معاونت فرهنگی- اخبار و رویدادها
برگزاری کارگاه" آشنایی با مسائل و مشکلات دانشجویان بین المللی"

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/11/26 | 
برگزاری کارگاه
" آشنایی با مسائل و مشکلات دانشجویان بین المللی"
به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی، کارگاه "آشنایی با مسائل و مشکلات دانشجویان بین المللی" در روز چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار گردید.
این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و خیر مقدم مدیر بخش ارتباطات فرهنگی و اجتماعی، جناب آقای دکتر خیرالدین آغاز گردید.
دکتر خیرالدین دلیل برگزاری این کارگاه را اهمیت حضور دانشجویان بین المللی در دانشگاه و بررسی فرصت ها و چالش های این موضوع دانست.
سخنران اصلی جلسه استاد حاج عباسی، از اعضای برنامه آفاق، وابسته به پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف بودند که پس از طرح موضوع  و با استفاده از پاورپوینت به بررسی موضوعات و چالش های دانشجویان بین المللی پرداختند.
ایشان در ابتدا با طرح مفاهیم جهانی شدن و بین المللی شدن و متفاوت دانستن آنها، به بررسی آمار و ارقام کشورهای مختلف در خصوص میزان جذب دانشجویان خارجی پرداختند.
در ادامه ایشان با طرح پرسش های مرتبط با موضوع، از حاضرین خواستند تا دیدگاه ها و دغدغه های خود را در ارتباط با دانشجویان خارجی بیان نمایند.
سپس آقای حاج عباسی مزایا و چالش های جذب دانشجویان خارجی را بیان داشتند و از چشم انداز اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و ... به این موضوع پرداختند.
جلسه با پرسش و پاسخ همکاران ادامه یافت.
نشانی مطلب در وبگاه معاونت فرهنگی:
http://www.iust.ac.ir/find-41.3455.70792.fa.html
برگشت به اصل مطلب