کسب رتبه اول در مسابقات رباتیک شریف کاپ 2013

 | تاریخ ارسال: 1392/7/7 | 

  

  کسب رتبه اول در مسابقات رباتیک شریف کاپ 2013

AWT IMAGE

 
تیم دانشجویی IMMORTALS از دانشگاه علم و صنعت ایران، در مسابقات شریف کاپ 2013، به مقام قهرمانی لیگ بینایی ماشین، بخش روبات کاوشگر دست یافت.
دومین مسابقات روباتیک دانشگاه صنعتی شریف،با حضور 140 تیم از روز چهارشنبه سوم مهرماه 1392 به مدت سه روز در این دانشگاه برگزار  و با برتری 21 تیم در 7 لیگ، به کار خود پایان داد.
روبات‌های همکار، بینایی ماشین (دو بخش‌ روبات کاوشگر و کنترل ترافیک)، شبیه سازی فوتبال دو بعدی، مسیر یاب (دو بخش‌ لیگ دانش آموزی و بخش ویژه) و روبات‌های پرنده ( دو بخش‌ تشخیص و اطفای حریق و مانور هوایی)رقابت داشتند که در لیگ بینایی ماشین- روبات‌های کاوشگر، تیم IMMORTALS از دانشگاه علم و صنعت ایران به مقام قهرمانی رسید.
در لیگ بینایی ماشین بخش روبات‌های کاوشگر، دوربینی در بالای زمین مسابقه نصب شده که تصاویر دریافتی را به کامپیوتری در کنار زمین مسابقه ارسال می‌کند. کامپیوتر، تصاویر را پردازش کرده و فرمان‌های مناسب را به صورت بی‌سیم به‌ ربات مخابره  می‌کند.
ربات باید ماموریت‌هایی نظیرگذر از میان موانع، تشخیص و یا جابه‌جایی اجسام و…را انجام دهد. مسابقات در این لیگ برای اولین بار انجام می‌شد و در آن، روباتها بر اساس شکل و رنگ اجسام، جا به جایی‌هایی را در سه مرحله مسابقه انجام می‌دادند. در بخش نهایی این لیگ، هشت تیم رقابت داشتند و علاوه بر تیم  IMMORTALS، تیم دیگری با نام skywalkers از دانشگاه علم و صنعت ایران حضور داشته است.
سرپرست تیم دانشجویی IMMORTALS را محمدحسین فاضلی(دانشکده مهندسی راه‌آهن) بر عهده دارد و اعضای فعلی آن شامل: سیدعلی قاضی میر سعید و علی آموزنده (دانشجویان مهندسی مکانیک)، سیدعلی صالحی و مصطفی طلایی‌زاده(دانشجویان مهندسی کامپیوتر) و سیدمحمد طبسی(دانشجوی مهندسی راه‌آهن) است.


AWT IMAGE

روابط عمومی دانشگاه کسب مقام نخست در مسابقات رباتیک را به  اعضای این تیم تبریک گقته، دوام توفیقات این عزیزان را آرزو دارد.
 

 


دفعات مشاهده: 6627 بار   |   دفعات چاپ: 1516 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 68 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.