[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
تماس با ما::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 99::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۲۹

خبرنامه شماره ۳۲۸

خبرنامه شماره ۳۲۷

خبرنامه شماره ۳۲۶

خبرنامه شماره ۳۲۵

خبرنامه شماره ۳۲۴

خبرنامه شماره ۳۲۳

خبرنامه شماره ۳۲۲

خبرنامه شماره ۳۲۱

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
حدیث هفته

پیامبر خدا صلی‏ الله ‏علیه و ‏آله :
قَیِّدُوا العِلمَ بالکِتابِ
علم را ، با نوشتن در بند بکشید .

کنز العمّال : ۲۹۳۳۲

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: مراسم روز پژوهش دانشگاه علم وصنعت ایران برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1399/9/26 | 

مراسم روز پژوهش دانشگاه علم وصنعت ایران برگزار شد

 
 

مراسم روز پژوهش دانشگاه علم و صنعت ایران، ۲۴ آذرماه ۱۳۹۹ با حضور اعضای هیات رئیسه، مدیران معاونت پژوهش و اعضاء هیات علمی دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد.
این مراسم توسط معاونت پژوهش و فناوری و با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه، مدیران معاونت پژوهش و فناوری و شرکت مجازی اعضای هیات علمی در سالن مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر ذاکری، رییس دانشگاه، ضمن تبریک هفته پژوهش، روز حمل و نقل و روز وحدت حوزه و دانشگاه، تاکید کرد: شرایط کرونایی نباید تاثیری در وضعیت علمی و پژوهشی دانشگاه داشته باشد و خدمات علمی چه به صورت مجازی و چه بصورت حقیقی در حوزه علمی و آزمایشگاهی ادامه دارد. وی اظهار داشت: با قبول شرایطی که برای کل جوامع پیش آمده است، باید با جدیت پیشرفت های علمی را ادامه داد و نباید اجازه داد محدودیتی برای اساتید، دانشجویان و پیشرفت علمی صورت گیرد.رییس دانشگاه در ادامه با اشاره به افتتاح پژوهشکده محیط زیست و مرکز مقابله با آلودگی های نفتی در پردیس کیش، از آنها به عنوان بستر مناسبی برای انجام ماموریت‌های ملی یاد کرد و اظهار امیدواری نمود که این مراکز به مراکز پژوهشی خوب برای موضوعات زیست محیطی و به عنوان بستری برای ارتقای فعالیت های پژوهشی دانشگاه در ارایه خدمات علمی و پژوهشی تبدیل گردد.

وی به ارتقای رتبه علمی دانشگاه در سال ۹۸ در رتبه بندی های علمی بین المللی و کسب رتبه سوم کشور توسط دانشگاه اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که همین روند برای سال ۹۹ ادامه داشته باشد.
دکتر ذاکری در پایان مجددا هفته پژوهش را به همکاران دانشگاهی و همه برگزیدگان رتبه های علمی در سطح دانشگاه تبریک گفت.

 

