کارگاه آموزشی" Community Mapping and Neighborhood Re-Generation"

 | تاریخ ارسال: 1393/4/1 | 

 

AWT IMAGE

برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان " Community Mapping and Neighborhood Re-Generation" با همکاری مشترک دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه فنی برلین (TU Berlin)

 

با همکاری مشترک دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه فنی برلین (TU Berlin) کارگاه آموزشی با عنوان " Community Mapping and Neighborhood Re-Generation" از تاریخ 27/2/93 لغایت 4/3/93 به میزبانی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد. شایان ذکر است که این کارگاه آموزشی زیرمجموعه برنامه سه ساله Participatory Urban Regeneration Programme می­باشد که پیرو این برنامه 7 نفر از دانشجویان ارشد و دکتری شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران در 19 آذر ماه 1392 به همراه دکتر مصطفی بهزاد فر (هماهنگ کننده ایران) و دکتر اسماعیل شیعه عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به دانشگاه فنی برلین رفته و در کارگاه آموزشی زمستانه یک هفته ای با عنوان "Mapping Bottom-up Neighborhood Regeneration" شرکت نموده اند و هر یک از اساتید و دانشجویان در برلین سخنرانی هایی نیز ارائه کردند. در همین راستا  کارگاه آموزشی  "Community Mapping and Neighborhood Re-Generation"   در دانشگاه علم و صنعت ایران به شرح زیر برگزار شد:

روز شنبه 27/2/93 دانشکده معماری و شهرسازی پذیرای گروهی از اساتید و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی در همایش "Citizen Participation and Urban Regeneration" بود. پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی کشورمان، جناب آقای دکتر ناصر کلینی ممقانی معاونت پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی به نمایندگی از رئیس دانشکده خوش آمد گویی کرده و رسماً افتتاح همایش را اعلام نمودند.

سپس سرکار خانم دکتر سمیه فلاحت مدرس و محقق دانشگاه فنی برلین و مسئول برنامه Participatory Urban Regeneration Programme و جناب آقای دکتر پویا علاءالدینی از اساتید دانشگاه تهران سخنرانی کردند. پس از پذیرایی و استراحتی کوتاه، جناب آقای مهندس حمیدرضا سپهری مشاور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و جناب آقای دکتر علیرضا عندلیب عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و تحقیقات و مدیرعامل اسبق سازمان نوسازی سخنرانی نمودند. این قسمت از برنامه با اجرای موسیقی سنتی پایان پذیرفت.

در نوبت عصر و پس از صرف نهار، جناب آقای دکتر محمد رضا شیرازی از مدرسین دانشگاه فنی برلین و سرکار خانم دکتر فاطمه مهدیزاده سراج عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران سخنرانی خود را ارائه کردند. بازدید از فعالیت های ارزنده دکتر غلامحسین معماریان و نمایشگاه عکس داخل دانشکده پایان بخش مراسم روز اول بود.

برنامه های روزهای آتی شامل بازدید از شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و بازدید از سرای محله اوین با حضور اساتید و مسئولین و بازدید از دو محله نوسازی شده تختی و امام زاده یحیی و مطالعه میدانی از بافت های فرسوده بود. همچنین برنامه تور تهرانگردی و بازدید از مناطق تاریخی شهر تهران در ادامه صورت گرفت. اختتامیه کارگاه آموزشی ارائه گزارش گروههای 4 گانه مطالعاتی و پیشنهادات ارائه شده در روز شنبه بود. آلبوم تصاویر


دفعات مشاهده: 3193 بار   |   دفعات چاپ: 1164 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 4 بار   |   0 نظر

خبرهای اخیر