[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
فرآیندهای کاری::
بروشور ها و کاتالوگ های تولیدی توسط اداره روابط عمومی::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی::
تسهیلات پایگاه::
اخبار ویژه ورودی های جدید1402::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
تور مجازی::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE
نشریه پیام شماره 90
نشریه پیام شماره89
نشریه پیام شماره ۸۸
نشریه پیام- شماره 87
نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۹۶

خبرنامه شماره ۳۹۵

خبرنامه شماره ۳۹۴

خبرنامه شماره ۳۹۳

خبرنامه شماره ۳۹۲

خبرنامه شماره ۳۹۱

خبرنامه شماره ۳۹۰

خبرنامه شماره ۳۸۹

خبرنامه شماره ۳۸۸

خبرنامه شماره ۳۸۷

خبرنامه شماره ۳۸۶

خبرنامه شماره ۳۸۵

خبرنامه شماره ۳۸۴

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی
..
حدیث از حضرت علی(ع)
مَن جاءَتهُ مَنِیَّتُهُ وهُوَ یَطلُبُ العِلمَ فبَینَهُ وبَینَ الأنبیاءِ دَرَجَهٌ؛
هر کس در حال طلب دانش مرگش فرا رسد ، میان او و پیامبران تنها یک درجه تفاوت باشد .
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: دومین همایش اندازه گیری در صنایع نفت و گاز در تهران آغاز شد ::
 | تاریخ ارسال: 1393/12/17 | 

    دومین همایش اندازه گیری در صنایع نفت و گاز در تهران آغاز شد

AWT IMAGE

  دومین همایش اندازه گیری هیدرو کربن ها (میترینگ) در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور مسوولان،اساتید، دانشجویان و متخصصان این صنعت

روز چهارشنبه، سیزدهم اسفندماه در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز شد و عصر روز پنجشنبه پایان یافت.

  مراسم افتتاحیه دومین همایش اندازه گیری هیدرو کربن ها هشت سخنران داشت و حدود سه ساعت به طول انجامید.

  رییس دانشگاه علم و صنعت ایران در ابتدای مراسم افتتاحییه به توان و ظرفیت دانشگاهیان، محققان و پژوهشگران کشور اشاره کرد و گفت:بهره گیری مناسب از این ظرفیت ها می تواند ایران را در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به جایگاه شایسته ای برساند.

  دکتر محمدعلی برخورداری افزود: با وجود این ظرفیت کشور می تواند به تخصص های بالایی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دست یابد.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای اینگونه همایش ها می تواند سبب پیشرفت کشور در اموری نظیر پژوهش، تحقیقات و آموزش شود، اظهار امیدواری کرد که دستاوردهای این همایش زمینه پیشرفت حوزه نفت را فراهم کند.
وی به آمادگی دانشگاه علم و صنعت ایران برای همکاری با وزارت نفت اشاره کرد و گفت: این دانشگاه با حضور دانشکده هایی چون مهندسی شیمی، مهندسی مواد ، الکترونیک و برق می تواند زمینه ارتقا صنایع نفت و گاز را فراهم کند.

  مهندس نیره پیروز بخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران نیز در آیین افتتاحیه دومین همایش تخصصی آموزشی اندازه گیری هیدروکربن ها درصنایع نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی با بیان اینکه علم اندازه شناسی در خدمت تمامی صنایع بویژه صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی قرار دارد ، افزود: در رویکرد نوین استانداردسازی که براساس 4 محور استانداردسازی ، تایید صلاحیت ، ارزیابی انطباق و اندازه شناسی پیش می رود ، توجه ویژه ای به موضوع اندازه شناسی شده است .

  رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران گفت : در رویکرد نوین استانداردسازی ، فرمان مقام معظم رهبری در بند 24 ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، مسیر سازمان ملی استاندارد ایران را هموار می سازد.

  وی با اشاره به وظایف ، ماموریت ها و جایگاه سازمان ملی استاندارد ایران در عرصه ملی و بین المللی ، گفت: مرکز ملی اندازه شناسی با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و آزمایشگاه مدرن درداخل کشورایجاد شده است که در صدد توسعه این مرکز هستیم.

