[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
بروشور ها و کاتالوگ های تولیدی توسط اداره روابط عمومی::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ویژه ورودی های جدید1402::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE
نشریه پیام شماره 90
نشریه پیام شماره89
نشریه پیام شماره ۸۸
نشریه پیام- شماره 87
نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۹۵

خبرنامه شماره ۳۹۴

خبرنامه شماره ۳۹۳

خبرنامه شماره ۳۹۲

خبرنامه شماره ۳۹۱

خبرنامه شماره ۳۹۰

خبرنامه شماره ۳۸۹

خبرنامه شماره ۳۸۸

خبرنامه شماره ۳۸۷

خبرنامه شماره ۳۸۶

خبرنامه شماره ۳۸۵

خبرنامه شماره ۳۸۴

خبرنامه شماره ۳۸۳

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
حدیث از حضرت علی(ع)
مَن جاءَتهُ مَنِیَّتُهُ وهُوَ یَطلُبُ العِلمَ فبَینَهُ وبَینَ الأنبیاءِ دَرَجَهٌ؛
هر کس در حال طلب دانش مرگش فرا رسد ، میان او و پیامبران تنها یک درجه تفاوت باشد .
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: برگزاری جلسه ملاقات سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با هیات رییسه و برجستگان دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: 1395/3/5 | 

برگزاری جلسه ملاقات سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با هیات رییسه و برجستگان دانشگاه

 

AWT IMAGE

به دعوت ریاست دانشگاه و با هماهنگی دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه، رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست ISC، در دانشگاه حضور یافت.

دکتر دهقانی (رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام)، چهارم خردادماه 1395در دانشگاه علم و صنعت ایران، با رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد. محور سخنان این جلسه، بررسی راههای همکاری دو جانبه دانشگاه علم و صنعت ایران و پایگاه استنادی و مرکز منطقه ای علوم و اطلاع رسانی بود. پس از آن، سرپرست ISC به همراه هیات رییسه دانشگاه، در جمع اساتید برجسته در عرصه بین الملل و دانشمندان 1% برتر جهان از دانشگاه -که به دعوت دفتر همکاری های علمی بین المللی در مجتمع رفاهی اساتید گرد هم آمده بودند- حاضر شد و ابتدا به ارایه گزارش کلی از وضعیت مقالات در کشور و نظام های رتبه بندی جهانی پرداخت.

در آغاز این جلسه، دکتر شاه حسینی (مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه) حضور دکتر دهقانی در جمع برجستگان پژوهش دانشگاه را خیر مقدم گفت و افزود: هدف از تشکیل این جلسه، آشنایی دکتر دهقانی با فعالیتهای دانشگاه و تبادل نظر در خصوص چگونگی ارتقای جایگاه دانشگاه است.

در ادامه، دکتر برخورداری (رییس دانشگاه) ضمن تشکر از حضور رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در دانشگاه علم و صنعت ایران، تاکیدکرد این جلسه از باب آشنایی بیشتر برجستگان علمی دانشگاه با سیستم کاری ISC و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی است و در آینده نیز، جلسات دیگری برگزار خواهد شد تا اساتید ما پژوهش های خود را در جهت ارتقای هر چه بیشتر دانشگاه و حفظ جایگاه دانشگاه در عرصه بین الملل، تنظیم نمایند.

در ادامه نشست، دکتر دهقانی (رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام)، سخنرانی کرد. وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اساتید برجسته و سیاست گذاران دانشگاه، ابتدا کسب جایگاه نخست کشور در نظام رتبه بندی تایمز توسط دانشگاه علم و صنعت ایران را به دانشگاه علم و صنعت ایران تبریک گفت. سپس به ارایه آمار کلی از وضعیت مقالات پژوهشی کشور و دانشگاهها پرداخت. وی تصریح کرد: پتانسیل مجموعه دانشگاهی کشور بسیار بالاست ولی نحوه ارایه آن در مجامع علمی به شکلی که باید و شاید نیست. وی افزود: در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، توجه به شاخص هایی که کشور ما را در مجامع جهانی معرفی کند، مد نظر ماست و مهمترین برنامه ISC توجه به کیفی سازی مجلات و مقالات است. دکتر دهقانی توضیح داد تا سال 1393، حدود 4000 مجله در ISC ایندکس می شد که با تصویب آیین نامه ای، روند بازبینی و پالایش مجلات را پی گرفتیم و در نتیجه آن، هم اکنون حدود 600 مجله ISC در ایران داریم. وی تاکید کرد: هدف ما در این کار، توجه به کیفی شدن مجلات و معیارمان، سیاست های کلان علم و فناوری است که در شهریورماه گذشته توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد.

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری همچنین گفت در این مرکز که از سال 1370 برای تامین منابع علمی دانشگاهها و پژوهشگاهها تاسیس شد نیز فعالیت هایی در جهت قدرتمندسازی این مرکز در دست اقدام است. وی گفت: از خدمات این مرکز می تواند همکاری با دانشگاهها در طرحهای پژوهشی باشد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، ضمن ارایه آمار مقایسه ای بین دانشگاههای کشور و چند دانشگاه برجسته در سطح جهان گفت: برای بررسی راههای دستیابی به اهداف برنامه های کلی کشور و نقش آفرینی موثر دانشگاهها، در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، رتبه بندی موضوعی در حوزه های مختلف را در دست انجام داریم که به عنوان مثال، بتوانیم ببینیم وضعیت دانشگاه علم و صنعت ایران بر حسب دانشکده هایش چگونه است و یا بدانیم این دانشگاه در کدام حوزه های علمی، خوب عمل می کند. وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: چاپ نتایج پژوهشها در مجلات با کیفیت تر، مد نظر ماست و یکی از شاخص هایی که باید محققان در نظر داشته باشند، انتخاب مجلاتی است که ضریب تاثیر بیشتری دارند. به این ترتیب، این مقالات شانس استنادات بیشتری خواهند یافت و می دانید که استنادات، از عوامل تاثیرگذار در بالا رفتن رتبه دانشگاه در نظام های رتبه بندی جهانی است. وی توضیح داد: مقالاتی که در مجلات Q1 (نشریات چارک اول) منتشر می شوند، شانس 6 برابری برای استنادپذیری دارند و افزود: در سال 2014 تعداد کل مقالات کشور در Q1، 6625 مقاله بوده است. دکتر دهقانی همچنین گفت از اقدامات اخیر پایگاه استنادی، نرمال سازی برای بررسی وضعیت استنادات است که در آن، امکان مقایسه مقالات در رشته ها و سالهای مختلف وجود دارد. این کار برای از بین بردن تفاوت بین حوزه های مختلف موضوعی صورت می گیرد و نرمال یک، یعنی متوسط کاری در اندازه های جهانی است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در بخش پایانی سخنرانی خود، تصویر کلی از دانشگاه علم و صنعت ایران در پایگاه استنادی ارایه کرد و ارایه آمارها و تحلیلهای بیشتر را به جلسات تخصصی تر آتی موکول نمود.

در ادامه، دکتر دهقانی به سوالات تعدادی از اعضای هیات علمی حاضر در جلسه پاسخ داد. اهدای لوح تقدیر رییس دانشگاه به دکتر دهقانی و صرف ناهار، پایان بخش این نشست بود.

آلبوم تصاویر

دفعات مشاهده: 2806 بار   |   دفعات چاپ: 618 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4652