برگشت به شبکه آزمایشگاههای تحقیقاتی دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
معرفی آزمایشگاه::
معرفی اعضا::
خدمات آزمایشگاه متعامل::
دستاوردهای آزمایشگاه::
تجهیزات و قابلیت های آزمایشگاه::
آزمایشگاه های همکار::
اخبار آزمایشگاه::
آلبوم تصاویر::
پایان نامه ها::
مقالات::
دانشجویان برتر::
اطلاعات تماس::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: اخبار آزمایشگاه
:: نمایشگاه شهر هوشمند
:: رزومه دانشجویان اصلی
:: اخبار آزمایشگاه
:: اخبار آزمایشگاه
:: رزومه دانشجویان اصلی
:: رزومه دانشجویان اصلی
:: گزارش نشست منظر ریلی
:: نشست و کارگاه تخصصی منظر ریلی
:: اخبار آزمایشگاه
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: سامانه پشتیبان تصمیم مدیریت نگهداشت زیربناها
:: ترسیم مدل سه بعدی CAD
:: شبیه‌سازی و تحلیل
:: برگزاری چهارمین نشست مدیران آزمایشگاه های عضو در شبکه ی آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در تاریخ 29 آبان سال 96 به میزبانی آزمایشگاه مرجع مرکزی
:: راه اندازی آزمایشی سامانه آزمایشگاه هیدرودینامیک
:: آزمایشگاه تحقیقاتی شبیه سازی و طراحی بهینه خودرو
..
:: اخبار آزمایشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۰ | 
نمایشگاه هفته پژوهش در سال ۱۳۹۷ از روز شنبه  بیست و چهار آذر ماه تا تا پایان هفته پژوهش چهارشنبه 28 آذرماه برگزار گردید.
در روز بیست و پنجم آذرماه 97 و در دومین روز از هفته پژوهش، با حضور رییس و هیات رییسه دانشگاه، نمایشگاه هفته پژوهش در دانشگاه، در دو محل ساختمان علوم پایه و مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) گشایش یافت.

به مناسبت هفته پژوهش، نمایشگاه ویژه ای از آخرین دستاوردها و فعالیت های آزمایشگاههای تحقیقاتی و قطب های علمی دانشگاه در قالب برپایی 23 غرفه نمایشگاهی در طبقه زیرین ساختمان علوم پایه و نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی دانشکده ها و واحدهای معاونت پژوهشی در قالب 16 غرفه در سالن مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شده بود که توسط دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، افتتاح و مورد بازدید هیات رییسه قرار گرفت.

 

مستندات و پروژه‌های ارائه شده آزمایشگاه متعامل (مهندسی تحلیل عوامل آمایش محیط) در نمایشگاه هفته پژوهش سال ۱۳۹۷

بازدید کنندگان در این غرفه ها با توضیحات اعضای هیات علمی مسئول، در جریان کم و کیف فعالیت‌های پژوهشی و دستاوردهای فناورانه آزمایشگاههای تحقیقاتی، قطب های علمی و دانشکده ها قرار گرفتند.

حضور آزمایشگاه متعامل در هفته پژوهش و بازدید‌های انجام شده در آذرماه سال ۱۳۹۷
 
آزمایشگاه تحقیقاتی متعامل (مهندسی تحلیل عوامل آمایش محیط) نیز که در این نمایشگاه حضور داشت به ارائه محصولات پژوهشی این آزمایشگاه در سال ۱۳۹۷ خورشیدی پرداخت که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت. این محصولات پژوهشی عبارت اند از:
۱- پروژه پژوهشی «منظر دیداری خطوط ریلی کشور» که قرارداد آن با شرکت راه‌آهن بسته شد و در سال ۱۳۹۷ به اتمام رسید. در این پروژه بدیع و نو برای اولین بار در کشور به مفهوم سازی منظر ریلی در کشور پرداخته شد و طی این پروژه به شناخت و برنامه‌ریزی برای ساماندهی ۱۵ کیلومتر خطوط ریلی منتهی به شهر تهران از سمت محور جنوب و محور شرق و ۵ کیلومتر خط ریلی منتهی به شهر مشهد، پرداخته شد. ۱۲ جلد مختلف این پروژه که ناظر به بخش‌های مختلف از مفهوم سازی و شناخت تا محدوده تا طرح و برآورد مالی و اسناد مناقصه و.. در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت. همچنین در ذیل این پروژه نشست‌ها و سمینارهای تخصصی با هماهنگی و همکاری شرکت راه‌آهن برگزار گردید که پوسترهای این نشست‌ها نیز غرفه برای اطلاع بازدیدکنندگان نصب گردید.
۲- پروژه پزوهشی «الگوی مناسب تعامل شهرداری و شورای شهر» که قرارداد آن با مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی  شهر تهران بسته شده است و در این پروژه پژوهشی به بررسی و تعیین آسیب های روابط شورای اسلامی شهر و شهرداری می پردازد و تعامل بخشی بین شورا و شهرداری برپایه تعادل‌بخشی در قوانین و مقررات حاکم بر این مناسبات نقطه ثقل پژوهش است و پژوهش در راستای پاسخ به اینکه؛ وضعیت مطلوب در مناسبات شورا شو شهرداری به برچه سازوکارهایی قانونی، اجرایی و مدیریتی چیست، در چهاربخشِ «احصاء مناسبات»، «آسیب شناسی میدانی روابط» و «آسیب شناسی محتوایی مناسبات» و «آسیب شناسی قوانین و مقررات» به تحلیل می پردازد. و  در نهایت به تبیین وضعیت مطلوب در تعاملات و مناسبات بین کنشگران نظام مدیریت شهری «شورا- شهرداری»، ارائه سازوکار مطلوب نظارت شورا بر شهرداری و تدوین آیین نامه داخلی حاکم بر مناسبات شورا و شهرداری می‌رسد.
۳- پژوهش «ملاحظات یکپارچگی نظام اسکان-اشتغال و الزامات آن در سکونتگاه‌های مناطق کلانشهری (با نگاه اجمالی به شهر جدید پردیس در منطقه کلانشهری تهران)» که فصلی از کتاب «سیاست حمل و نقل شهری و منطقه‌ای در شهرهای جدید» شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید را به خود اختصاص داده است. این کتاب نیز در نمایشگاه هفته پژوهش در معرض دید بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان قرار گرفت.
۴- پژوهش «برنامه‌ریزی کارکرد فرودگاه‌های درون شهری در ارتباط با توسعه فضاهای شهر» نیز برای بازدید علاقه‌مندان ارائه شد. در این پژوهش با مطالعه ادبیات و مبانی مرتبط با موضوع، تجربه های جهانی مسائل فرودگاه های درون شهری مورد بازخوانی واقع شده اند. صورت بندی چالش‌ها و رویکردهای مواجهه با آنها، چارچوب مشخصی برای تعدیل مسائل فرودگاه‌های درون‌شهری در ارتباط با پهنه های همجوار تدوین می کند. رویکردهای مواجهه برای تعدیل مسائل فرودگاه های درون شهری به سه دسته انتقال، تداوم و تقلیل عملکرد فرودگاه تقسیم بندی می شوند. تعدیل مسائل فرودگاه و پهنه های همجوار منوط به گزینش یکی از سه رویکرد مذکور است که هر یک مسیر و پیشنهادات متفاوتی را دنبال می کند. این پژوهش جهت تعدیل مسائل فرودگاه مهرآباد با تشخیص وضعیت فعلی آن، رویکرد تقلیل فعالیت را پیشنهاد می‌کند.
 

۵-  پژوهش «پیامدهای اقتصاد غیررسمی بر تحولات کالبدی فضایی مناطق مرزی رویکردهای توسعه پایدار شهرستان مرزی بانه» نیز که به صورت کتاب درآمده است در معرض دید علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار گرفت. در این پژوهش اثرات نیروهای اقتصاد غیر رسمی بر نحوه توسعه شهر مرزی بانه مورد بررسی قرار گرفته است و پیامدهای  نحوه توسعه شهر در ارتباط با رویکرد توسعه پایدار مورد توجه قرار گرفته است. شناسایی چالشهای مناطق مرزی، روش‌شناسی تحلیل مؤلفه‌های توسعه مناطق مرزی و برنامه‌ریزی راهبردی توسعه شهرها و مناطق مرزی از دستاوردهای این طرح پژوهشی می‌باشد.

 
دفعات مشاهده: 44 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.18 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 3928