[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری

۱۴۰۰/۴/۳۰ - مریم آموزگار
۱۴۰۰/۱/۳۰ - محمدامین مهرعلیان


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: مریم عالی‌زاده اروانق بروجردی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/11/27 | 

ارائه­ دهنده:

مریم عالی‌زاده اروانق بروجردی 

  استاد راهنما:

 دکترسعید پارسا

هیات داوران:
 دکتر مهرداد آشتیانی؛ دکتر سمیه عربی

زمان:
سه شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸


خانم مریم عالی‌زاده اروانق بروجردی  دانشجوی کارشناسی ارشد دکتر سعید پارسا سه شنبه  ۲۸ بهمن ماه از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "ترمیم خطا در سیستم‌های نرم‌افزاری با استفاده از الگوها " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

یکی از پرهزینه‌ترین فرایندهای توسعه نرم‌افزار، اشکال‌زدایی خطاهای برنامه است. فنون ترمیم خودکار نرم‌افزار به‌منظور تصحیح خطاها و آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار نیاز به ارایه روش‌هایی دارند که بتوانند با کمک آن‌ها وصله‌هایی را به‌طور خودکار برای برنامه خطادار تولید نمایند. از سویی دیگر رویکردهای ترمیم خودکار برنامه‌ها اغلب به‌عنوان یک مسئله جستجو درنظر گرفته می‌شود که فضای جستجو شامل تمام وصله‌های محتمل است و هدف شناسایی وصله‌های صحیح از این فضای جستجو است. مسئله چالش‌برانگیزی که وجود دارد بزرگ بودن فضای جستجو است، به‌عبارتی‌دیگر فضای جستجو شامل حجم زیادی از وصله‌های موجه اما نادرست است.  افزون بر این، بررسی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از وصله‌های تولید شده که از شباهت کد استفاده می‌کنند به دلیل آن‌که کد منبع، احتمال تغییر مربوط به تصحیح خطا را مشخص نمی‌کند ممکن است وصله‌های نادرست و نامفهومی تولید نماید. علاوه براین روش‌های مبتنی بر الگو نیز به‌دلیل محدود بودن تعداد الگوها نمی‌توانند تمام حالت‌های مختلف خطا را پوشش دهند. با این‌حال الگوها و شباهت کد اطلاعات مکملی فراهم می‌کنند. درواقع الگوها باعث تخمین احتمال وصله‌ها و محدودسازی فضای جستجو می‌شوند و شباهت کد نیز به درک ساختار داخلی قطعه کدی باید ترمیم شود کمک می‌کند تا درنهایت وصله‌هایی که مناسب با ساختار کد هستند انتخاب شود.
در این پژوهش از ترکیب دو منبع داده‌ای الگوها و شباهت کد برای پیش‌برد بهتر ترمیم خودکار نرم‌افزار استفاده شده ‌است. رویکرد موردنظر ما یک فضای جستجو انتزاعی را از وصله‌های موجود کاوش می‌کند و با دیفرانسیل قطعه کدهای مشابه یک فضای جستجوی واقعی نیز به‌دست می‌آورد. سپس اشتراک این دو فضا، مورد جستجو قرار می‌گیرد. چارچوب پیاده‌سازی ‌شده بر روی مجموعه داده Defects۴j ارزیابی شده ‌است. نتایج این ارزیابی نشان می‌دهد که روش پیشنهادی این پژوهش در تولید وصله‌های صحیح، به‌مراتب وصله‌های با کیفیت‌تر و دقیق‌تری تولید می‌کند. چارچوب ارایه‌شده توانسته ‌است چندین وصله تولید کند که توسط روش‌‌های دیگر ترمیم تولید نشده بود. این موضوع بدان معناست که درصورت جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات ارزشمندتر می‌توان اکتشافات بهتری برای انتخاب و فیلترسازی  زودهنگام وصله‌ها به‌کاربرد.
واژه‌های کلیدی:ترمیم خودکار برنامه – الگوها – شباهت کد ."دفاع به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود"
  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی
دفعات مشاهده: 236 بار   |   دفعات چاپ: 36 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4317