‌پذیرتر و بهتری وادار می‌کند. برنامه‌نویس‌ها سعی بر استفاده از این اصول دارند اما گاهی به خاطر کمبود وقت، هزینه، سهل‌انگاری و موارد دیگر در رعایت کامل این اصول بی‌توجهی می‌شود و باعث ایجاد ساختارهای اشتباه، پیچیده و گاه مشکل‌زا در کد می‌شوند که ایجاد تغییر در برنامه و گسترش آن را با مشکل مواجه می‌کنند. اغلب این ساختارها، مشخصات خاص و شناخته‌شده‌ای دارند که می‌توان پس از شناسایی، با کمک روش‌های بازسازی کد، تصحیح شوند. این کار هم می‌تواند به‌صورت دستی توسط خود برنامه‌نویس و هم به‌صورت خودکار به کمک ابزارهایی آماده انجام شود. ابزار و روش‌هایی در این زمینه مطرح شده‌اند ولی این حوزه هنوز با مشکلات زیادی همچون محدودیت در نوع تصحیح، نیاز به نیروی انسانی برای نظارت بر فرایند تصحیح و همچنین عدم دقت کافی در تشخیص ساختارهای اشتباه موجود در برنامه، مواجه است. علاوه بر این، روش‌های موجود که برای تصحیح کد استفاده می‌شوند در برخی موارد کارایی مناسبی ندارند و قادر به حذف ضدالگوها در برنامه و اصلاح آنها نیستند.
در این پایان‌نامه روشی خودکار برای تشخیص و تصحیح ضدالگوی تابع بلند ارائه شده است. این روش شامل ۴ مرحله اصلی است. در مرحله اول به کمک بازنمایی گرافی پروژه و با تحلیل روابط بین توابع و همچنین تعداد خطوط توابع، توابعی که دارای ضدالگو هستند، تشخیص داده می‌شوند. در مرحله بعد برای بازسازی این توابع، قطعه کدهایی که انسجام بالایی دارند، به کمک تحلیل‌های گرافی تشخیص داده شده و برای رده‌بندی می‌شوند. پس از رده‌بندی بهترین قطعه کد برای استخراج انتخاب شده و به تابع جدیدی منتقل می‌شود. در قدم بعد برای این تابع نام مناسب تولید شده و در نهایت کلاسی که این تابع می‌تواند در آن قرار بگیرد، انتخاب می‌شود. کلاس مقصد نیز به کمک نگاشت قواعد و اصول شئ‌گرایی بر ویژگی‌های گراف و تحلیل‌های گرافی به گونه‌ای انتخاب می‌شود که اصل چسبندگی زیاد و وابستگی کم به خوبی رعایت شود. در آخر تابع جدید به همراه کلاسی که تابع می‌تواند در آن قرار بگیرد به عنوان پیشنهاد بازسازی به برنامه‌تویس ارائه می‌شود. در نهایت روش پیشنهادی پیاده‌سازی شده و هر بخش به طور جداگانه ارزیابی شده است. برای ارزیابی کیفیت کد پس از بازسازی از نظر متخصصان کمک گرفته شده و در مقایسه با کارهای مشابه انجام شده، در زمینه رعایت اصل تک مسئولیتی، از نظر متخصصان تفاوت ۲۱ درصدی ایجاد شده است.
واژه‌های کلیدی: شی‌گرایی، بازسازی کد، تصحیح خودکار، گراف، تحلیل گرافی، تابع بلند."دفاع به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود"
  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی
دفعات مشاهده: 466 بار   |   دفعات چاپ: 51 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4317