[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری

۱۴۰۰/۴/۳۰ - مریم آموزگار
۱۴۰۰/۱/۳۰ - محمدامین مهرعلیان


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: سمانه نادری ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/13 | 

ارائه­ دهنده:

سمانه نادری   

  استاد راهنما:

دکتر حاکم بیت­ الهی، دکتر مهدی فاضلی
هیات داوران:
 دکتر
امیر مهدی حسینی منزه ؛ دکتر حمیدرضا زرندی
زمان:
دو شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸


خانم سمانه نادری  دانشجوی کارشناسی ارشد آقایان دکتر حاکم بیت­ الهی، دکتر مهدی فاضلی دوشنبه  ۱۸ اسفندماه ساعت ۱۵:۰۰ از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "طراحی یک سیستم نهفته تحمل­پذیر اشکال با بهره­گیری از رویکرد محاسبات غیرقطعی " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

امروزه بسیاری از سیستم­های نهفته از تراشه­های مجتمع سیستم بر روی تراشه و بالطبع  شبکه بر روی تراشه استفاده می­کنند. سیستم­های تعبیه شده با قابلیت ثابت یا قابل برنامه­ریزی، برای یک کارکرد خاص یا عملکردهای درون یک سیستم بزرگتر طراحی شده­اند. برای مقایسه ویژگی­های سامانه­های نهفته با سیستم­های معمولی با کاربرد­های متداول، می­توان به مصرف توان کمتر، اندازه کوچکتر، بازه عملیاتی انعطاف­پذیر و هزینه کمتر به ازای هر واحد اشاره کرد. اما این ویژگی­ها به قیمت منابع پردازشی محدود به دست می­آید.
پیشرفت تکنولوژی پیامدهایی از جمله کوچکتر شدن ظرفیت خازن­های مدار و کاهش سطوح ولتاژ منبع تغذیه و لاجیک را به همراه دارد. این پیامدها حساسیت گیت­ها، لینک­های ارتباطی، فلی­فلاپ­ها و واحدهای حافظه مورد استفاده را در برابر انواع نویزهای محیطی و ذرات باردار که می­توانند منجر به ایجاد خطا و در نهایت خرابی شوند را افزایش داده است. به همین دلیل طراحی سیستم­های تحمل پذیراشکال یا خرابی که بتوانند مانع از تولید نتایج نادرست یا آثار مخرب شوند و یا با استفاده از روش­هایی بتوانند خود را از وضعیت خطای ایجاد شده در سیستم یا شکست کامل سیستم بازیابی نمایند، اهمیت ویژه­ای یافته است.
  در این پایان­نامه، روش­های مؤثری را برای محافظت از شبکه در برابر خطاهای گذرا و دائمی و اطمینان از تحویل ایمن در حضور کانال­های معیوب پیشنهاد می­کنیم. برای خطاهای گذرا یک مدل جامع در سطح سیستم در نظر گرفته شده است و برای خطاهای دائم یک الگوریتم مسیریابی جدید  ارائه شده که بر روی همبندی توروس اعمال شده است. این الگوریتم با استفاده از جداول حاوی اطلاعات مسیرهای ایمن، بسته­های شبکه را از طریق کوتاه­ترین مسیر ایمن به سمت مقصد هدایت می­کند. نتایج شبیه­سازی­ها نشان می­دهد که روش پیشنهادی به دلیل سطح بالای پوشش اشکال قابلیت اطمینان شبکه و به علت در نظر گرفتن کوتاه­ترین مسیر ایمن برای انتقال بسته عملکرد شبکه را به طور قابل توجهی بهبود داده است. در این پایان­نامه از یک تبدیل کننده باینری به یونری به منظور کاهش مصرف انرژی، تاخیر و بهبود خطا با استفاده از الگوریتم فلادینگ استفاده گردید و نتایج شبیه­سازی نشان می‌دهد روش پیشنهادی توانسته است نسبت به مدل پایه و روش‌‌‌های پیشین تا ۲۰ درصد بهبود ایجاد کند.
واژه‌های کلیدی: ﺷﺒﻜﻪ ﺑﺮ ﺗﺮﺍﺷﻪ، ﺍﻟﮕﻮﺭﻳﺘﻢ ﻣﺴﻴﺮﻳﺎﺑﻲ، ﺗﺤﻤﻞ­ﭘﺬﻳﺮﻱ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺧﻄﺎ، تزریق خطا"دفاع به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود"
  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی
دفعات مشاهده: 487 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

مطالب مشابه


Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4317