توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهور تندیس ماهواره نوید رونمایی شد

 AWT IMAGE

  توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

تندیس ماهواره نوید رونمایی شد

  دکتر سلطان­خواه (معاون علمی و فناوری رئیس جمهور) بعد از ظهر یکشنبه 26 آذرماه و همزمان با هفته پژوهش، از تندیس ماهواره نوید رونمایی کرد.

  این رونمایی در جریان بازدید دکتر نسرین سلطانخواه(معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان) از دانشگاه در هفته پژوهش صورت گرفت .

  در این مراسم، دکتر سلطان­خواه، پس از ادای احترام به ساحت شهدای گمنام و حضور در مقبره­الشهدای دانشگاه، از تندیس ماهواره نوید رونمایی کرد.

  این مراسم با حضور دکتر فاضلی (رییس سازمان فضایی کشور)، دکتر خیام نکویی(معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری) و پرویز کرمی (مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور)، دکتر بلندی(رییس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه) و اعضای هیات رییسه دانشگاه برگزار شد.

  در ادامه، دکتر سلطان‌خواه و هیات همراه، از مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت ایران بازدید و در جریان فعالیت‌های فضایی این مرکز تحقیقاتی قرار گرفتند.

  یادآور می­شود محققان مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت ایران، برای نخستین بار در کشور، موفق به طراحی و ساخت بومی ماهواره نوید علم و صنعت ایران شدند که این ماهواره بهمن ماه سال گذشته با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت و همه ماموریت­های تحقیقاتی خود را به انجام رساند.

AWT IMAGE

 


دفعات مشاهده: 4846 بار   |   دفعات چاپ: 1231 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 117 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.