[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره پژوهشکده::
معرفی افراد::
فعالیتهای پژوهشی::
اخبار::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
آزمایشگاههای تحقیقاتی::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
منابع علمی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
پیوند فوری

AWT IMAGE

AWT IMAGE
..
توجه در خصوص اخبار کنفرانسها

توجه

اخبار کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی را می‌توانید با مراجعه به وبسایت http://ers.iust.ac.ir پیگیری نمایید. خواهشمند است جهت برنامه‌ریزی بهتر در برگزاری نشست‌ها و دریافت اطلاعات پس از برگزاری در سامانه مذکور ثبت نام نمایید. شایان ذکر است ثبت نام رایگان می باشد.

..
:: پیام رئیس ::

بسمه تعالی

  صنعت الکترونیک در دهه های اخیر به عنوان یک صنعت برتر و اثر گذار بر سایر صنایع ، نقش موثری را در توسعه دانش و فناوری جهانی ایفا نموده و حتی در حوزه های اجتماعی و اقتصادی نیز تحولات شگرفی را موجب شده است. صنعت الکترونیک دارای ویژگیهای منحصر به فردی است که باعث توجه قطبهای صنعتی جهان شده است. این صنعت از یکسو ریشه در علوم و دانشهای بنیادین مانند فیزیک دارد و فناوریهای پایه گسترده ای را در بر می گیرد. از سوی دیگر در حوزه های مختلفی مانند هوا-فضا و مخابرات نقش تعیین کننده دارد و سیستمهای متنوع و بسیار پیچیده ای را تحت پوشش قرار می دهد. به این ترتیب واژه الکترونیک مفهوم جامعی است که بسیاری از رشته ها و گرایشها، از جمله تمام گرایشهای رشته برق را در بر می گیرد.

  در کشور ما نیز دانش و فناوری الکترونیک در برنامه های کلان توسعه فناوری کشور مورد توجه قرار گرفته و در مقاطع زمانی مختلف اقداماتی جهت اعتلای صنعت الکترونیک کشور انجام شده است. با این حال موفقیتهای به دست آمده اندک بوده و دانش و صنعت الکترونیک کشور ما نتوانسته است نقش شایسته و بایسته خود را ایفا نماید. پژوهشکده الکترونیک دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان یک مرکز علمی و پژوهشی دانشگاهی، با بهره گیری از توانمندیها و ظرفیتهای منحصر به فردی که در اختیار دارد، برنامه ریزی بلند مدتی را جهت کمک به رشد و اعتلای دانش و فناوری الکترونیک کشور عزیزمان انجام داده است. تحقق این برنامه ها جز با عزم و اراده مستحکم اعضاء پژوهشکده، همراهی و کمک دانشگاه و همکاری و همدلی دانشمندان، پژوهشگران و متخصصین در سراسر میهن عزیزمان میسر نمی باشد. از اینرو دست همکاری و همراهی همه دانشمندان، پژوهشگران و متخصصین کشور را به گرمی می فشاریم و امید آن داریم که با استعانت از الطاف ایزد منان بتوانیم مسؤلیت خود را به گونه شایسته به انجام رسانیم.

 

 

دفعات مشاهده: 4994 بار   |   دفعات چاپ: 374 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 45 بار   |   0 نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پژوهشکده الکترونیک می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .