رونمایی از کتاب دکتر معماریان در موزه هنرهای دینی

 | تاریخ ارسال: 1392/8/13 | 

 

  در موزه‌ هنرهای دینی امام علی (ع)،

  کتاب تالیفی دکتر معماریان با عنوان «نام علی (ع) در معماری اسلامی ایرانی» رونمایی شد

AWT IMAGE

  هشتم آبان‌ماه و در مراسم ویژه‌ای از کتاب تالیفی دکتر غلامحسین معماریان عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی با عنوان «نام علی (ع) در معماری اسلامی ایرانی» رونمایی شد.

  به گفته غلامحسین معماریان، مولف این اثر هنری و عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی، کار تالیف و گردآوری کتاب «نام علی (ع) در معماری اسلامی ایرانی» از سال 1384 و با کمک ده‌ها دانشجوی رشته معماری انجام شده است.

  همچنین در این اثر تالیفی با تمرکز به نام مقدس علی (ع) نشان داده شده است که چگونه معماران و هنرمندان با مواد و مصالح، ده‌ها شکل متنوع از نام‌ امام علی (ع) را به وجود آورده‌اند و در این تحقیق و پژوهش هنری- تاریخی بیش از 45 بنای تاریخی ایران به طور مستقیم مشاهده، عکس برداری و بازبینی شده است.

  لازم به ذکر می‌باشد مراسم رونمایی از این اثر نفیس که در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) انجام شد، با حضور رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و مشاور ارشد رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور برگزار شد.

  روابط عمومی دانشگاه، تلاش‌ منجر به موفقیت دکتر غلامحسین معماریان را در تالیف این کتاب ارزشمند، را به ایشان تبریک گفته و استمرار توفیقاتشان را مسئلت دارد.


دفعات مشاهده: 4819 بار   |   دفعات چاپ: 1364 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 78 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.