[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی کلی دانشکده::
معرفی افراد::
امورآموزش::
امور پژوهش::
اخبار::
آیین نامه ها و فرمها::
تسهیلات پایگاه::
تور مجازی ::
::
اطلاعیه های آموزشی
..
جلسات دفاعیه
..
چکیده جامع پایان نامه
..
مجله بین المللی مهندسی معماری

AWT IMAGE

..
لینک سایت آزمایشگاه ها
..
انجمن علمی معماری و شهرسازی
..
نشریه معماری و شهرسازی ایران

..
وب سایت قطب علمی
AWT IMAGE
..
کارآموزی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده معماری را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
:: رئیس دانشکده ::

 

دکتر مهدی حمزه نژاد

ریاست دانشکده معماری و شهرسازی

 رتبه علمی: استاد یار

شماره تماس دفتر دانشکده: ۷۷۲۴۰۴۶۷-۰۲۱

  • پیام ریاست

  دهه های ۲۰ و ۳۰ به ترتیب ۳ مورد از اولین دانشکده‌های معماری و شهرسازی کشور در تهران تاسیس گردیدند که پس از دانشگاه تهران و ملی، سومین دانشکده  معماری در دانشگاه علم و صنعت ایران که در آن موقع با نام هنرسرای عالی شناخته می شد، شکل گرفت. اکنون با حدود ۶ دهه فعالیت و ۵۵ دوره ورودی و فارغ‌التحصیل سبب شده سهم قابل توجهی از مهندسان کشور از فارغ التحصلان این دانشکده باشند. در این ۶ دهه فراز و فرود که با انقلاب اسلامی کشور و جنگ و دوره‌های بعدی توسعه همراه بوده این دانشکده و دانشجویان و اساتید در جبهه اولیه خدمت به کشور پیشگام بوده اند. در زمان خدمت بهترین و با تجربه‌ترین مهندسان و در زمان جنگ و شهادت عزیزترین افراد برای حفظ و اعتلای کشور جان فدا نمودند.
جاوید باد یاد همه مهندسان و خادمان راستین دانشکده به ویژه دانشجویان شهید عزیز
مهندس محمد سعید یزدانپزست
مهندس سید محسن مداح ساداتیه
مهندس محمود امین پور
مهندس محمد حسین رحیمیان
مهندس حجت اله دلپذیر
مهندس سید یونس عطاری ابراهیم زاده
مهندس مهدی ناصری
از بُعد تحولات فنی و علمی می‌توان به طور تقریبی ۳ دوره ۲۰ ساله این زمان را به ۳ نسل علمی و صنعتی و فنی با ویژگیهای متفاوت تقسیم کرد. دوران آموزشی و مهارتی و فنی اولیه که تا سالهای جنگ را در بر می‌گیرد و دوران کارگاهها و مهارت اندوزی فنی دانشکده بود. دوره آموزشی و هنری و فنی که ۲۰ سال دوم دانشکده بود و مقارن با دوران ورودیهای کارشناسی ارشد پیوسته بود و یکی از نقاط اوج دانشکده از بعد طراحی معماری و هنری قابل تقسیم است. دوره آموزشی پژوهشی که با حذف کارشناسی ارشد پیوسته گسترش گرایش‌های آموزشی و پژوهشی و انتشارات دانشکده همراه بود. ۳ مجله علمی پژوهشی دانشکده و مقالات و کتب متعدد اساتید بیشتر محصول این دوره اخیر است. همگام با تحولات کلی دانشگاه، دانشکده نیز در فرآیند تحول جدید به سمت دانشگاه نسل سوم صنعتی با هدفمند کردن پژوهش ها به سمت نیازهای صنعتی و ملی و پیوند قوی بین دانشگاه و صنعت هدف گیری نموده است و مهمترین در این گام تربیت نیروی توانا، قوی و فعال در حل مسائل واقعی کشور است. این مهم نیاز به تغییر نگاه جدی تمامی دانشجویان و اساتید و جهت‌گیری به سوی حل مسائل کشور با الگوهای دانش بنیان است.
رویکرد دانشکده، مشارکت در توسعه نظام علمی و دانشگاهی کشور در عرصه‌های ملی و فراملی، توسعه آموزش عالی با کیفیتی ممتاز، آموزش نظری و عملی دانشجویان در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی و تامین منابع انسانی متخصص، کارآمد و متعهد است. امید داریم با افزایش سرمایه گذاری‌های لازم و توسعه زیرساختهای  آموزشی و پژوهشی، فضایی سرشار از نشاط علمی و تلاش جمعی را برای دانشجویان مستعد و علاقمند فراهم ساخته و با یک برنامه هدفمند، محیط مطلوب علمی – فرهنگی را در دانشکده ایجاد نماییم، که حاصل آن توسعه علم و فناوری و تربیت انسانهایی متخصص و وظیفه‌شناس باشد. ما به دنبال ماموریت ویژه تعریف و ساخت معماری و شهرسازی و طراحی صنعتی نوین، صنعتی و با هویت در سطح ملی و جهانی هستیم و امیدواریم در پیشگاه ملت عزیز ایران و پروردگار یکتا سربلند باشیم.

                                                                                           مهدی حمزه نژاد- رئیس دانشکده معماری و شهرسازی

                                                                                                                               

دفعات مشاهده: 22624 بار   |   دفعات چاپ: 1730 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 123 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان