دو ماهواره ملی ظفر و نوید علم و صنعت رونمایی شد

 AWT IMAGEAWT IMAGE

  با حضور رئیس جمهور،

  دو ماهواره ملی ظفر و نوید علم و صنعت رونمایی شد

  در آستانه فرا رسیدن سی و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، نمونه مهندسی ماهواره ملی ظفر علم و صنعت و نمونه فضایی ماهواره ملی نوید علم وصنعت امروز دوشنبه 18 بهمن با حضور رئیس جمهور و وزیر دفاع در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی رونمایی شد.

  ماهواره‌های ملی ظفر علم و صنعت (ZAFAR-ST SAT )، و نوید علم و صنعت ( NAVID-ST SAT ) در مرکز تحقیقات ماهواره دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و ساخته شده است.

  نمونه مهندسی ماهواره ملی نوید علم وصنعت، بهمن ماه سال گذشته، در حضور رئیس جمهوری رونمایی و آزمایش شده بود که هم اکنون این ماهواره در نوبت پرتاب قرار دارد و امروز نمونه فضایی آن رونمایی شد. همچنین ماهواره ملی ظفر علم و صنعت که نمونه مهندسی آن رونمایی شده قابلیت عکسبرداری به صورت رنگی با قدرت تفکیک بهتر از 80 متر و ارسال و دریافت پیام بین کاربران را داراست. مدار این ماهواره دایروی با ارتفاع 500 کیلومتر و زاویه انحراف مداری 55 درجه می‌باشد.

  براساس این گزارش، ساخت نمونه مهندسی ماهواره ملی ظفر علم وصنعت، با اتکا به تجربیات موفق پروژه قبلی صورت گرفته و در مقایسه با ماموریت سیستم ماهواره نوید علم وصنعت، بیش از 9 برابر ارتقا یافته است که این موضوع ارتقای سطح فناوری در طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی ماهواره را ایجاب و در پی‌داشته است.

  روابط عمومی دانشگاه، طراحی و ساخت این دو ماهواره پیشرفته و عملیاتی را به سربازان ولایت و ملت انقلابی ایران تبریک می‌گوید.

 


دفعات مشاهده: 9918 بار   |   دفعات چاپ: 2121 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 201 بار   |   0 نظرCAPTCHA

  تمامی حقوق برای دانشگاه علم و صنعت ایران محفوظ است.