[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
افراد::
آموزش::
پژوهش::
دانشجویی::
کانون دانش‌آموختگان و اساتید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
ارزیابی شما از سایت دانشکده مهندسی عمران ؟
عالی
خوب
متوسط
   
..
تماس با ما

تماس با ما

تلفن دفتر: ۷۷۲۴۰۵۶۵ - ۷۷۲۴۰۳۹۹
دورنگار: ۷۷۲۴۰۳۹۸
تلفن مرکزی دانشگاه: ۹-۷۷۴۵۱۵۰۰
آموزش کارشناسی:
۷۳۲۲۸۱۰۳ و ۷۳۲۲۸۱۹۵
آموزش تحصیلات تکمیلی:
۷۳۲۲۷۱۱۶ و ۷۳۲۲۷۱۸۸ و ۷۳۲۲۷۱۸۹ و
۷۳۲۲۷۱۹۰ و ۷۳۲۲۷۱۱۲​​​​​​​
کد پستی دانشگاه: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶
صندوق پستی دانشگاه:
۱۶۳-۱۶۷۶۵
پست الکترونیکی:
mailcivileng.iust.ac.ir

..
تور مجازی دانشگاه

تور مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران

..
خوراک RSS

نشانی عناوین مطالب وبگاه

درباره RSS

..
دفتر امور انتقال فناوری و ...
AWT IMAGE
..
مرکز کارآفرینی دانشگاه
AWT IMAGE
..
کانال رسمی دانشکده عمران
..
نقشه دانشکده مهندسی عمران
..
:: برگزاری دفاعیه دکتری آقای مهندس امیرمسعود صالحی ::
 | تاریخ ارسال: 1394/10/28 | 

AWT IMAGEآقای مهندس امیر مسعود صالحی دانشجوی دوره دکتری این دانشکده گرایش مهندسی سازه، ۳۰ دی‌ماه سال ۹۴ از رساله خود تحت عنوان «تأثیر ابقاپذیری بتن خود تراکم بر اساس پارامترهای رئولوژی» در محل سالن کنفرانس شماره ۱ دانشکده مهندسی عمران با راهنمایی آقای دکتر پرویز قدوسی دفاع خواهد نمود.

چکیده این رساله به شرح زیر می‌باشد:

بتن خودتراکم در برابر تغییرات جزئی کیفیت و کمیت مصالح، نسبت به بتن معمولی دارای حساسیت بیشتری می‌باشد. این موضوع بعلت ترکیبی از نیازهای متنوع در حالت تازه، طرح مخلوط فوق‌العاده پیچیده‌تر و ویسکوزیته و تنش جاری ذاتاً کم آن می‌باشد. با وجود این ضعف، تحقیقات محدودی بر روی ابقاپذیری بتن خودتراکم انجام شده است. بدین ترتیب و با توجه به اهمیت موضوع، در رساله حاضر تحقیق نسبتاً جامعی در رابطه با ابقاپذیری بتن خودتراکم و معیارهای تشخیص آن و اثر آن بر خواص بتن سخت شده انجام شده است.
بر اساس اهداف تعیین شده در این تحقیق، دو دسته مخلوط طراحی شده است. دسته اول مخلوط‌ها که بر اساس روش طرح آزمایش فاکتوریل طراحی شده است، برای تعیین حساس‌ترین آزمایش‌ها نسبت به تغییرات جزئی وزن مصالح و نیز تعیین جزء ایجاد کننده بیشترین حساسیت در بتن ساخته شده‌ است. دسته دوم که شامل ۸ مخلوط می‌باشد، برای دستیابی به معیار مناسب ابقاپذیری بتن‌ها و تأثیر آن بر خواص دراز مدت ساخته شده است. برای تعیین وضعیت ابقاپذیری این مخلوط‌ها، مقدار آب به میزان ۳%± و ۶%± تغییر داده شده است.
بر اساس نتایج بدست آمده از تحلیل حساسیت، برای بررسی ابقاپذیری بتن خودتراکم باید تغییرات، در مقدار آب مخلوط اعمال شود. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که اعمال تغییرات مقدار آب به میزان ۳%± مناسب بوده و تغییرات به میزان ۶%±، باعث خارج شدن اکثر بتن‌ها از وضعیت مطلوب شده است. بر اساس تحلیل‌های انجام شده آزمایش پایداری الک حساس‌ترین آزمایش نسبت به تغییرات جزئی وزن مصالح بتن می‌باشد. ضریب تغییرات این آزمایش تحت تأثیر تغییرات ۶%± مصالح، ۳۷/۱۸% می‌باشد. بنابراین بررسی تغییرات آزمایش پایداری الک یکی از بهترین روش‌های تخمین ابقاپذیری بتن خودتراکم می‌باشد. با تعیین مقدار پایداری الک مخلوط و نیز پایداری الک مخلوط با ۳% افزایش در مقدار آب، می‌توان شاخص ابقاپذیری بر اساس پایداری الک را تعیین نمود. پس از آزمایش پایداری الک، پارامترهای رئولوژی شامل ویسکوزیته پلاستیک و تنش جاری بترتیب با ضریب تغییرات ۰۷/۸% و ۵۳/۷% بیشترین حساسیت را نسبت به تغییرات مصالح داشته است. شاخص رئولوژی مناسب برای بررسی ابقاپذیری، طول منحنی تغییرات پارامترهای رئولوژی نسبت به تغییرات جزئی مقدار آب در رئوگراف می‌باشد. مقایسه پراکندگی نتایج آزمایش‌های مقاومت فشاری و مقاومت خوردگی (پتانسیل خوردگی و نرخ خوردگی) تحت تأثیر تغییرات مقدار آب به میزان ۳%± با شاخص‌های مختلف ابقاپذیری نشان می‌دهد که وضعیت ابقاپذیری در حالت تازه، هیچگونه تناسبی با پراکندگی نتایج در وضعیت سخت‌شده بتن نداشته است.
واژه‌های کلیدی: شاخص ابقاپذیری بتن خودتراکم، تحلیل حساسیت آزمایش‌ها، تصمیم گیری چند معیاره، پارامترهای رئولوژی، حساسیت مقاومت خوردگی بتن خودتراکم.

رایانامه جهت ارتباط با دانشجوی فوق: am_salehi [AT] iust.ac.ir

دفعات مشاهده: 4170 بار   |   دفعات چاپ: 688 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.14 seconds with 61 queries by YEKTAWEB 4652