انجمن علمی دانشجویی- مهندسی مواد و متالورژی
جلسه نشریه آمورف

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۱۵ | 

اتحادیه علمی دانشجویی مواد کشور از ابتدا فعالیت خود،همواره در تلاش بوده است تا تنوع و کیفیت فعالیت هایش را ارتقا بخشد و هر ساله با به کارگیری تجربیات سال های قبل نتایج بهتری به دست اورد . در همین راستا در طی سال های گذشته این اتحادیه مصمم شد تا به عنوان یک فعال جدید نشریه ای با عنوان آمورف تهیه و چاپ شود.پس تلاش ها و همفکری ها صورت گرفت تا این که اولین شماره چاپ شود.

هدف نشریه آمورف به کار گیری نیروی جوان و خلاق و متعهد دانشجو در عرصه فعالیت های علمی ترویجی در زمینه مهندسی مواد است و می کوشد تا محلی برای اموزش و ترویج مهارت های بریا دانشجویان این رسته باشد که بهندرت به صورت دانسگاهی به انها پرداخته می شود . این درحالی است که این مهارت ها از اهمیت بالایی برخوردار هیتند و گاهی می تواند تحول افرین باشد از جمله مهارت ها می توان به توانایی انجام کار گروهی ، تفکر خلاقانه ، اخلاق مهندسی ،احترام به محیط زیست ، واقغ بینی و .. اشاره کرد. این نشریه شدیدا به اثر بخشی این مهارت ها باور دارد و زمن ارزشی که برای انها قایل است در مسیر توریج انها نیز گام بر می دارد.از ابتدایی ترین و مهم تین مهارت های ذکر شده توانایی نقش گرفتن در یک گروه و انجتام کار گروهی است که می تواند تاثیر بسیار ژرفی در ابنده یک فرد داسته باشد و تضمین کننده اینده روشن ان فرد بشود.امروزه در شرایطی به سر می بیم که به سمر رساندن یک کار به صورت فردی،خصوصا در حوضه های تخصصی ، غیر ممکن می نماید و لزوم فراگیری مهارت های جمعی را گوش زد می کند.از طرفی فعالیت های دانشجوی یه عنوان محلی مناسب.برای تمرین این مهارت ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است و عملا به ما می آموزد که چگونه همچون قطعه ای از یک پازل جیگاه مناسب خود را پیدا کرده و با این کار یک مجموعه را کامل نماییم

در ادامه باید گفت: نشریه امورف مفتخر است که به صورت یک فعالیت مشارکتی بین دانشجویان مهندسی مواد سراسر کشور طرح ریزی شده است . برپایی ان با مشارکت این عزیزان بوده و بدون شک تداوم ان نیز مستلزم دانشجویان عزیز است . این نشریه به عنوان نمونه ای از کار های گروهی در یک تشکل دانشجویی و با همکاری و تلاش افراد زیادی به ثمر نشسته است و همکاری صمیمانه و صادقانه این عزیزان قابل تقدیر است.

در روز 23/7/94 جلسه دوم نشریه آمورف در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد . در این جلسه اعضای انجمن علمی مواد دوره چهاردهم علم و صنعت ایران برای همکاری حضور به عمل رساندند. طبق قرار های گذاشته شده هفت نفر از اعضای انجمن علمی به عوان کادر اصلی نشریه آمورف انتخاب و موظف شدند که مقاله های خود را تا تاریخ 21 آبان ماه تحوبل دهند.

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی دانشجویی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=62.7841.45378.fa
برگشت به اصل مطلب