[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
تماس با ما::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 99::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۲۹

خبرنامه شماره ۳۲۸

خبرنامه شماره ۳۲۷

خبرنامه شماره ۳۲۶

خبرنامه شماره ۳۲۵

خبرنامه شماره ۳۲۴

خبرنامه شماره ۳۲۳

خبرنامه شماره ۳۲۲

خبرنامه شماره ۳۲۱

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

پیامبر خدا صلی‏ الله ‏علیه و ‏آله :
قَیِّدُوا العِلمَ بالکِتابِ
علم را ، با نوشتن در بند بکشید .

کنز العمّال : ۲۹۳۳۲

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: هفدهمین همایش ملی و ششمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید ایران گشایش یافت ::
 | تاریخ ارسال: 1399/12/13 | 
هفدهمین همایش ملی و ششمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید ایران گشایش یافت


 
به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران، هفدهمین همایش ملی و ششمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید ایران، صبح سه شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۹ با حضور رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه افتتاح شد.
این همایش توسط انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران (SMEIR) و با همکاری و حمایت دانشگاه علم و صنعت ایران، انجمن ساخت و تولید انگلستان  (IManf) و کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران (کادمان) به مدت ۳ روز از ۱۲ اسفند و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
 
در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، ابتدا دکتر داوودی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه و دبیر کنفرانس)، ضمن خوشامدگویی به هیات رییسه، مدعوین و شرکت کنندگان و تشکر از برگزارکنندگان همایش، گزارشی از روند اجرا و دریافت مقالات و برنامه‌های هفدهمین همایش ملی و ششمین کنفرانس بین‌‌المللی مهندسی ساخت و تولید ایران ارایه کرد. وی توضیح داد که این دومین بار است که دانشگاه علم و صنعت ایران میزبان برگزاری همایش‌های مهندسی ساخت و تولید ایران است و گفت: همایش حاضر در ۱۳ محور برگزار می‌شود. وی افزود: در این همایش سه روزه، ۲۰۵ مقاله در ۵ تالار در هر ۱۳ محور همایش و به صورت شفاهی ارایه می‌شود و از دیگر برنامه‌های همایش نیز ارایه سخنرانی‌های کلیدی است که ۴ مورد آن از خارج از کشور ارایه می‌شود.
 دبیر کنفرانس گفت: به منظور شناسایی ایده های برتر و پشتیبانی از نخبگان ساخت و تولید، ایده‌ها و پایان نامه‌های برتر در مراسم اختتامیه تقدیر خواهند شد.
سخنران بعدی مراسم افتتاحیه، دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) بود. وی با تبریک اعیاد ماه رجب و خوشامدگویی به حاضران در فضای مجازی، محققان، اساتید، دانشجویان، مدیران و صنعتگران حوزه ساخت و تولید، از اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران برای دومین بار میزبان همایش ساخت و تولید ایران است، ابراز خشنودی نمود. 
وی با تاکید بر اینکه اهمیت موضوع کنفرانس و فعالیت‌های مطرح در حوزه ساخت و تولید و آثار اجتماعی و اقتصادی بسیار آن، بر کسی پوشیده نیست، گفت: جوامع امروزی به سمت اوج گرفتن در ساخت و تولید و به ویژه تولید داخل و بومی‌سازی پیش می‌روند و اگر به نامگذاری سال‌های اخیر توجه کنیم می‌بینیم که به بحث‌های رونق تولید، جهش تولید و تولیدملی پرداخته شده است که اجرای آن می‌تواند استقلال سیاسی- که از شعارهای نظام نیز هست- را محقق سازد.
رییس دانشگاه در ادامه به تبیین وضعیت تغییر زیست بوم دانشگاه و مختصات دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم پرداخت و گفت: این زیست بوم جدید، در سال‌های آتی باعث رشد علمی دانشگاه‌ها و دانشگاهیان و منجر به مهارت‌یافتن دانش آموختگان خواهد شد و تعامل دانشگاه و صنعت را ارتقا می‌دهد که مسئولیت اجتماعی دانشگاه‌ها را تحقق می‌بخشد. وی به گام‌های خوبی که در دانشگاه علم و صنعت ایران برای شکل‌گیری دانشگاه نسل چهارم برداشته شده، اشاره و افتتاح ۳ مرکز نوآوری در سال جاری -که یکی از آنها خارج از دانشگاه و در جزیره کیش است- و شکل دادن صندوق خطرپذیر، فعالیت بیش از ۷۰ شرکت مرکز رشد و شرکت دانش‌بنیان را از جمله این اقدامات برشمرد و اظهار امیدواری کرد حرکتی که در دانشگاه‌های سطح یک کشور در جهت تغییر زیست بوم دانشگاه‌ها آغاز شده، منجر به حل مسایل صنعتی کشور و انجام پژوهش‌های کاربردی در کنار پژوهش‌های بنیادی شود.
وی در پایان با بیان این مطلب که دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران با بیش از ۹۰ سال قدمت و تربیت اولین دانش آموخته مهندسی در ایران، در گروه ساخت و تولید، سالانه ۵۰ دانشجوی کارشناسی‌‌ارشد و دکتری را به جامعه تقدیم می‌کند؛ از همه برگزارکندگان موثر همایش، انجمن مهندسی ساخت و تولید، همکاران دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه و انجمن دانش آموختگان این دانشکده برای برگزاری هفدهمین همایش ملی و ششمین کنفرانس بین المللی مهندسی ساخت و تولید ایران، تقدیر و تشکر به عمل آورد.
پس از آن، دکتر غلامحسین رحیمی (معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، سخنان بدیعی در خصوص تصمیمات کلان بخش پژوهش و ساز و کارهای وزارت علوم به منظور حمایت مادی از پژوهش‌های دانشگاهی ارایه کرد. وی ابتدا گفت: به رغم اینکه در سال ۱۳۹۹، آموزش به دلیل بروز و همه‌گیری ویروس کرونا، کاستی گرفت و تقریبا همه کلاس‌های حضوری تعطیل شد، خوشبختانه اهتمام به پژوهش نه تنها کم نشد بلکه در برخی دانشگاه‌ها فزونی گرفت و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و کارگاه‌ها در دانشگاه‌های بزرگ کشور فعال بودند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: علاوه بر این، در سال ۲۰۲۰ میلادی و بر بستر مستندات بین المللی، نه تنها کاهش کمّی در پژوهش دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور اتفاق نیفتاده، بلکه نرخ رشد کیفی پژوهش‌هایمان افزایش داشته و از رتبه ۱۵ در سال گذشته به رتبه ۱۴ در کیفیت مقالات دنیا ارتقا یافته ایم که این امر نشانه‌ای از فعال بودن تحقیقات در همه محیط های علمی ما و از جمله در گرایش ساخت و تولید است.
دکتر رحیمی در ادامه گفت: کشور ما در جهتی دارد حرکت می‌کند که تحقیقات خود را با جامعه و صنعت پیوند زند و در رشته‌هایی مانند ساخت و تولید، انتظار می‌رود پیوند با صنایع هر چه بیشتر عمیق‌تر شود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگر سخنان خود، با تصریح بر اینکه منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز صندوق شکوفایی، به سمت پروژه های تقاضامحور می‌رود، توضیح داد: دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع) را طراحی و راه‌اندازی نموده است تا ساز و کار صنایع و دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها را در چارچوب قانون مشهور به ۴۰% فراهم آورد.
دکتر رحیمی در توضیح این مطلب افزود: ۴۰ درصد بودجه پژوهشی دستگاه‌ها باید لزوما از طریق دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با اخذ قرارداد هزینه شود و بنابراین اساتید، قطب‌ها، تیم‌ها و پژوهشگاه‌ها می‌توانند از طریق عقد قرارداد با بیرون، از این پول نقد موجود در نزد خزانه استفاده نمایند.
 
