برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی گروه طرح و برنامه::
اخبار و رویدادها::
دبیرخانه شورای فرهنگی::
مطالعات وبرنامه ریزی فرهنگی::
کمیته راهبردی فرهنگی::
نظارت و ارزیابی فرهنگی ::
فضای مجازی::
معرفی کتاب ::
صوت و تصویر::
آلبوم تصاویر::
تماس با ما::
::
مدیریت ها
..
دانشگاه ما

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظرات خود را در مورد سایت ثبت کنید.
عالی
متوسط
ضعیف
   
..
:: برگزاری مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1395/11/25 | 

AWT IMAGEمجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران همزمان با ایام ا... دهه فجر صبح روز پنجشنبه 21 بهمن ماه با حضور نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری در مجتمع امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد.

    در این مجمع که بصورت فوق العاده برگزار شد پس از استقرار هیات رئیسه، سیدعلیرضا شجاعی دبیر و عضو هیات مدیره انجمن دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر و سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی و تشکر از حضور دانش آموختگان و اساتید در این مجمع و تشکر ویژه از ریاست دانشگاه و همکارانشان در برگزاری این مراسم، طی گزارشی به اقدامات انجام شده طی قریب یکسال اخیر که وی مسوولیت دبیری انجمن را بر عهده داشت اشاره کرد و از فعال سازی دفتر انجمن با مساعدت مدیر گروه طرح و برنامه معاونت فرهنگی؛ راه اندازی سایت و کانال تلگرامی انجمن و پنل پیامکی؛ دریافت تخفیف برای حضور در برخی رویدادهای علمی برای اعضای انجمن؛ فعال کردن رابطان انجمن با دانشکده ها و برگزاری چندین جلسه رابطان؛ جلسه با مسوولان دانشگاه؛ پیگیری تمدید مجوز از وزارت علوم و هماهنگی با آنها برای برگزاری مجمع عمومی انجمن؛ پیگیری جمع آوری اطلاعات پراکنده دانش آموختگان در سطح دانشگاه؛ نهایی کردن فرم درخواست عضویت؛ طراحی کارت عضویت و آغاز صدور کارت جدید برای اعضا؛ مکاتبه با روسای دانشکده ها برای راه اندازی کانون های دانش آموختگان دانشکده ها و کمک به راه اندازی کانون چند دانشکده متقاضی؛ اصلاح اساسنامه انجمن؛ تدوین آیین نامه شاخه ها و واحدهای تابعه (کانون های دانش آموختگان دانشکده ها)؛ مذاکره برای ارائه خدمات گسترده به دانش آموختگان به منظور ایجاد انگیزه برای عضویت در انجمن؛ برگزاری مجمع عمومی در بهمن ماه، به عنوان برخی از اقدامات خبر داد         . 

  AWT IMAGE

                  

مصوبات مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران

سپس بر اساس موارد مندرج در دستور جلسه مجمع که در روزنامه اطلاعات -روزنامه کثیرالانتشار منتخب مجمع- نیز به چاپ رسیده بود بندها مطرح و به تصویب اعضای مجمع رسید.

بر این اساس، شجاعی اصلاحات پیشنهادی هیات مدیره برای اساسنامه انجمن را مطرح که با اندکی اصلاح به تصویب رسید. همچنین آیین نامه شاخه ها و واحدهای تابعه انجمن تصویب شد. در ادامه، مجمع عمومی انجمن به راه اندازی کانون دانش آموختگان دانشکده های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی متالورژی و مهندسی راه آهن که پیش از این از سوی دانشکده های مربوطه به هیات مدیره پیشنهاد شده بود رای مثبت داد. روزنامه کثیرالانتشار اطلاعات و حق عضویت 25 هزار تومانی برای اعضای حقیقی و دانشجویی و یک میلیون تومانی برای اعضای حقوقی از دیگر مصوبات مجمع بود. سپس نوبت به انتخاب اعضای جدید هیات مدیره و بازرسان انجمن رسید.

