گزارش نشت جستار کیفیت در تجربه های باز آفرینی شهر

 | تاریخ ارسال: 1393/12/16 | 

AWT IMAGE

نشست یکم از نشست های سه گانه هم اندیشی رویداد جستار کیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری با موضوع "جستار کیفیت در تعامل طراحی شهری و انسان شناسی" و سخنرانی آقای دکتر بهزادفر و آقای دکتر فکوهی در آمفی تئاتر دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردید.

در ابتدا آقای دکتر اخلاصی، ریاست دانشکده معماری و شهرسازی ضمن خوشامدگویی به حضار، نسبت به چشم انداز رویداد جستار کیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری و ماموریت هایی که این سلسله نشست ها در جهت اهداف این رویداد بر عهده دارد، ابراز خرسندی کردند و از مسئولین وزارت راه و شهرسازی به واسطه راه اندازی این رویداد و توجه به اهمیت کیفیت در اقدامات قدردانی نمودند.

سپس  خانم دکتر عرفانیان سلیم با مطرح کردن اهداف و ماموریت های شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران درباره بازآفرینی شهری پایدار در عرصه های هدف بهسازی و نوسازی شهری و سند ملی راهبردی احیاْ بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در جهت راهبری و مدیریت یکپارچه پرداختند. ایشان در ادامه به اهداف این شرکت از راه اندازی رویداد جستار کیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری به عنوان یک جایزه ملی اشاره داشتند و از جامعه متخصص و دانشگاهی تقاضا کردند در شناسایی بهترین تجربه های بهسازی و نوسازی شهریْ مشارکت همه جانبه داشته باشند.

سپس آقای دکتر فکوهی به ایراد سخنرانی با موضوع   "شهر به مثابه یک تجربه شناختی: فرهنگ حاشیه­ای شده و احساس شهر" پرداختند. ایشان پس از طرح مفاهیم کلی در باب موضوع به نکات زیر اشاره داشتند:

 

در ادامه آقای دکتر بهزادفر با طرح موضوع "انگاشت کیفیت در بازآفرینی شهری و طراحی شهری در مدار اجتماع پذیری" به تبیین مفهوم و مولفه های کیفیت در طراحی شهری با تاکید بر انسان محوری و مردم گرایی در اقدامات پرداختند. ایشان  پس از طرح خلاصه ای از مبانی نظری درباره مفهوم کیفیت در تغییر رویکردها در تعریف کیفیت،‌ به اهمیت مفهوم مشارکت کیفی در تقابل با مشارکت کمی اشاره داشته ...


دفعات مشاهده: 2427 بار   |   دفعات چاپ: 552 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

خبرهای اخیر