مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی- نشست فرهنگی ویژه اساتید
برگزاری نشست فرهنگی اساتید / مراسم بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران / 6 اسفند 1397

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۷ | 

برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دانشگاه
 

 


با حضور هیات رییسه و اعضای هیات علمی دانشگاه، مراسم بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران ششم اسفندماه 1397 در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این مراسم که توسط مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تدارک دیده شده بود، ابتدا دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و همچنین میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن؛ به ارایه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری اشاره و ابراز امیدواری نمود مردم ایران و بخصوص جوانان، در مسیر ترسیم شده در این بیانیه حرکت نمایند و شاهد شکل گیری سبک زندگی در قالب نظام اسلامی باشیم.
رییس دانشگاه سپس با تاکید بر اینکه در این چهل سال پس از انقلاب اسلامی ایران، فعالیت های مختلف و بسیاری توسط افراد مختلف دانشگاهی در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فناوری و صنعتی در دانشگاه صورت گرفته که دانشگاه در وضعیت کنونی ان قرار گرفته است، به فرازهایی از برنامه راهبردی دانشگاه از جمله عمق بخشیدن به فعالیت های پژوهشی و ارتقای فعالیت های علمی بین المللی اشاره و تصریح کرد: به لطف خدا در افق های مختلف به قله هایی دست یافتیم و بعد دیدیم قله های بلندتری هست که باید فتح شود و این روند ادامه خواهد داشت.

 


دکتر ذاکری به برخی حوزه های پژوهشی اختصاصی دانشگاه نظیر ماهواره، فناوری عصبی، کامپوزیت، توربین های گازی، خودرو و... اشاره کرد و با برشمردن موفقیت های بسیار دانشگاه در این حوزه ها، گفت:خوشبختانه ما قله های منحصر به فردی در دانشگاه داریم که هر جا این مباحث مطرح می شود، نام دانشگاه علم و صنعت ایران از زبان مسئولین اجرایی کشور جاری می شود و اینها افتخار ما و دانشگاه است.
در خاتمه، رییس دانشگاه بر ضرورت دیپلماسی علمی تاکید و آرزو کرد همواره شاهد فعالیت های رشد و تعالی دانشگاه و دانشگاهیان علم و صنعت ایران باشیم.
در ادامه این مراسم با حضور دکتر ذاکری، مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و چند تن از روسای قبل دانشگاه، با اهدای لوح و هدایایی از خدمات دکتر محمدعلی برخورداری (رییس سابق دانشگاه) تجلیل شد.
اجرای گروه هم نوایی و سخنرانی محمدمهدی عبدخدایی (از زندانیان سیاسی رژیم پهلوی) درباره ریشه یابی و علل وقوع انقلاب اسلامی سال 1357، دیگر بخش های این مراسم بود.

آلبوم تصاویر

نشانی مطلب در وبگاه مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=42.14972.55818.fa
برگشت به اصل مطلب