دکتر رحیمی گفت: هفته قبل در نشست با انجمن‌های علوم پایه از آنها درخواست کردم کارگروهی برای گسترش و کاربردی کردن پژوهش‌های علوم پایه تشکیل دهند و اکنون اعلام می کنم خوب است دیگر انجمن‌های علمی نظیر ساخت و تولید نیز کارگروهی را به منظور پیوند اساتید با گروه‌های فعال، صنایع و جامعه در بخش های مرتبط، ایجاد و پیشنهادات اجرایی را دریافت کنند و بعد وزارت علوم، به عنوان تسهیل‌گر و زمینه ساز وارد شود.
دکتر رحیمی در پایان تاکید کرد: باید در شاخه‌ها و رشته‌هایی مانند ساخت و تولید، اهتمام ویژه‌ای برای گسترش کاربردی کردن پژوهش‌ها و ارتباطات با صنایع و نهادهای مرتبط صورت پذیرد. وی همچنین تصریح کرد این نوع کنفرانس‌ها بهترین مسیر برای ارایه نتایج تحقیقات توسط پژوهشگران است و حضور اینگونه کنفرانس‌ها یعنی حیات پر رونق تحقیقاتی و علمی در کشور.
در ادامه مراسم افتتاحیه نیز دکتر دوایی مرکزی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه) با موضوع «آینده اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی در صنعت نفت جهان و ایران» سخنرانی کرد.
برگزاری نشست‌های تخصصی علمی و صنعتی، ارایه سخنرانی‌های کلیدی توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی از برنامه‌های هفدهمین همایش ملی و ششمین کنفرانس بین‌ المللی مهندسی ساخت و تولید ایران است.
محورهای همایش، شامل: روش‌های شکل دهی، ماشین‌کاری سنتی و مدرن، ساخت و تولید مواد مرکب، پلاستیک‌ها و لاستیک‌ها، طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر، مکاترونیک، رباتیک و اتوماسیون در تولید، آزمون‌های غیرمخرب، روش‌های اتصال دهی (جوشکاری، اتصالات چسبی و ...)، روش‌های ساخت افزودنی، طراحی قید و بند، رویکردهای نوین در ساخت و تولید (بیو، نانو و میکرو)، ریخته گری، عملیات حرارتی و متالورژی در تولید، سیستم های تولید صنعتی و رویکردهای صنعتی (ساخت یا طراحی یک قطعه یا تجهیز یا فرایند خاص) می‌باشد.
 


علاقه مندان برای دریافت لینک ورود به تالارهای کنفرانس به آدرس ذیل مراجعه نمایند:
http://icme۲۰۲۱.iranjme.ir/page_۳۷۸۷.html
دفعات مشاهده: 616 بار   |   دفعات چاپ: 72 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4312