جشن عید غدیر در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1393/7/23 | 
جشن عید غدیر در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد
AWT IMAGE
جشن عید غدیر بعدازظهر روز سه‌شنبه 22 مهرماه سال 1393با حضور جمع کثیری از کارکنان دانشگاه علم و صنعت ایران در آمفی‌تئاتر شهید بهرامی برگزار شد.
در این مراسم، بعد از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی، مدحیه سرایی در وصف امیرالمومنین انجام گردید.
دکتر برخورداری، رئیس دانشگاه، بعد از تبریک اعیاد قربان و غدیر، گفت: بزرگ‌ترین عید مسلمانان عید غدیر است و همه باید از خصایص امیرالمومنین تبعیت کنیم و آن را به کار ببندیم .
دکتر برخورداری گفت: با کمک شما کارکنان چرخ دانشگاه به گردش می‌افتد و عملکرد تک تک افراد دانشگاه سرنوشت ساز است که باید در جهت خصایص علی‌ابن ابیطالب قدم برداریم تا موفق باشیم و باعمل و عملکرد علی گونه به دیگران یاد دهیم که مسلمان باید چگونه رفتار کند.
سخنران بعدی این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد، مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبریدر دانشگاه علم و صنعت ایران بود که پس از تبریک عید غدیر، گفت: غدیر از همه ابعاد تایید شده است ولی چیزی که در غدیر کمتر به آن توجه شده است، وجود امام در عالم است که یک ضرورت و یک نیاز درونی که خواستگاه درونی در وجود هر آدمی می‌باشد.
وی ادامه داد: همانطور که هر آدمی برای ادامه حیات خود نیاز به اکسیژن دارد، برای حیات معنوی احتیاج به یک قلب و مغز معنوی داریم که علی‌ابن ابیطالب مغز و قلب معنوی جامعه است، چون امیرالمومنین انسان کامل است که به آزادی و رهایی رسیده و راه را می‌شناسد و ولایت یعنی محبت داشتن و قبول سرپرستی آن قلب تپنده و قبول شخصی که از همه جهات بالاتر از همه آدم‌های دیگر است.
اجرای تواشیح و برگزاری مسابقه دیگر بخش های مراسم جشن غدیر بود که توسط بسیج کارکنان دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

دفعات مشاهده: 7608 بار   |   دفعات چاپ: 1996 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.