[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
:: برگزاری چهل و یکمین جلسه فرهنگی اساتید ::
 | تاریخ ارسال: 1392/1/28 | 

AWT IMAGE

برگزاری جلسه فرهنگی اساتید

  دومین جلسه فرهنگی اساتید در سال جاری، با سخنرانی دکتر میرباقری (قرآن پژوه) در مجتمع فرهنگی حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

  در این جلسه که دومین جلسه با موضوع «نکات قرآنی در باب عالم آخرت» بود، دکتر میرباقری با مرور و استناد به آیات پایانی (75 تا 67) سوره زمر به توصیف اجمالی حادثه قیامت پرداخت. وی گفت: شاید این آیات، تنها موردی است که خداوند فهرست نسبتا کاملی از عمده مباحث قیامت ارایه کرده است. وی با این تصریح که دنیا ظرفیت اجرای کامل عدالت را ندارد، افزود: در قیامت نه زمین نابود می‌شود و نه کائنات، بلکه تحولاتی در آنها صورت می‌گیرد و حشر همه موجودات از همین زمین خواهد بود. وی گفت: بر طبق نص قرآن، هنگامی که در صور دمیده می‌شود همه آنها که در آسمان‌ها و زمین هستند صاعقه زده می‌شوند مگر کسانی که خدا بخواهد و این نفخ صور اول است هنگامی که جرمی آسمانی، ضربه‌ای به زمین می‌زند و کوهها مانند پشم زده‌شده، پراکنده می‌شوند و انسان‌ها مانند پروانه در فضا گسترده می‌شوند و سپس بدنها در دل زمین، بازسازی می‌شود و با نفخ صور دوم، همه مردم قیام می‌کنند و در زمین، حاضر می‌شوند و اعمال خود و دیگران را می‌بینند.

  دکتر میرباقری از جمله حوادث پس از نفح صور دوم به قیام همگانی، روشن شدن زمین به نور پروردگار، قرار دادن کتاب، حضور پیامبران و شاهدان (کسانی که مقام نظارت دارند)، قضاوت بر حق و مورد ظلم واقع نشدن هیچ کس و حساب و کتاب اعمال، اشاره کرد و گفت: خداوند طول زمان قیامت را در یک جا 50 هزار سال ذکر کرده است که شروع این زمان از نفح صور اول تا پایان رسیدگی به اعمال بندگان است و افزود:« رسول اکرم (ص)، ‌امیرالمومنین علی (ع) و حضرت ابراهیم خلیل (ع)، قبل از همه برانگیخته می‌شوند و پیامبر اسلام، پرچم الهی را به دست امیرالمومنین می‌دهند.

AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 2440 بار   |   دفعات چاپ: 645 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 48 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد