مراسم دید و بازدید نوروزی دانشگاهیان برگزار شد

AWT IMAGE

 

  رئیس دانشگاه در مراسم دید و بازدید نوروزی:

  مهمترین دستاورد پرتاب ماهواره نوید، تغییر نگاه مسئولان به دانشگاه­ها بود

  مراسم دید و بازدید نوروزی، 14 فروردین ماه 1391 به روال سال­های قبل با حضور هیات رئیسه، اساتید و کارکنان دانشگاه در مسجدالشهدای دانشگاه برگزار شد.

  در این مراسم، دکتر جبل عاملی (رئیس دانشگاه) گزارش مجملی از روند فعالیت­های دانشگاه در سال گذشته ارائه کرد. رئیس دانشگاه، سخنان خود را با درود به بهار حقیقی دلها و جانها، حضرت حجت (عج) و تبریک فرا رسیدن سال نو و تشکر از همه اعضای هیات علمی، کارکنان و مدیران و مسئولان دانشگاه آغاز کرد و در ادامه، گفت: طبیعتا در بخش­هایی از برنامه پنج ساله دانشگاه موفقیت­های چشمگیری حاصل شد و در بخش­هایی نیز با کمی و کاستی­هایی مواجه بودیم. وی مهمترین دستاورد دانشگاه در سال 1390 را ایجاد باور در مسئولان آموزش عالی کشور، دستگاه­های اجرایی، دولت و تصمیم گیران کلان کشور به جایگاه مهم دانشگاه علم وصنعت ایران و پذیرش توانمندی­های علمی آن دانست و تاکید کرد: یکی از دستاوردهای بزرگ علمی دانشگاه، پرتاب موفقیت­آمیز ماهواره نوید علم وصنعت ایران بود.

  رئیس دانشگاه با اشاره به جریان بازدید مقام معظم رهبری از غرفه دانشگاه در نمایشگاه منتخب فناوری­های نوین کشور و استماع گزارش مربوط به ماهواره نوید علم وصنعت توسط ایشان افزود: در پرتاب، ماهواره نوید علم وصنعت ایران دو ریسک همزمان اتفاق افتاد چرا که هم ماهواره و هم ماهواره­بر، اولین تجربه خود را پشت سر می­گذاشتند ولی ماهواره با موفقیت پرتاب شد و به سرعت نگاه مسئولان به دانشگاه­ها را تغییر داد.

  دکتر جبل­عاملی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر آیین­نامه ارتقای اساتید اشاره کرد و گفت: این تغییر مهمترین تحولی است که در آموزش عالی کشور انجام شده و اگر دقیق بررسی شود متوجه می­شویم این آیین­نامه، هوشمندانه و به گونه­ای طراحی شده که دانشگاه­های فنی- مهندسی را به سمت حل مشکلات صنعت کشور سوق خواهد داد.

  رئیس دانشگاه در ادامه به ذکر برخی از توفیقات سال گذشته دانشگاه پرداخت و در این زمینه از فعالیت­های حوزه زیر ساخت، تاسیس معاونت فرهنگی و دریافت مجوز تاسیس پژوهشگاه علم وصنعت ایران و تصویب برنامه پنج ساله دوم دانشگاه نام برد و در خاتمه افزود: توسعه علم و فناوری که پیش نیاز توسعه و رونق صنعت کشور است در مراکز علمی

 

  و تحقیقاتی اتفاق می­افتد بنابراین اکنون دو فرصت طلایی برای دانشگاه ما فراهم است؛ اول نامگذاری امسال به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و دوم اعتماد به دانشگاه در این بخش، که امیدواریم از این دو فرصت به نحو احسن استفاده کنیم.

  در بخش دیگری از این مراسم، حجه الاسلام و المسلمین ابراهیمی­نژاد (مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظیم رهبری در دانشگاه) با تبریک سال نو و آرزوی تحویل احوال همگان به احسن­الحال، گفت: یکی از اموری که موجب می­شود دل و جان ما احسن­الحال یابد، توجه به آیات الهی و تفکر توام با تأمل در نشانه­های قدرت لایزال الهی است و اگر انسان اهل تحول باشد معاد و رستاخیز را می­توان از تحولات طبیعت به دست آورد و ان شاءا... بهار طبیعت، موجب بهار دلهای ما هم باشد.

  وی با اشاره به نامگذاری سال 1391گفت: مقام عظمای ولایت همانند دیده­بانی هستند که کاستی­ها و موانع، ضرورت­ها و نیازها را می­بینند و قطعا اگر سالی را با عنوان خاصی مطرح می­کنند در پس آن، اهداف بلندی نهفته است. در نامگذاری امسال ایشان نیز سه واژه تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی را می­بینیم که قطعا رابطه بسیار منطقی و معقولی با هم دارند. تحریم­های اقتصادی و مسایل اخیر نشان می­دهد که در این سی و چند سال پای اهداف خود استقامت کردیم و راهی نداریم جز آنکه به نیرو و ظرفیت­های خود اکتفا کنیم. وی افزود: تولید ملی با همه مصادیق و ابعادش باید مد نظر باشد و تولید فکر از جمله مصادیق آن است.

  حجه­الاسلام و المسلمین ابراهیمی­نژاد، تصریح کرد: باید درحد توان خود سعی کنیم فرمایشات مقام معظم رهبری را درصدر امور خود قرار دهیم و اگر هر بخشی اینگونه عمل کند می­توانیم امیدوار باشیم که فرمایشات مقام رهبری، تحولات بزرگی را ایجاد نماید.

  حاضران در مراسم، سپس با حضور در مقبره الشهدای دانشگاه و اهدای فاتحه، با روح شهیدان تجدید میثاق نمودند.

AWT IMAGE

  آلبوم تصاویر


دفعات مشاهده: 5101 بار   |   دفعات چاپ: 1339 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 158 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.