AWT IMAGE

                    

پس از معرفی نامزدهای عضویت در هیأت مدیره و بازرسی انجمن دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران و اخذ و قرائت آرا نتایج به شرح زیر اعلام شد. آقایان و خانمها: مهدی مردانه خاتونی، حیدر جهانبخش، سبحان نظری، طیبه رفیعی آتانی، میثم جلالی، حبیب الله اکبری و مرتضی باقری به عنوان اعضای هیأت مدیره و اسماعیل خان میرزا و نوروزمحمد نوری به عنوان اعضای علی البدل هیأت مدیره. همچنین هادی صاحبی و مهسا سلسبیل به عنوان بازرسان انجمن انتخاب شدند. گزارش مصوبات مجمع و نتایج انتخابات توسط نماینده وزارت علوم برای تایید نهایی و اقدامات بعدی به آن وزارتخانه ارسال شد.

دکتر محسن رضایی در گردهمایی سالانه دانش آموختگان و اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: ملت ایران مهمترین گمشده اش را در مفهوم ملت دولت در انقلاب اسلامی پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح پنجشنبه 21 بهمن 95 در مجتمع امام خمینی (ره) در جمع دانش آموختگان ادوار مختلف دانشگاه علم و صنعت ایران با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ایام دهه فجر و پیروزی پر افتخار ملت ایران را به شما تبریک عرض می کنم و همچنین سالگرد شهادت حضرت زهرا (س) راتسلیت می گویم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش دانشگاه علم و صنعت ایران در انقلاب اسلامی گفت: این دانشگاه با انقلاب رابطه نزدیکی دارد. قبل از انقلاب معمولا دانشجویان رشته های فنی جلوتر از سایر رشته ها در فعالیت های انقلابی نقش داشتند. دانشکده فنی دانشگاه تهران، دانشگاه پلی تکنیک و دانشگاه علم و صنعت پیشتاز بودند. دانشگاه شریف هم در انقلاب مشارکت داشت.

AWT IMAGE

دکتر رضایی گفت: من علاقه زیادی به مکانیک داشتم و فارغ التحصیل هنرستان شرکت نفت اهواز بودم. اولین بار در سال سوم هنرستان به خاطر مبارزات علیه شاه دستگیر شدم. بعد از قبولی در کنکور، در سال 1354  وارد این دانشگاه شدم و  همراه دوستانم تحرکاتم را ادامه دادم. ساواک مرا شناسایی کرد و در ترم سوم برای  رهایی از تعقیب ساواک، به دانشگاه نیامدم. در سال 55 و 56 از شهری به شهر دیگر می رفتم و دورادور اخبار دانشگاه را پیگیری می کردم. علم و صنعت از دانشگاه های پیشروی انقلاب و جزو دو سه دانشگاه پیشگام در راهپیمایی ها و اطلاعیه ها و توزیع اعلامیه های حضرت امام بود. در جبهه های جنگ هم این دانشگاه نقش آفرین بود. امروز هم امیدوارم دانشگاه های کشور، نقش خود را در سازندگی و توسعه ملی پیدا کنند و بیش از این بتوانند موتور محرک پیشرفت ایران اسلامی باشند.

دکتر رضایی با اشاره به تاریخ و تمدن ایران گفت: زبان رسمی هندوستان، در دوران گذشته فارسی بود. حمله روس ها به ایران، نیمی از خاک سرزمین ما را جدا کرد. مردم یکباره بیدار شدند و از این جهت  است که می گوییم انقلاب اسلامی ما اولین خیزش ملت ما نبوده و قریب صد سال حرکت های ملت ایران برای کسب استقلال و آزادی و سربلندی و سعادت ادامه داشته است. از آن موقع تا کنون در پی پاسخ به چند سوال هستیم. این بیداری از دغدغه امنیت شروع شد. ملت ما بیدار شد و دید که سمرقند و بخارا ها از  کشور جدا شده است.

اولین پاسخ را برای پیشرفت ایران، عباس میرزا در مدرن کردن ارتش دید. امیرکبیر به آموزش و پرورش اهمیت داد. مشروطه خواهان به قانون و آزادی پرداختند. رضاخان دیکتاتور به تاسیس دانشگاه و پل و راه آهن و اقدامات زیربنایی پرداخت و با اقدامات ضد فرهنگی خود، کشور ما را وابسته به انگلیس کرد. نهضت ملی شدن صنعت نفت و پانزده خرداد هم در پی همین پاسخ ها بود. ملت ایران اولین گمشده اش را در مفهوم ملت دولت در انقلاب اسلامی پیدا کرد. ملت ایران، گاهی در انتخابات ها بر خلاف نظر مسوولان  تصمیم می گیرد و نشان می دهد که  جان دارد که این گونه آزادانه به تصمیم می رسد. دولت هم مستقل از بیگانگان تصمیم می گیرد. سیاست ملی می گوید خودتان تصمیم بگیرید.  در حال حاضر سیاست خارجی و داخلی ، دفاع و امنیت کشور  به سامان رسیده است. پیشرفت های هسته ای و سایر پیشرفت ها نیز پاسخ به این سوال تاریخی بودند. اما واقعیت این است که در اقتصاد و معیشت به پاسخ درستی نرسیده ایم. دولت ها می خواهند دلسوزانه کار کنند. انتقادهایی به همه دولت ها هست اما واقعیت این است که همه می خواستند  به نیاز های کشور پاسخ بدهند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: نخبگان و دانشگاه ها باید در بخش توسعه ملی  آرمانی جامعه فعال تر حاضر شوند. دانشگاه باید در متن توسعه ملی قرار بگیرد. بهبود اقتصاد راهبردهای متفاوتی دارد. اگر خاطرتان باشد، پیش از این بحث ایالت های اقتصادی را مطرح کرده بودم. اخیرا می بینید که نخست وزیر هند پس از اینکه ایالت گجرات  را به پیشرفت رساند به دهلی نو رفت و اکنون هند رشد اقتصادی اش را از چین بالاتر برده و در سالها و دهه های بعد به  یک کشور توسعه یافته تبدیل می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ساختارهای مدیریتی کشور باید متحول شود. نقطه عزیمت این تحول نیز  نخبگان و دانشگاهیان هستند. دانشگاه علم و صنعت در این تغییر نگاه و رویکرد باید برای خودش نقش تعریف کند و فارغ التحصیلان نقش مهمی در این مقوله ایفا می کنند.

دکتر محسن رضایی در پایان با اشاره به اینکه "علاقه من همچنان به رشته مکانیک است" گفت: علت اینکه به دنبال تحصیل در رشته اقتصاد رفتم این بود که در دوران دفاع مقدس به این نتیجه رسیدم که بدون اقتصاد نمی توان امنیت کشور وزندگی مردم را در سالهای بعد تامین کرد. امیدوارم دانشگاه علم و صنعت  بالندگی و پیشتازی خود را تداوم ببخشد.

Description: گردهمایی سالانه دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایرانت

تاکید دکتر برخورداری، رییس دانشگاه بر استفاده از ظرفیت های بالا و متنوع علمی، اجرایی و مادی دانش آموختگان علم و صنعت

AWT IMAGE

انجمن دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران، از همه مهمانان گرامی، دانش آموختگان عزیز و اعضای محترم هیات علمی که با قبول دعوت در گردهمایی ساالانه دانش آموختگان شرکت نموده و جو صمیمی و پرمحبتی را ایجاد نمودند، تشکر و قدردانی می نماید.

منبع:سایت انجمن دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت

دفعات مشاهده: 2644 بار   |   دفعات چاپ: 814 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .

Persian site map - English site map - Created in 0.85 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4657