در ادامه مراسم، دکتر دوایی، معاون پژوهش و فناوری، ضمن تبریک هفته پژوهش و تقدیر از معاون و مدیران ستادی سابق معاونت پژوهشی، تاکید کرد: پژوهش اصیل و ارتباط با صنعت واقعی، شرط لازم ولی غیرکافی برای تربیت نیروی شایسته برای کشور است. وی افزود: طی هشت سال گذشته، حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم آغاز و تداوم یافته است و دانشگاهیان علم و صنعت ایران می کوشند تا با عنایت الهی، این راه پربرکت را به کمک یکدیگر و با سرافرازی طی کنند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سپس گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران را در سه محور آمارهای پژوهشی، آمارهای ارتباط با صنعت و فناوری و زیست بوم نوآوری در دانشگاه ارایه کرد. وی در خصوص وضعیت دانشگاه علم و صنعت ایران در نظام های جهانی رتبه بندی گفت: در سال ۲۰۲۰ ، رتبه دانشگاه در نظام رتبه بندی shanghai، ۶۰۱ االی ۱۰۰۰، بر اساس رتبه بندی Times ، ۵۰۱ الی ۶۰۰ و بر اساس رتبه بندی QS، ۶۰۱ الی ۶۵۰ بوده است.
وی افزود: از منظر آمار پژوهشی، دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه بندی نظام های ارزیابی جهانی در مقایسه با سایر دانشگاه ها در رتبه نسبتا مناسبی است.
همچنین در خصوص وضعیت دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه بندی موضوعی شانگهای اشاره داشت: در رتبه بندی موضوعی در سال ۲۰۲۰ درحوزه موضوعات مرتبط با متالورژی، بالاترین رتبه را داشته ایم. و در رتبه بندی موضوعی۲۰۲۰ NTU، در موضوعات مرتبط با مهندسی مکانیک، بالاترین رتبه را کسب نمودیم.
وی به وجود ۱۸ محقق پراستناد از دانشگاه بر اساس اعلام پایگاه ESI داشته نمود و گفت: ۱۴ محقق در حوزه موضوعی مهندسی، ۲ نفر در حوزه موضوعی ریاضی، ۲ نفر در حوزه موضوعی شیمی، یک نفر در حوزه موضوعی علم مواد و یک نفر نیز در حوزه موضوعی کامپیوتر می باشد.
دکتر دوایی به راه اندازی سامانه علم سنجی و اطلاعات تفضیلی فعالیت های پژوهشی اساتید دانشگاه به آدرس: http://scimet.iust.ac.ir   اشاره نمود. در این سامانه کارنامه پژوهشی کلیه اساتید از منظر scopus و  web of science قابل دسترسی است.
وی در خصوص معرفی مولف برتر در تالیف کتاب بین المللی به دکتر علی کاوه با ۱۱ کتاب که ۲ کتاب آن مربوط به سال ۲۰۲۰ می باشد، اشاره نمود.
ایشان آمار سرانه مقالات در سال ۹۸ را ۴.۱۱ مقاله و تعداد ارجاعات تجمیعی به مقالات در wos را بیش از ۱۸۸۰۰۰ مورد اعلام کرد. همچنین میانگین h-index اعضای هیات علمی در سال ۹۸ را ۹ و h-index دانشگاه در web of science را ۱۱۹ اعلام نمود.
دکتر دوایی در ادامه به میانگین امتیازات گرنت به تفکیک مواد پژوهشی و صنعتی اشاره داشت و گفت: میانگین امتیاز پژوهشی دانشگاه ۱۷۳، در ماده پژوهش و بین المللی، ۱۴۱ و در ماده صنعتی، ۳۳ می باشد.
وی بیشترین سرانه امتیاز پژوهشی به تفکیک دانشکده ها را مربوط به دانشکده شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی اعلام و افزود: در فراوانی محققین پراستناد به تفکیک دانشکده ها نیز دانشکده مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی شیمی به ترتیب بالاترین رتبه را دارا می باشند.
وی در خصوص رتبه دانشگاه در شاخص تعداد انتشار مقالات در مجلات یک درصد برتر (۲۰۱۵-۲۰۱۹) گفت: در این شاخص با عدد ۱۷۳، رتبه چهارم را در بین دانشگاه های فنی و مهندسی داریم.
معاون پژوهش و فناوری در گزارش خود در حوزه چاپ و نشر مجلات، به ارتقای مجله بین المللی مهندسی عمران با کسب ضریب تاثیر ۱.۴۴۶، ارتقای فصلنامه علم و مهندسی مواد ایران، نمایه شدن مجله بین المللی مهندسی صنایع و تحقیقات تولید در سامانه scopus و عضویت مجله بین المللی مهندسی صنایع و تحقیقات تولید در Cope اشاره نمود.
دکتر دوایی در خصوص تعاملات صنعتی دانشگاه اظهار کرد: در سال ۹۸، در کل ۱۷۳ مورد قرارداد به ارزش ۷۱.۷ میلیارد تومان منعقد گردید که وصولی آن مبلغ ۲۶.۵ میلیارد تومان می باشد. همچنین در این قراردادها، ۳۳ % از اساتید دانشگاه درگیر بوده اند.
ایشان در رابطه با زیست بوم نوآوری دانشگاه، به عنوان مجموعه هماهنگ و به هم پیوسته از کارفرمایان بزرگ، اساتید، انستیتوهای فناوری، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، دانشجویان، مراکز پشتیبانی، مراکز نوآوری و رشد اشاره نمود و گفت: انستیتوهای فناوری در واقع مراکزی هستند که عمدتا برای انجام ماموریت‌های ملی ایجاد می‌شوند.
مانند انستیتو ازدیاد برداشت از مخازن و بهره برداری بهینه از منابع هیدروکربوری که اخیرا ایجاد شده و یا انستیتو توربین گاز و انستیتو اندازه گیری هوشمند گاز که در طی ۸ سال گذشته ایجاد شده‌اند
در همین راستا مراکز پشتیبانی مانند سرویس های صنعتی، آپارات صنعتی، شبکه گسترده آزمایشگاه مرکزی، مرکز خدمات فناوری (فن راه)، کتابخانه و مرکز اسناد، شرکت های سرمایه گذاری و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه ایجاد، هماهنگ و یا فعال شده اند.
وی در خصوص ضلع سوم زیست بوم نوآوری دانشگاه به مراکز نوآوری و اقداماتی که در این چند سال اخیر در این خصوص صورت گرفته است اشاره نمود و گفت فضاهای با کیفیت برای استقرار تیم‌ها و شرکت‌های دانش‌پایه، با توان هدایت و اقتصادی‌ کردن نوآوری‌ها، از طریق تغییر کاربری فضاهای قدیمی و توسط بخش خصوصی و با حمایت نهادهای بیرونی ایجاد شده است.
ایشان ضمن اشاره به ایجاد سامانه مدیریت آزمایشگاهی افزود: امروز از مجموعه مراکز نوآوری و دانش بنیانی که در طی این ۳ سال اخیر تاسیس شده است می توان به مرکز نوآوری نیترو، مرکز نوآوری مانا، مرکز نوآوری انرژی، مرکز نوآوری هیدروتک، مرکز رشد و مرکز آموزش و تحقیقات محیط زیست دانشگاه علم وصنعت ایران در کیش اشاره کرد.
همچنین مرکز نوآوری پی تک، مرکز نوآوری سلامت، مجتمع خدمات فناوری، برج فناوری علم و صنعت، مرکز نوآوری فناوری های همگرا، مرکز نوآوری اکسیژن و مرکز نوآوری مخابرات مراکزی هستند که در حال مذاکره، ساخت، تجهیز، راه اندازی و یا عقد قرارداد با پیمانکار می باشند و به زودی به مرحله بهره برداری خواهند رسید.
وی در پایان، کلیدی ترین وظیفه دانشگاه را تربیت نیروی انسانی متعهد، درستکار و توانمند در حل مسائل پیچیده، دارای تفکر انتقادی، خلاقیت، مهارت مدیریت انسانی، هماهنگی و سازگاری اجتماعی، برخوردار از هوش احساسی/عاطفی، قدرت قضاوت، قدرت تصمیم گیری، مهارت مذاکره و انعطاف پذیر ادراکی برشمرد.

