[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
بروشور ها و کاتالوگ های تولیدی توسط اداره روابط عمومی::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ویژه ورودی های جدید1402::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE
نشریه پیام شماره 90
نشریه پیام شماره89
نشریه پیام شماره ۸۸
نشریه پیام- شماره 87
نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۹۶

خبرنامه شماره ۳۹۵

خبرنامه شماره ۳۹۴

خبرنامه شماره ۳۹۳

خبرنامه شماره ۳۹۲

خبرنامه شماره ۳۹۱

خبرنامه شماره ۳۹۰

خبرنامه شماره ۳۸۹

خبرنامه شماره ۳۸۸

خبرنامه شماره ۳۸۷

خبرنامه شماره ۳۸۶

خبرنامه شماره ۳۸۵

خبرنامه شماره ۳۸۴

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
حدیث از حضرت علی(ع)
مَن جاءَتهُ مَنِیَّتُهُ وهُوَ یَطلُبُ العِلمَ فبَینَهُ وبَینَ الأنبیاءِ دَرَجَهٌ؛
هر کس در حال طلب دانش مرگش فرا رسد ، میان او و پیامبران تنها یک درجه تفاوت باشد .
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با اعضای هیات رییسه دانشگاه برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1393/12/20 | 

  جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با اعضای هیات رییسه دانشگاه برگزار شد

AWT IMAGE

  جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی به دعوت ریاست دانشگاه و با حضور و پاسخگویی اعضای هیات رییسه دانشگاه، هجدهم اسفندماه 1393 در آمفی تئاتر شهید بهرامی برگزار شد.

  در این جلسه و در فضایی آزادانه دانشجویان به طرح سوالات و مشکلات خود پرداختند و رییس و هیات رییسه دانشگاه، پاسخ سوالات مکتوب و شفاهی دانشجویان را ارایه کردند.

  در ابتدای این جلسه، دکتر برخورداری (رییس دانشگاه)، در سخنانی تاکید کرد که نظرات دانشجویان برای هیات رییسه ارزشمند و راهگشا و کمک موثری برای حرکت دانشگاه در جهت بهبود است. وی با اشاره به آیین نامه کرسی های آزاداندیشی افزود: اکنون از نظر من این جمع هم یک کرسی آزاداندیشی است که هرکس آزادانه هرچه بخواهد، بگوید و من تضمین می کنم این سخنان برای هیچ یک از افراد چه در حال و چه آینده، امتیاز منفی در بر نداشته باشد.

  رییس دانشگاه در خصوص شورای صنفی دانشجویان گفت: ما چندین تشکل مذهبی، علمی و فرهنگی داریم که در هر یک از آنها، تعدادی از دانشجویان عضو شده و فعالیت دارند. یعنی هر کدام، نماینده بخشی از دانشجویان هستند ولی شورای صنفی، نماینده تمام دانشجویان است. وی تاکید کرد: شورای صنفی یک تشکل نیست و هر فعالیتی که در محدوده کار تشکلها نیست، به شورای صنفی مربوط است.

  دکتر برخورداری تصریح کرد: شورای صنفی برای من مهم است چون نماینده همه دانشجویان و قشر دانشجوست و من اگر به شورای صنفی احترام می گذارم، احترام به دانشجوست. وی از دانشجویان خواست قدرت تحمل خود را افزایش داده و اجازه دهند شورای صنفی و هر تشکل دانشجویی، کار خودش را به درستی انجام دهد.

