[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه‌ها

دفاعیه های دکتری

۱۴۰۰/۴/۳۰ - مریم آموزگار
۱۴۰۰/۱/۳۰ - محمدامین مهرعلیان


دفاعیه های کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: امیر سلیمانی بروجردی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/11/26 | 

ارائه­ دهنده:

امیر سلیمانی بروجردی  

  استاد راهنما:

 دکتر محمد عبداللهی ازگمی


هیات داوران:
 دکتر عیسی زارع‌پور؛ دکتر احمد خونساری

زمان:
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷


آقای امیر سلیمانی بروجردی  دانشجوی کارشناسی ارشد دکتر محمد عبداللهی ازگمی دوشنبه  ۲۷ بهمن ماه از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "مدل‌سازی و ارزیابی یکپارچه اتکاپذیری و مصرف توان در اینترنت اشیاء " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:

در سال‌های اخیر، اینترنت اشیاء توجه بسیاری از پژوهشگران را به خود معطوف ساخته و موضوع بسیاری از پژوهش‌ها بوده است. اینترنت اشیاء به عنوان بخشی از اینترنت آینده به حساب می‌آید و شامل میلیون‌ها شیء هوشمند است که با یکدیگر در ارتباط هستند. براساس پیش‌بینی‌ها، در سال ۲۰۲۵ حدود ۷۵ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهند بود. باوجود قابلیت بالای اینترنت اشیاء در ایجاد خدمات نوظهور، همچنان مسائل زیادی از جمله مسائل درمورد آدرس‌دهی، مسیریابی و مدیریت دستگاه‌های با منابع محدود از نظر انرژی، حافظه و توان پردازشی و برخی دیگر مرتبط با مسائل امنیتی و حریم خصوصی است که به دلیل استفاده از فناوری‌های گوناگون ایجاد شده است. توجه به محیط زیست و استفاده از انرژی سبز و از طرفی ایفای نقش گسترده تأثیرگذار اینترنت اشیاء در زندگی افراد، سبب می‌شود که توجه به مدیریت انرژی و معیارهای اتکاپذیری اهمیت فراوانی داشته باشد. کارکرد شبکه‌های اینترنت اشیاء می‌تواند در شرایط فیزیکی مختلف متفاوت باشد. در نتیجه، لازم است قبل از عملیاتی شدن یک سیستم مبتنی بر اینترنت اشیاء، مدل مناسبی به‌منظور تحلیل مصرف انرژی و نیازمندی‌های اتکاپذیری آن‌ها ایجاد شود. زیرا پرداختن به این معیارها بعد از عملیاتی شدن سامانه، می‌تواند منجر به ضرر‌های مالی، آسیب‌های محیطی و یا قرار دادن انسان‌ها در شرایط خطرناک شود.
در این پایان‌نامه یک مدل مبتنی بر شبکه‌های فعالیت تصادفی (SAN)، به‌منظور ارزیابی معیارهای اتکاپذیری یک سیستم مبتنی بر اینترنت اشیاء ارائه شده است. این مدل قبل از عملیاتی شدن یک سیستم اینترنت اشیاء، برای یافتن نقاط ضعف و پارامترهای تأثیرگذار بر معیارهای اتکاپذیری و تعیین چگونگی بهبود اتکاپذیری سیستم قابل استفاده است. همچنین، این مدل برای ارزیابی میزان مصرف انرژی و بررسی میزان تطابق آن با کاربرد سیستم و ارائه راهکار بهبود مصرف انرژی نیز قابل استفاده است. با اجرای مورد کاربرد‌های مختلف با استفاده از مدل ارائه شده و بهره‌گیری از ابزار Möbius، به مشاهده و ارزیابی سیستم اینترنت اشیاء پرداخته شده است.
در مقایسه با کارهایی که در گذشته در این حوزه انجام‌گرفته، مدل ارائه شده دارای ویژگی‌هایی از جمله تفکیک انرژی فعالیت‌های مختلف، جدا سازی مدل به دو زیر مدل جهت استفاده مجدد از اجزای تشکیل دهنده مدل در آینده و امکان استفاده از مدل گره‌ برای شبکه‌های مشبک می‌توان اشاره نمود. نتایج مورد کاربرد‌های نهایی شبیه‌سازی شده نشان می‌دهند که پس از طراحی سیستم و اجرای شبیه‌سازی می‌توان به ارزیابی معیارهای مختلفی هم‌چون کارایی سیستم، اتکاءپذیری سیستم با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی مختلف پرداخت.
واژه‌های کلیدی: مدل‌سازی، اینترنت اشیاء، اتکاپذیری، مصرف انرژی، شبکه فعالیت تصادفی (SAN)"دفاع به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود"
  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی
دفعات مشاهده: 208 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

مطالب مشابه


Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4317