جلسه فرهنگی اساتید با محور «تحولات سوریه» برگزار شد

 AWT IMAGE

  

جلسه فرهنگی اساتید با محور «تحولات سوریه» برگزار شد

    جلسه فرهنگی اساتید دانشگاه روز دوشنبه، بیست و پنجم مهرماه سال 1391 با سخنرانی استاد فکری، کارشناس امور خاورمیانه و صهیونیسم شناسی» درزمینه «تحولات سوریه» برگزار شد.

  استاد فکری در بخشی از صحبت‌های خود گفت: مشکل سوریه، مشکل داخلی نیست و برعکس دیگر کشورهای عربی که تغییرات در آنها از پایتخت این کشورها آغاز شد، درسوریه درگیری‌ها از مرزها شروع شد و سپس به داخل شهرهای بزرگ کشیده شد.

  وی در ادامه افزود: معضل «نظامی‌ بودن» تحولات سوریه تفاوت دیگر آن با سایر کشورهای عربی است، چرا که دراین کشور اختلافات از همان ابتدای قضیه با حمله نظامی شروع شد و پایگاه‌های نظامی سوریه توسط مخالفان با توپ، تانک و تجهیزات پیشرفته نظامی مورد حمله قرار گرفت و در این درگیری‌ها تعداد کشته شده‌های نظامی با غیر نظامی برابر است.

  این کارشناس امور خاورمیانه و صهیونیسم شناسی کشورمان اظهار داشت: صهیونیسم‌ها در سمینارهای سالیانه که به طراحی و تدوین سیاست‌های سالیانه خود می‌پردازند به این نتیجه رسیده‌اند که باید با ایران بجنگند و آنها این جنگ را آغاز کرده‌اند و برای این کار ابتدا در نظر دارند بازوان ایران یعنی جبهه مقاومت که شامل سوریه، لبنان و فلسطین خواهد بود را از بین ببرند.

  در پایان این جلسه، جمعی از اساتید سوالات خود را در زمینه تحولات سوریه ایراد کردند.

AWT IMAGEAWT IMAGE

 


دفعات مشاهده: 4491 بار   |   دفعات چاپ: 1319 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 129 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.