معاونت فرهنگی- اخبار و رویدادها
تقدیر رئیس دانشگاه از برگزارکنندگان اردوی معارفه ورودی‌های جدید

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/7/25 | 
تقدیر رئیس دانشگاه از برگزارکنندگان اردوی معارفه ورودی‌های جدید


با حضور اعضای هیات رئیسه، نشست و جلسه تقدیر از برگزارکنندگان اردوی معارفه دانشجویان نوورود کارشناسی دانشگاه، روز یکشنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۱ در سالن جلسات ریاست برگزار شد.
در این نشست ابتدا دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، ضمن تبریک اعیاد گذشته، علت تشکیل این جلسه را اول تقدیر از زحمات دست‌اندرکاران اروی مشهد و بعد، رصد کارهای مهمی که برای اردوی معارفه انجام شده، اعلام کرد. سپس دکتر کوه‌دار (مدیر امور فرهنگی و اجتماعی)، روند برنامه‌ریزی و اجرای اردوی سه روزه زیارتی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی مشهد را تشریح کرد. وی با معرفی دانشجویان مسئول اجرایی و ستاد بخش‌های دختران و پسران توضیح داد که در این اردوی معارفه  ۴۵۷ دانشجوی ورودی جدید کارشناسی با همراهی ۲۱ عضو هیات علمی و در مجموع ۶۷۰ نفر (با احتساب عوامل اجرایی و حامیان) شرکت داشتند و از نقاط قوت این اردو، برنامه هر روز زیارت برای هر دو گروه دختران و پسران و هماهنگی شرکت در مسابقات ورزشی پسران در دانشگاه فردوسی مشهد را برشمرد.
دکتر کوه‌دار از اعضای هیات رئیسه بویژه معاون دانشجویی و سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و همه دانشجویان دست اندر کار برگزاری اردو تشکر کرد.
پس از آن کلیپی از برگزاری اردو و برنامه‌های متنوع آن پخش شد و در ادامه دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی) با تشکر از همکاری همه مسئولان و دانشجویان مجری اردو، گفت: خوشبختانه برگزاری اردوی معارفه توسط دانشگاه علم و صنعت ایران، بازتاب بسیار خوبی در سطح وزارت عتف و کشور داشت و روحیه‌بخش دیگر دانشگاه‌ها بود.

 

در ادامه، دانشجویان مسئول ستاد برگزاری اردو به بیان نقاط ضعف و قوت اردو و ارایه پیشنهادات خود برای برگزاری هر چه بهتر اردو در سال‌های آتی پرداختند. سپس حجت الاسلام والمسلمین شریف اصفهانی (سرپرست دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه)، در سخنانی برنامه برگزاری اردوی مشهد را با توجه به شرایط میدان، خوب و قوی توصیف و تصریح کرد: در نقد اردو باید هم به صرف هزینه مادی از بیت‌المال و هم زمان و عمری که از دانشجو هزینه می‌شود، توجه داشت.
آخرین سخنران مراسم، دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه) بود. وی با اشاره به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی که «دانشگاه، کارخانه آدم‌سازی است» گفت: به عقیده من، با صرف حضور دانشجو در کلاس درس، انسانی که مد نظر امام (ره) است ساخته نمی‌شود. آن انسان باید از کوره همین اردوها و تشکل‌ها و فعالیت‌های فوق برنامه عبور کند تا شخصیتی اثرگذار و فرهیخته شود. وی تاکید کرد: من با تمام وجود به اردوهایی که توسط دانشجویان برگزار شود، توجه جدی دارم چون می‌دانم از این مسیر است که دانشجوی مد نظر امام (ره) ساخته می‌شود.

 

دکتر انبیاء با تشکر از همه افرادی که در برگزاری اردوی مشهد نقش داشتند، گفت: اردوی مشهد در بدترین شرایط میدانی برگزار شد ولی با عنایت خداوند در سطحی برگزار شد که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دو روز پس از آن در جلسه‌ای در وزارت، صمیمانه و موکد از دانشگاه علم و صنعت ایران برای برگزاری اردو تشکر و اظهار لطف کرد.
رئیس دانشگاه با تاکید بر لزوم ارزیابی مادی و معنوی اردوی برگزار شده مشهد، گفت: باید نقاط ضعف و قوت اردو مستندنگاری شود و نباید از بیان مشکلات ترسید چرا که پذیرش نقاط ضعف، توانمندی ماست. همچنین باید از دانشجویان شرکت کننده نظرسنجی شود تا نکات آنها در اردوهای بعدی لحاظ شود. وی پیشنهاد کرد برگزاری برنامه جداگانه برای دانشجویانی که در اردو شرکت نداشتند، بررسی شود.

 

پایان‌بخش این برنامه، اهدای لوح تقدیر به دانشجویان مسئول در برگزاری اردوی مشهد بود.
نشانی مطلب در وبگاه معاونت فرهنگی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=41.3455.68630.fa
برگشت به اصل مطلب