[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره پژوهشکده::
معرفی افراد::
فعالیتهای پژوهشی::
اخبار::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
آزمایشگاههای تحقیقاتی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
منابع علمی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
پیوند فوری

AWT IMAGE

AWT IMAGE
..
توجه در خصوص اخبار کنفرانسها

توجه

اخبار کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی را می‌توانید با مراجعه به وبسایت http://ers.iust.ac.ir پیگیری نمایید. خواهشمند است جهت برنامه‌ریزی بهتر در برگزاری نشست‌ها و دریافت اطلاعات پس از برگزاری در سامانه مذکور ثبت نام نمایید. شایان ذکر است ثبت نام رایگان می باشد.

..
:: لیست مقالات پذیرفته شده شانزدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران ::

شانزدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران از 24 تا 26 اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود. برنامه های ذیل از طریق دبیرخانه همایش اعلام شد.

 دکتر وحید احمدی، رییس این کنفرانس با اعلام این مطلب اظهار کرد: این کنفرانس که یک همایش تخصصی - علمی است، از سال 72 هر ساله با حضور استادان و محققان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در شش گرایش مهندسی الکترونیک، مهندسی مخابرات، مهندسی قدرت، مهندسی کنترل، مهندسی کامپیوتر و مهندسی پزشکی برگزار می‌شود.

وی وجه تمایز این کنفرانس را با دیگر کنفرانس‌های سالانه، جامعیت و گسترده بودن این همایش عنوان و خاطرنشان کرد: ویژگی بارز کنفرانس مهندسی برق ایران این است که تمام زیر شاخه‌های رشته برق را به صورت جامع و کامل شامل می‌شود.

دکتر احمدی افزود: این کنفرانس دارای یک دبیرخانه دایمی شامل مجموعه‌ای از اساتید دانشگاه‌های بزرگ کشور است که دارای دوره‌های تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مذکور می‌باشند.

رییس شانزدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران افزود: این کنفرانس شامل قسمت تخصصی ارایه مقالات، میزگردهای علمی، ‌کارگاه‌های تخصصی آموزشی و نمایشگاه‌ تخصصی صنایع وابسته به برق است. کارگاه‌های تخصصی آموزشی روز 23 اردیبهشت ماه تحت 11 عنوان برگزار می‌شود که سه موضوع را همکاران خارجی و هشت موضوع دیگر را متخصصان داخلی ارائه می‌کنند.

دکتر احمدی درباره نمایشگاه تخصصی کنفرانس گفت: این نمایشگاه‌ها هر ساله به تناسب شرکت‌های وسیع در حوزه برق و مراکز تحقیقاتی، دستاوردها یا دستگاه‌ها و تجهیزات را در کنار کنفرانس عرضه می‌کنند.

وی گفت: حدود دو هزار مقاله به دبیرخانه کنفرانس واصل شده است که 35 درصد آنها با بررسی و داوری دقیق استادان در کمیته‌های تخصصی پذیرفته شده است. این مقالات به دو صورت شفاهی و پوستر در 16 جلسه عرضه می‌شوند و چکیده این مقالات به صورت کتابچه در اختیار افراد گذاشته می‌شود.

دکتر محمد حکاک، دبیر علمی کنفرانس نیز گفت: پس از اعلام فراخوان مقاله، تا پایان آبان ماه سال گذشته، جمعا دو هزار و 180 مقاله از داخل و خارج کشور به دبیرخانه رسیده که به علت اینکه این کنفرانس، کنفرانس ملی مهندسی برق است، انتظار نبود که مقالاتی از خارج فرستاده شود ولی با این وجود 33 مقاله از هشت کشور دنیا مانند آمریکا، ‌کانادا، انگلیس، آلمان، مالزی، ژاپن و تایلند ارسال شده است.

دکتر حکاک افزود: این تعداد مقالات به دو نوع ارایه شفاهی و پوستری تقسیم شده است که فقط 44 مقاله به شکل پوستر و بقیه به صورت شفاهی ارایه می‌شود.

دبیر علمی کنفرانس در رابطه با برگزاری میزگردها گفت: در روز اول، دو میز گرد و در روز دوم، دو میزگرد در موضوعات مورد توجه اساتید و دانشجویان برگزار می‌شود که میزگرد اول درباره دستاوردهای این کنفرانس، جهت‌گیری، مشکلات، روشه‌ای اجرایی و نحوه توسعه و میزگرد دوم در رابطه با فن‌آوری تخصصی الکترونیک قدرت با حضور متخصصان وزارت نیرو صاحب صنایع قدرت است.

همچنین میزگردهای روز دوم، در زمینه آموزش از طریق مهندسی برق و روشهای جدید آموزشی و استفاده از IT خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش مراجعه فرمایید. 

دفعات مشاهده: 5790 بار   |   دفعات چاپ: 1223 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 146 بار   |   0 نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پژوهشکده الکترونیک می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .