بازدید معاون وزیر صنایع از خط تولید الیاف شیشه در دانشگاه

 | تاریخ ارسال: 1393/7/12 | 
بازدید معاون وزیر صنایع از خط تولید الیاف شیشه در دانشگاه
AWT IMAGE
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران- ایدرو- و هیات همراه، صبح امروز، شنبه دوازدهم مهرماه 1393، از خط تولید الیاف شیشه در دانشگاه بازدید کرد.
در نشستی که پیش از این بازدید در محل موسسه کامپوزیت ایران برگزار شد، دکتر شکریه(ریییس موسسه کامپوزیت ایران) ضمن ارایه آماری از مصرف و تولید الیاف شیشه در ایران و جهان؛ به معرفی دستاوردهای تحقیقاتی و پروژه های در دست اقدام و انجام یافته این موسسه در زمینه الیاف شیشه، الیاف کربن و کامپوزیت های سرامیکی پرداخت. وی جایگاه تکنولوژی الیاف شیشه در کشور را با توجه به مصرف فعلی 35 تا 40 هزار تنی آن، بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: تولید الیاف شیشه در کشور، امری الزامی است.
دکتر سیدرضا نوروز زاده (رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) در این نشست با تاکید بر شخصیت حقوقی سازمان گسترش، بر لزوم سه جانبه بودن قراردادهای این سازمان با محققان دانشگاهی و سرمایه گذاران تصریح کرد.
دکتر دوایی مرکزی(معاون پژوهش و فناوری دانشگاه) هم طی سخنانی، مذاکره موسسه کامپوزیت ایران در سطح معاون وزیر را نشانه عزم جدی این موسسه برای راهگشایی در مسایل کشور و شایسته تقدیر دانست. وی این نشست را جلسه اعتمادسازی بین محقق و سرمایه گذار و کاهش ریسک برای طرفین توصیف کرد و نقش سازمان گسترش را در این فضا جدی خواند. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه همچنین بر آمادگی این معاونت جهت کمک به برقراری این پیوند سه جانبه و نیز آمادگی دفتر TTO برای ارایه مشاوره تاکید کرد.
لازم به ذکر است در این بازدید، معاون سرمایه گذاری های صنعتی سازمان گسترش، مدیر سرمایه گذاری صنایع شیمیایی و مدیر عامل شرکت گسترش الیاف شیشه مرند، دکتر نوروز زاده را همراهی می کردند.
یادآور می شود موسسه کامپوزیت ایران با هدف ایجاد مرکزی جهت تحقیق و توسعه در زمینه مواد و سازه‌های کامپوزیتی، با همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و دفتر همکاری‌های فناوری نهاد ریاست جمهوری در سال 1378 تشکیل گردیده است.

دفعات مشاهده: 8512 بار   |   دفعات چاپ: 1909 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.