معاونت دانشجویی- اخبار و اطلاعیه ها
برگزاری بازدیدها و نشست‌ها در سراهای دانشجویی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/3/8 | 
برگزاری بازدیدها و نشست‌ها در سراهای دانشجویی
با ازسرگیری آموزش حضوری در دانشگاه و حضور فراگیر دانشجویان گرامی در سراهای دانشجویی، به مناسبت فرارسیدن هفته خوابگاه‌ها اجرای برنامه بازدید مسئولین دانشگاه از خوابگاه‌های دانشجویی با هدف طرح مستقیم موضوعات دانشجویی و برگزاری نشست‌های عمومی و پرسش و پاسخ در اردیبهشت ماه در دستور کار قرار گرفت.
در اولین و دومین روز بازدیدها دکتر منصور انبیاء (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران)، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی‌نژاد (مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر محمدرضا دلیری (معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران) و مسئولین حوزه‌های معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی با حضور در محل اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی در پردیس اصلی دانشگاه و در اتاق‌های دانشجویی به گفتگو پیرامون مسائل دانشجویی پرداختند. تاکید بر جایگاه علمی و سوابق فرهنگی دانشگاه علم و صنعت ایران، رسیدگی به مسائل آموزشی و رفاهی دانشجویان استعداد درخشان، افزایش ساعات فعالیت اماکن ورزشی دانشجویان از جمله مسائل مطرح شده در این جلسات بود. در ادامه دکتر منصور انبیاء (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران) از محل سلف غذاخوری دانشجویان خوابگاهی، بوفه و فضاهای سراهای دانشجویی نیز بازدید نمود.
حضور دکتر داوود یونسیان (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر شهریار شاه حسینی (معاون بین الملل دانشگاه علم و صنعت ایران)، دکتر محمدرضا دلیری (معاون آموزشی دانشگاه علم وصنعت ایران) و مسئولین حوزه های معاونت دانشجویی در نشست عمومی حسینیه محل اسکان بخشی از دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشگاه علم و صنعت ایران و بحث و گفتگو پیرامون مسائل آموزشی، پژوهشی و رفاهی این دانشجویان از جمله برنامه های بازدید هفته خوابگاه بوده است. بهبود وضعیت گرنت‌های پژوهشی، حمایت دانشگاه از حضور دانشجویان در همایش‌های علمی بین المللی و ارائه راهکارهای مناسب در مواجهه با موضوع افزایش ماندگاری دانشجویان و اختصاص ساعات مناسب ورزشی برای دانشجویان مقطع دکتری از جمله مسائلی بود که در این نشست عمومی حاضرین به بحث و گفتگو پیرامون آنها پرداختند.
برگزاری نشست عمومی روسای دانشکده های علوم پایه (شیمی، فیزیک و ریاضی) و مدیر گروه آموزشی معارف با دانشجویان کارشناسی سال اول و گفتگو پیرامون مسائل دانشجویان در خصوص وضعیت دروس علوم پایه و ارتقا شرایط رفاهی در سراهای دانشجویی از دیگر برنامه های هفته خوابگاه در حسینیه محل اسکان این دانشجویان بوده است. در این نشست که با حضور دکتر علی ملکی (رئیس دانشکده شیمی)، دکتر مهدی علائیان (رئیس دانشکده ریاضی)، دکتر محمد واحدی (رئیس دانشکده فیزیک) و حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی (مدیر گروه آموزشی معارف اسلامی) و مسئولین حوزه های معاونت دانشجویی برگزار گردید، دانشجویان خوابگاهی نظرات خود را در خصوص شرایط برگزاری کلاس ها در ایام تابستان، شیوه های ارزیابی دروس، افزایش سرعت اینترنت و ساعات سرویس های ایاب و ذهاب، ارتقا سطح نظارت مکانیزه در محل سراهای دانشجویی و محیط های پیرامونی سراها و ترددها به سراهای دانشجویی به جهت پیشگیری از ورود افراد نامرتبط به خوابگاه‌ها و نحوه برگزاری فرآیندهای تشکیل شورای صنفی دانشجویان بیان نمودند. حضور در محل اتاق های دانشجویان، گفتگوهای صمیمانه و آگاهی روسای دانشکده‌ها از شرایط دانشجویان در خوابگاه‌ها از دیگر برنامه‌های این بازدید بوده است.
شایان ذکر است که برنامه حضور دکتر علیرضا معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم وصنعت ایران) و دکتر حامد سعیدی (معاون دانشجویی دانشگاه علم وصنعت ایران) و مسئولین حوزه های معاونت دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی در محل اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در تعدادی از سراهای دانشجویی از پیش از بازگشایی دانشگاه ها استمرار داشته است. علاوه بر نکات صدرالاشاره، رسیدگی کلان به موضوع درخواست های دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای تحصیل در خارج از کشور و ابعاد فرهنگی، اجتماعی و مضرات و مزایای آن مسئله ای بود که در این جلسات مورد هم اندیشی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و مسئولین قرار گرفت.
اجرای آزمایشی طرح اختصاص اعتبار به حساب کاربری دانشجویان جهت تهیه اختیاری اقلام صبحانه به جای بسته های از پیش آماده، تنوع بخشی به غذاها و ارائه سبد میوه، اجرای آزمایشی طرح امکان رزرو اختیاری غذا در سایر سالن های اغذیه دانشگاه و افزایش حجم ترافیک ماهانه در اختیار دانشجویان از جمله مواردی بود که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته بوده است. همچنین رسیدگی به وضعیت پهنای باند و سرعت اینترنت در خوابگاه‌ها، توسعه امکانات ایاب و ذهاب دانشجویان، ارتقا کیفیت غذاهای مورد طبخ و امکانات موجود در سالن‌های ورزشی خوابگاه‌ها از جمله درخواست‌های دانشجویان در نشست‌های عمومی بوده است.

 

نشانی مطلب در وبگاه معاونت دانشجویی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=58.19018.67321.fa
برگشت به اصل مطلب