[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره پژوهشکده::
معرفی افراد::
فعالیتهای پژوهشی::
اخبار::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
آزمایشگاههای تحقیقاتی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
منابع علمی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
پیوند فوری

AWT IMAGE

AWT IMAGE
..
توجه در خصوص اخبار کنفرانسها

توجه

اخبار کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی را می‌توانید با مراجعه به وبسایت http://ers.iust.ac.ir پیگیری نمایید. خواهشمند است جهت برنامه‌ریزی بهتر در برگزاری نشست‌ها و دریافت اطلاعات پس از برگزاری در سامانه مذکور ثبت نام نمایید. شایان ذکر است ثبت نام رایگان می باشد.

..
:: دریافت جایزه جامعه اطلاعاتی 2012 ::

 

AWT IMAGE

آلبوم تصاویر

  سازمان فناوری اطلاعات و دانشگاه علم و صنعت جایزه بین المللی جامعه اطلاعاتی را در ژنو سوییس دریافت کردند.
این جایزه برای اجرای پروژه پژوهشی "مطالعه پژوهشی و تدوین اسناد راهبردی بین الملل در حوزه جامعه اطلاعاتی" که به مدیریت آقای دکتر هادی شهریار شاه حسینی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران و همکاران اصلی ایشان جناب آقای دکتر مجید نادری و جناب آقای دکتر سید محمد رضوی زاده(اعضای هیئت علمی دانشکده برق) اجرا شده است، در مراسم افتتاحیه اجلاس جامعه اطلاعاتی سال 2102 میلادی (WSIS2012) توسط دبیر کل اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) آقای دکتر توره به جمهوری اسلامی ایران اعطا و توسط رییس هیات ایران آقای مهندس حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت شد .
شایان ذکر است که پروژه مذکور در طول سال 1390 به سفارش سازمان فناوری اطلاعات در دانشگاه به اجرا در آمد و به دنبال آن سازمان فناوری اطلاعات نسبت به تشکیل کمیته ملی جامعه اطلاعاتی اقدام نمود و پس از آن "کنفرانس آماده سازی ملی برای اجلاس سران جامعه اطلاعاتی 2015" توسط دانشگاه علم و صنعت ایران و سازمان فناوری اطلاعات در اسفند 1390 برگزار شد. بر همین اساس پروژه مذکور در میان 175 پروژه در خط عمل C11 که مربوط به فعالیتهای بین المللی در حوزه جامعه اطلاعاتی است برگزیده شد .در مراسم اعطای جوایز مجری این چایزه را مهم ترین جایزه امسال نامید .WSIS با جامعه اطلاعاتی و برنامه عمل آن حاصل برگزاری دو اجلاس در سطح سران کشورها در سال 2003 و 2005 میلادی است که جمهوری اسلامی ایران نیز در آن شرکت
داشت. بر اساس آن مقرر است کشورها تا سال 2015 در یک دوره ده ساله ضمن انجام برنامه هائی برای تحقق اهداف اعلامیه اصول که شامل 11 خط عمل برای توسعه فناوری اطلاعات است ، گزارشات ملی را و تهیه و ارائه و برای یک دوره ده ساله یعدی برنامه ریزی و توافق نمایند .

دفعات مشاهده: 4675 بار   |   دفعات چاپ: 931 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 46 بار   |   0 نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پژوهشکده الکترونیک می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .