معاونت دانشجویی- اخبار و اطلاعیه ها
استمرار توسعه خدمات در امتداد ازسرگیری حضور فراگیر دانشجویان در دانشگاه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/3/8 | 
 استمرار توسعه خدمات در امتداد ازسرگیری حضور فراگیر دانشجویان در دانشگاه

ایجاد بستر مناسب برای تقویت زمینه‌های مشارکت، همفکری، تصمیم‌سازی، برنامه‌ریزی و همکاری دانشجویان در امور صنفی و حفظ حقوق و حریم دانشجویی امری است که با حمایت دانشگاه از شورای صنفی دانشجویان محقق می‌گردد.
در دو سال اخیر که جهان شاهد شیوع ویروس کرونا و ترویج آموزش های الکترونیکی بوده است، دانشگاه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی پذیرای حضوری آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی بوده است که دوره پژوهشی خود را سپری می‌نمودند. لذا به جهت رفاه حال آن دانشجویان گرامی، استمرار ارائه خدمات امور خوابگاهی و امور تغذیه دانشجویان ساکن در خوابگاه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته بود. همچنین در آن ایام با پایان یافتن مدت قانونی فعالیت اعضای محترم آخرین دوره شورایاری برخی از واحدهای صنفی با شیوع ویروس کرونا و عدم حضور حداکثری دانشجویان در دو سال اخیر متاسفانه امکان برگزاری انتخابات شورای صنفی فراهم نگردید.

الحمدالله با ازسرگیری حضور فراگیر دانشجویان گرامی در دانشگاه و تثبیت فرآیند گسترش وسعت ارائه خدمات متناسب با حضور حداکثری دانشجویان، حال امکان پیگیری و اجرای مفاد آیین نامه و شیوه‌نامه اجرایی شوراهای صنفی دانشجویان متصور بوده و در دستور کار این معاونت می‌باشد. شایان ذکر است با توجه به اینکه بیش از دو سال از اتمام مهلت قانونی فعالیت واحدهای شورایاری سابق گذشته است و عملا در سه سال گذشته به دلیل به حدنصاب نرسیدن آراء، شورای صنفی تشکیل نگردیده است، هر گونه فعالیت تحت عناوین مشابه شورای صدرالاشاره در فضای مجازی و حضوری و سوء استفاده از آن غیر قانونی می‌باشد. لذا امید است که با همدلی و همکاری دانشجویان گرامی زمینه برای اجرایی سازی فرآیندهای مربوطه فراهم آید. انشالله انتخابات در زمان مقرر و با اطلاع رسانی قبلی برگزار خواهد شد. لذا دانشجویان گرامی می‌توانند جهت طرح موضوعات صنفی-دانشجویی و همچنین برگزاری جلسه حضوری و مجازی با مسئولین حوزه معاونت دانشجویی از طریق لینک های ذیل اقدام فرمایند.
در پایان ضمن تشکر از صبر و شکیبایی دانشجویان محترم تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خصوص هرگونه کاستی خدمات ناشی از محدودیت‌های اجرایی ایام همه­‌گیری بیماری کووید- ۱۹، برای کلیه دانشجویان عزیز آرزوی سلامتی، تندرستی و موفقیت روزافزون در امور زندگی و تحصیلی می‌نماید.
 
نشانی مطلب در وبگاه معاونت دانشجویی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=58.19018.67317.fa
برگشت به اصل مطلب