  پیروزبخت ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی را دارای مزیت اقتصادی در کشور دانست و افزود : باید وابستگی به اقتصاد نفت در کشور کم شود.

  رییس سازمان ملی استاندارد ایران برنقش موثر دانشگاه ها درتوسعه پایداراشاره کرد و گفت: درسال های اخیر سه نسل دانشگاهی شامل دانشگاه های آموزش محور، دانشگاه های پژوهش محور و کارآفرین درایران شکل گرفتند.

  وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه های مختلف سازمان ملی استاندارد ایران با وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، سازمان حفاظت محیط زیست و ... در سال جاری یاد کرد و با تاکید براجرای تفاهم نامه ها گفت : تفاهم نامه ای با وزارت نفت خواهیم داشت که امید می رود ، سازمان ملی استاندارد ایران با کمک توان تخصصی این وزارتخانه ، استانداردهای خوبی را در زمینه صنعت نفت تدوین کند که علاوه بر مزیت داخلی در بعد بین المللی نیز اثرگذار باشیم.

AWT IMAGE

  در بخش دیگری از مراسم افتتاحییه مهندس سید پیروز موسوی مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی، با تاکید بر اینکه شرکت پایانه های نفتی به عنوان آخرین حلقه تولید و صادرات نفت، باید از سیستمهای مدرن اندازه گیری استفاده کند،گفت: وجود آزمایشگاه‌ها و مراکز اختلاط انواع نفت خام ایجاب می‌کند که این شرکت همواره با مراکز دانشگاهی و پژوهشی برای بومی سازی سیستم‌های اندازه گیری خود همکاری داشته باشد.

  موسوی ادامه داد:یکی از ارکان اصلی در پایانه های نفتی سیستمهای اندازه گیری مدرن است که باید گفت نتایج این سیستمها مبنای مراودات نفتی ایران با مشتریان نفتی خود است.

  مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با اشاره به اینکه حمایت از پروژه های دانشجویی از مهمترین اولویت های این مجموعه است، گفت: اکنون پروژه های متعدد تحقیقاتی در این حوزه در دست اجرا است.

  مهندس موسوی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه دومین همایش تخصصی آموزشی اندازه گیری هیدروکربن ها در صنایع نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی افزود: امروزه جوانان متعهد و متخصص پرچم علم و دانش را در کشور برافراشته اند.وی با اشاره به اینکه امروزه دنیا وابسته به علم ، دانش و پژوهش است اظهار کرد: جوانان این کشور از ظرفیت و توانمندی لازم در این زمینه برخودار هستند و می توانند افتخارات بزرگی برای کشور بوجود آورند.

  موسوی ادامه داد: انجام پژوهش و تولید دانش بنیان، نگهداری و تعمیرات و ساخت دستگاه در داخل از مهمترین فعالیت های این مجموعه است که با همکاری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی انجام می شود.مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران برگزاری همایش های علمی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: دومین همایش تخصصی آموزشی اندازه گیری هیدورکربن ها در صنایع نفت و گاز مورد استقبال مناسب مراکز دانشگاهی، پژوهشی و بخش خصوصی قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: سال گذشته هماین همایش با هدف شناسایی ظرفیت های کشور در این حوزه، آشنایی با سیستم و تکنولوژی های جدید، هم اندیشی و تبادل تجربیات و شناسایی جایگاه استاندارد برگزار شد که نتایج مفیدی در برداشت.مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران، علم اندازه گیری نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش را یکی از ضروریات در صنعت نفت و گاز کشور اعلام کرد و گفت: با اجرای اصل 44 شاهد حساسیت های بیشتر برای استفاده از سیستم های اندازه گیری مناسب در این حوزه ایجاد شده است.

