[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
معرفی ::
شرح خدمات سازمانی::
قوانین و مقررات::
طرح ها::
اخبار و اطلاعیه ::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
ساتع
..
سرویس های صنعتی دانشگاه
 ورود به صفحه سرویس های صنعتی
..
فرصت مطالعاتی داخلی صنعتی
ورود به فرصت مطالعاتی صنعتی
..
الگوی تضمین متقابل
..
پسادکتری صنعتی
ورود به صفحه پسادکتری صنعتی و فرصت مطالعاتی دانشگاهی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، ساختمان قدیم گنجینه، دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری

کدپستی: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶

تلفن: ۷۷۲۴۰۴۴۲- ۷۷۲۴۰۴۴۸- ۷۷۲۴۱۱۹۶

فاکس:۷۷۴۹۱۲۳۶

پست الکترونیکی:

stcATiust.ac.ir

..
:: رونمایی از سامانه تشخیص صلاحیت رتبه‌بندی و صدور مجوز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان ::
 | تاریخ ارسال: 1391/7/30 | 
با حضور دکتر محمد مهدی نژاد نوری معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم سامانه دبیرخانه تشخیص صلاحیت رتبه‌بندی و صدور مجوز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مهدی‌نژادنوری در مراسم رونمایی از این سامانه گفت: طی سال‌های اخیر رشد و توسعه پارک‌های علم و فناوری و قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در وزارت علوم صورت گرفته و زمانی که فعالیت‌های مربوط به پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در درون یک نهاد مدیریت شود، تعاملات بیشتر و اثربخشی‌ بهتری به همراه خواهد داشت.
دکتر مهدی نژادنوری با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری کشور در سه تا پنج محور اصلی فعالیت دارند گفت: 80 درصد فعالیت پارک‌های علم و فناوری براساس محورهای اصلی آنها صورت می‌گیرد و تنها 20 درصد فعالیت آنها اقتضایی است.
وی بیان داشت: بعد از کشور چین، ایران در قاره آسیا به موضوع گسترش زیرساخت‌های لازم برای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان توجه کرده است.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: یکی از بخش‌های اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد است که شرکت‌های دانش بنیان مهمترین عنصر برای این امر به شمار می‌رود.
دکتر مهدی نژاد نوری افزود: جمهوری اسلامی ایران نیاز به نوآوری و جهش دارد که این نیاز با افزایش جمعیت فناوران صورت خواهد گرفت و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند این نوع جهش‌ها را رقم بزنند.
وی تصریح کرد: برای حفظ کمیت و کیفیت پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان باید رتبه بندی این مراکز مدنظر قرار گیرد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: در حال حاضر 31 پارک علم و فناوری، 117 مرکز رشد، 2700 شرکت دانش بنیان و 19 هزار نفر فناور در کشور وجود دارد.
وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان سهم عمده ای در اقتصاد ملی ندارند که این گزینه باید تقویت شود.
این سامانه بر اساس قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان (مصوب سال 89) انجام شده که بر این اساس مصداق‌های دانش بنیان بودن شرکت‌ها، حمایت‌ها، شناسایی تشخیص صلاحیت و رتبه‌بندی در آن تعیین می‌شود.
گفتنی است از سال گذشته طراحی و اجرای سامانه دبیرخانه تشخیص صلاحیت رتبه‌بندی و صدور مجوز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان در دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری (عتف) آغاز شده بود.(منبع : پرتا وزارت علوم)
دفعات مشاهده: 3279 بار   |   دفعات چاپ: 758 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 38 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.13 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4652