مسولان راه آهن جمهوری افغانستان از دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران بازدید کردند

 | تاریخ ارسال: 1393/4/2 | 
مسولان راه آهن جمهوری افغانستان از دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران بازدید کردند
AWT IMAGE
مسوولان راه آهن جمهوری افغانستان قبل از ظهر روز دوشنبه ،دوم تیرماه 93 از دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران بازدید کردند.
در ابتدای این بازدید هیات افغان به سرپرستی رییس را ه آهن این کشور در سالن نشست های دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران حضور یافتند و با مسوولان این دانشکده ملاقات نمودند.
دکتر ذاکری رییس دانشکده مهندسی راه آهن در سخنانی در این نشست به معرفی تاریخچه،امکانات،توانمندی های آموزشی و پژوهشی این دانشکده پرداخت و گفت: دانشکده مهندسی راه آهن برای تعامل و همکاری با کشور دوست و برادر، افغانستان، آمادگی دارد و می تواند برای برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت در زمینه اعزام اساتید و متخصصان ،پذیرش دانشجوی افغانی و اعطای بورس تحصیلی و ارایه خدمات علمی و فنی به راه آهن این کشور کمک کند.
وی در ابتدای صحبت های خود به اهمیت صنعت راه آهن و ریلی در دنیای امروز پرداخت گفت:در جهان امروز ،برای حمل بار و مسافر ارزان ترین ،بهترین و به صرفه ترین روش استفاده از راه آهن است.
دکتر ذاکری گفت:راه آهن در ایران برای اولین بار در فاصله سالهای 1304 تا 1317 از شمال به جنوب کشور احداث شد و درحال حاضر بیش از 10500 کیلومتر راه آهن درحال بهره برداری داریم.
رییس دانشکده راه آهن گفت:این دانشکده در سال 1376 با زیربنای 14 هزار متر مربع و با هدف تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص در زمینه صنعت ریلی ساخته شد و هم اکنون در3 رشته در مقطع کارشناسی و به ترتیب 6 و دو گرایش در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.
دکتر ذاکری در پایان گفت: دانشکده مهندسی راه آهن دارای 25 عضو هیات علمی تمام وقت است و حدود 40 دانشجوی دکترا است.
همچنین در بخشی از این نشست، مدیران گروههای آموزشی در دانشکده راه آهن گرایش های مختلف رشته مهندسی راه آهن را برای میهمانان تشریح نمودند.
لازم به ذکر می باشد ،هیات راه آهن جمهوری اسلامی افغانستان در پایان از امکانات و آزمایشگاه های دانشکده مهندسی راه آهن بازدید کردند.

دفعات مشاهده: 6508 بار   |   دفعات چاپ: 1557 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 22 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.