  سخنران دیگر دومین همایش اندازه گیری هیدرو کربن ها در صنایع نفت،گاز، پتروشیمی مهندس غروی، معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بود که وی نیز با اشاره به اینکه در هزار شهر و حدود 17 هزار روستا گاز عرضه شده است، گفت: روزانه گاز مورد نیاز 22 میلیون واحد مسکونی در قالب 18 میلیون مشترک و 74 هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ تامین می شود.
وی موضوع اندازه گیری را از مهمترین موضوعات این شرکت دانست و اظهار کرد: باید سیستم های اندازه گیری را ارتقاء دهیم تا به استانداردهای جهانی در این زمینه دست یابیم.
غروی همچنان از دانشگاهیان و صنعتگران درخواست کرد که این شرکت را برای رفع این چالش کمک و یاری کنند.
دکتر سید حسن هاشم آبادی، دبیر دومین همایش اندازه گیری هیدرو کربن ها در صنایع نفت و گاز
سخنران پایانی این مراسم بود که در سخنانی به اهمیت ویژه اندازه گیری در مهندسی صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اشاره کرد و گفت: برای کنترل بهینه فرآیندها و همچنین فروش نفت، گاز و فرآورده های نفتی لازم است تا اندازه گیری های دقیقی روی جریان سیال انجام گیرد.
سیدحسن هاشم آبادی اظهار کرد: ایران با دارا بودن منابع غنی نفت و گاز یکی از کشورهای تاثیرگذار در تعیین معادلات جهانی عرضه و تقاضای این محصولات محسوب می شود و لازم است مباحث مربوط به اندازه گیری و کالیبراسیون در کشور به خوبی مورد بررسی قرار گیرد و از فناوری های روز دنیا استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: نمونه های کوچک اندازه گیری صنایع نفت، گاز و پالایش در جاهایی مانند پمپ بنزین، جایگاه CNG و کنتورهای گاز خانگی قابل مشاهده است و در ابعاد بزرگ نیز در مناطق نفتی کشور برای صادرات نفت اعمال می شود و معاملات نفتی براساس همین اندازه گیری ها صورت می گیرد.

هاشم آبادی، تجهیزات اندازه گیری و سیستم های کالیبراسیون را از جمله مباحث مورد توجه دومین همایش میترینگ صنایع نفت و گاز برشمرد و گفت: بحث کالیبره کردن یا صحت بخشی دستگاه های اندازه گیری در این صنایع یکی از موضوعات اصلی کنفرانس را تشکیل می دهد.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: مخاطبان اصلی این کنفرانس، شرکت های تابعه وزارت نفت همچون شرکت ملی گاز، شرکت ملی نفت، شرکت پخش و پالایش و شرکت ملی صنایع پتروشیمی هستند.

هاشم آبادی در معرفی محورهای کنفرانس گفت: اندازه گیری کیفی، میترهای چندفازی و اندازه گیری های مربوط به Wet Gas ، انواع فناوری های مربوط به میترینگ (اندازه گیری کمی) نفت، گاز و فرآورده (تک فازی و چند فازی)، استانداردهای ملی و بین المللی در اندازه گیری نفت، گاز و فرآورده، عملیات پرووینگ و کالیبراسیون انواع میتر در صنعت، نگهداری و تعمیرات تجهیزات ایستگاه های میترینگ، فناوری های نوین در اندازه گیری کمی نفت، گاز و فرآورده و حقوق اندازه گیری، مهمترین محورهای تخصصی دومین همایش اندازه گیری هیدرو کربن ها در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی می باشند.

  وی ارائه 30 سخنرانی کلیدی، برپایی نشست های تخصصی، کارگاه آموزشی و نمایشگاهی را از آخرین دستاوردهای ایران در زمینه تجهیزات اندازه گیری صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از جمله برنامه های این همایش دو روزه در دانشگاه علم و صنعت ذکر کرد.

  گفتنی است، در حاشیه دومین همایش تخصصی- آموزش اندازه گیری هیدروکربن ها در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای صنایع مختلف در این زمینه ارایه شد.

  لازم به ذکر می باشد در پایان این مراسم مهندس نیره پیروز بخت،رییس سازمان استاندارد از نمایشگاه جانبی این کنفرانس بازدید کرد و در بخش دیگری از این مراسم تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران با موسسه استاندارد منعقد گردید.

آلبوم تصاویر

AWT IMAGE

 

 

دفعات مشاهده: 3869 بار   |   دفعات چاپ: 1099 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4652