  رییس دانشگاه سپس در خصوص بحث تشکیل انجمن اسلامی دانشجویان، با اشاره به تعامل یک ساله دانشگاه با هیات موسس انجمن تصریح کرد: ما می خواهیم یک انجمن اسلامی فراگیر و تاثیرگذار بر کل دانشگاه داشته باشیم. می خواهیم انجمنی تشکیل شود که همه دانشجویان علاقه مند بتوانند در آن فعالیت کنند و جمعیت بیشتری را شامل شود. وی با اشاره به تلاش دانشگاه برای برگزاری انتخابات انجمن اسلامی تا پایان سال تحصیلی جاری، خطاب به دانشجویان گفت: سعی کنید همه شما در انتخابات انجمن اسلامی مشارکت کنید. طبیعتا هر کس که بیشترین طرفدار را دارد، انجمن را در دست می گیرد ولی می خواهیم این انجمن، انحصاری نشود که در دوره های بعد نیز همه افراد (بجز آنهایی که قانون مشخص کرده) بتوانند در آن رقابت کنند. دکتر برخورداری تاکید کرد: تشکیل یک انجمن قوی و مقتدر به نفع دانشجو و دانشگاه و همه است . اگرچه قانون برای ما مدت مشخصی برای تصویب اساسنامه تعیین کرده ولی تا زمانی که احساس کنیم محدودیت برای کسی ایجاد شده و یا انجمن اختصاصی شده آن را تصویب نخواهیم کرد.

  در ادامه جلسه پرسش و پاسخ، اعضای هیات رییسه دانشگاه شنونده نظرات و دغدغه های دانشجویان بودند و به سوالات کتبی و شفاهی آنان در زمینه های کیفیت غذا، سرویس ایاب و ذهاب خوابگاهی، سرعت اینترنت، مسایل بهداشت و درمان، مسایل فرهنگی (نظیر حجاب و ... در دانشگاه)، انتخاب واحد، پرداخت حق التدریس دانشجویان دکتری، ارتباط دانشگاه و صنعت و... پاسخ دادند.

  رییس دانشگاه، سیاست دانشگاه در زمینه مسایل فرهنگی مطرح شده را اول اقدامات ایجابی و اقناعی و در نهایت، برخورد سلبی عنوان کرد و گفت: این مسایل ساعتها و در جلسات متعدد شورای فرهنگی دانشگاه به بحث و تبادل نظر گذاشته شده و معتقدیم با برخوردهای حذفی نمی توان فرهنگ سازی کرد.

  در بخش دیگری از جلسه، دکتر دوایی مرکزی (معاون پژوهش و فناوری و رییس پژوهشگاه دانشگاه)، درباره برنامه حمایت دانشگاه از فعالیت پژوهشی منجر به ساخت دانشجویان توضیح داد. وی گفت در این راستا سه کارگاه «خلاقیت»، «نمونه سازی سریع» و «مشاوره فنی و اقتصادی» به زودی در فضای مقابل دانشکده مهندسی عمران دانشگاه افتتاح می شود.

  رییس دانشگاه در خاتمه جلسه، از تلاش دانشگاه برای ادامه روند شفاف سازی فعالیتها و پاسخگویی به سوالات دانشجویان و تداوم برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان خبر داد و گفت: تا پایان ترم، سه جلسه دیگر به تفکیک موضوع برگزار خواهیم کرد. یک جلسه فقط برای نقد و گفت و گو درباره مسایل علمی- پژوهشی؛ جلسه ای مختص طرح مسایل فرهنگی و جلسه دیگری برای مسایل صنفی دانشجویی.

  گفتنی است برای این جلسه پرسش و پاسخ، روابط عمومی دانشگاه فراخوان طرح سوال از طریق ایمیل را سوم اسفندماه جاری منتشر کرده بود که حدود 120 سوال از سوی دانشجویان مطرح و ارسال شد. پیش از برگزاری جلسه، تمامی سوالات به تفکیک حوزه های کاری در اختیار معاونان آموزشی، دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی، پژوهش و فناوری، اداری و پشتیبانی و نیز ریاست دانشگاه قرار گرفت که در جلسه مذکور به تناسب زمان برنامه، تعدادی از سوالات مکتوب نیز مطرح شد و معاونان مربوط به آنها پاسخ دادند.

  بدیهی است تمام سوالات و اظهار نظرهای دانشجویان در اختیار مسئولان قرار گرفته و در جهت اصلاح امور، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 3750 بار   |   دفعات چاپ: 928 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4652