 

سخنران بعدی این مراسم، دکتر سلطانیه، مدیر امور پژوهش دانشگاه بود که ضمن تبریک هفته پژوهش، به معرفی پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه در سال ۹۸ پرداخت.
وی با اعلام ضوابط و معیارهای انتخاب پژوهشگر برتر در سال ۹۸، نسبت به معرفی پژوهشگران و فناوران دانشگاه و دانشکده ها براساس عملکرد سال ۹۸ اقدام نمود که در ادامه به تفکیک اعلام می‌گردد.
پایان بخش مراسم روز پژوهش دانشگاه، برگزاری جلسه مجازی پرسش و پاسخ اعضاء هیات علمی از رئیس دانشگاه، معاون و مدیران معاونت پژوهش و فناوری بود.
:اسامی برگزیدگان برتر پژوهشی دانشگاه:

 • نفرات برتر امتیاز کل در دانشگاه:

 • دکترمجیدرضا آیت اللهی (دانشکده مهندسی مکانیک)

 • دکتر علی ملکی (دانشکده شیمی)

 • دکتر تورج محمدی (دانشکده مهندسی شیمی، نفت وگاز)

 • نفرات برتر امتیاز ماده صنعتی در دانشگاه:

 • دکتر حسین بلندی (دانشکده مهندسی برق)

 • دکتر سیدحسن هاشم آبادی (دانشکده مهندسی شیمی، نفت وگاز)

 • دکتر افشین شریعت مهیمنی (دانشکده مهندسی عمران)

 • نفر برتر تالیف کتب بین المللی

 • دکتر علی کاوه (دانشکده مهندسی عمران)  

 • نفرات برتر دانشکده مهندسی مکانیک

 • دکتر مجیدرضا آیت اللهی (نفر اول امتیاز کل دانشگاه و دانشکده)

 • دکترمحمودمهرداد شکریه، دکتر مجید سیاوشی و دکتر فتح الله طاهری بهروز (فعالیت قابل تقدیر)

 • دکتر مرتضی منتظری قهجاورستانی (نفر اول امتیاز ماده صنعتی دانشکده)  

 • نفرات برتر دانشکده شیمی

 • دکتر علی ملکی (نفر دوم  امتیازکل دانشگاه و اول امتیاز کل دانشکده)

 • دکتر منصور انبیاء (نفراول امتیاز ماده صنعتی دانشکده)

 • نفرات برتر دانشکده مهندسی شیمی، نفت وگاز

 • دکترتورج محمدی (نفر سوم  امتیاز کل دانشگاه و اول امتیاز کل دانشکده)

 • دکتر سیدحسن هاشم آبادی (نفردوم امتیاز ماده صنعتی دانشگاه و اول دانشکده)

 • دکتر مهران رضایی (فعالیت قابل تقدیر)

 • نفرات برتر دانشکده مهندسی عمران

 • دکتر علی کاوه (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده پژوهشی دانشکده)

 • دکتر افشین شریعت مهیمنی (نفرسوم امتیاز ماده صنعتی دانشگاه و اول دانشکده)  

 • نفر برتر دانشکده مهندسی صنایع

 • دکتر محمدرضا محمدعلیها (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده پژوهشی دانشکده)  

 • نفرات برتر دانشکده مهندسی برق

 • دکتر حسین بلندی (نفراول امتیاز ماده صنعتی دانشگاه و امتیاز کل دانشکده)

 • دکتر شهرام جدید (نفر اول امتیاز ماده پژوهشی دانشکده)

 • نفر برتر دانشکده مهندسی کامپیوتر:

 • دکتر بهروز مینایی (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده صنعتی دانشکده)

 • نفرات برتر دانشکده مهندسی راه آهن:

 • دکتر سید جواد میرمحمد صادقی (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده صنعتی دانشکده)

 • دکتر داود یونسیان (نفر اول امتیاز ماده پژوهشی دانشکده)

 • نفر برتر دانشکده ریاضی:

 • دکتر رضا سعادتی (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده پژوهشی)  

 • نفر برتر دانشکده مهندسی مواد و متالورژی:

 • دکتر حمیدرضا جعفریان (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده پژوهشی دانشکده)

 • نفر برتر دانشکده فناوری های نوین:

 • دکتر سیدمرتضی نقیب (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده پژوهشی)

 • نفر برتر دانشکده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت:

 • دکتر علی بنیادی نائینی (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده صنعتی دانشکده

 • نفر برتر دانشکده مهندسی خودرو:

 • دکتر حامد سعیدی گوگرچین (نفر اول امتیاز کل و امتیاز ماده پژوهشی دانشکده)

 • نفر برتر دانشکده معماری و شهرسازی:

 • دکتر سمانه جلیلی صدرآبادی (نفر اول امتیاز ماده پژوهشی دانشکده)  

 • پژوهشگر برتر خانم:

 • دکتر سوسن روشن ضمیر

 • پژوهشگر برتر جوان با سابقه کمتر از چهار سال:

 • دکترآیت قره قانی

 •  

 • کارکنان برتر معاونت پژوهش و فناوری

 • خانم محبوبه کیهانی فر (کارشناس نمونه دفتر امور پژوهش)

 • خانم مریم جعفری (کارشناس نمونه دفتر امور پژوهش)

 • خانم مریم فروتن (کارشناس نمونه دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی)

 • آقای اسداله رحمانی (کارشناس نمونه دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی)

 • خانم معصومه انصاری (کارشناس نمونه دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی)

 • خانم زهره مقیسه (کارشناس نمونه مرکز اسناد علمی و اطلاع رسانی)

 • خانم منیره روحی (کارشناس نمونه مرکز اسناد علمی و اطلاع رسانی)

 • خانم معصومه ابراهیمی (کارشناس نمونه دفتر توسعه فناوری)

 • آقای ابراهیم رضایی (کارشناس نمونه اداره انتشارات)

 • خانم فائزه شادالویی (کارشناس نمونه دانشکده مهندسی صنایع)

 • خانم مریم اسدی (کارشناس نمونه دانشکده مهندسی برق)

 • خانم مهدیه فصاحت (کارشناس نمونه آزمایشگاه مرجع مرکزی)

 • خانم احترام سادات توکلی (کارشناس نمونه دفتر مجلات)

 • آقای نادر گودینی (کارشناس نمونه مرکز رشد)

 • خانم عذرا ملکی (کارشناس حوزه کار آموزی از داشکده مهندسی راه آهن)

دفعات مشاهده: 1479 بار   |   دفعات چاپ: 82 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.17 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4312