معاونت فرهنگی- اخبار و رویدادها
شرح غزلیات حافظ، اقدام فرهنگی از دانشگاه علم و صنعت ایران(قسمت ۳)

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/1/17 | 
شرح غزلیات حافظ
اقدام فرهنگی از دانشگاه علم و صنعت ایران

(قسمت ۳)
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران در راستای عمل به رسالت فرهنگی خود، سلسله برنامه های ویدئویی شرح اشعار حافظ را تحت عنوان «جام جهان نمای حافظ» تهیه و تدارک دیده است.
به گفته دکتر ارجمندی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران)، جام جهان نمای حافظ به منظور پاسداشت زبان و ادبیات فارسی و حمایت از فرهنگ اصیل و متعالی کشورمان و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت آشناسازی بیشتر افراد- بویژه جوانان و دانشجویان- با یکی از برجسته ترین آبشخورهای فرهنگی و ادبی در زبان فارسی، فراگیری ادبیات کلاسیک و بهره مندی از مفاهیم عالی ادبی، اخلاقی و روحانی اشعار حافظ علیه الرحمه تولید و منتشر می شود و این برنامه تمهید خوبی برای دوران فراگیری ویروس کروناست که کلاس های نقد و تفسیر ادبی، مانند دیگر آموزش های رسمی، تعطیل و به آموزش آنلاین تبدیل شده اند.
گفتنی است جام جهان نمای حافظ، ویدئوهای جذاب و متنوعی است که از لسان اساتید نامور و توانمند زبان و ادبیات فارسی، هر بار شرح و تفسیر یک غزل از این شاعر نامدار و شخصیت برجسته کشور را با موضوع «شرح عالمانه و دانشگاهی چندی از غزل ‌های دیوان حافظ» در معرض دید علاقه مندان قرار می دهد. این ویدئوها در قالب فایل های کم حجم (برای سهولت استفاده)، هر دو هفته یک بار تولید و در سایت آپارات بعنوان "جنبش فرهنگی فردای بهتر"برای استفاده عموم  علاقه مندان بارگذاری می شوند.
با آرزویِ در پیش بودنِ سالی خوب و خوش برای شما، سومین قسمت از برنامۀ «جامِ جهان‌نمایِ حافظ» را پیشکشِ شما می‌کنیم. در این قسمت، استاد نوریان غزلِ بهاریِ دیگری را از حافظ شرح می‌کنند.
این برنامه هر چهار‌شنبه منتشر خواهد شد.
معاونتِ فرهنگی و اجتماعی، دانشگاهِ علم و صنعتِ ایران
این برنامه را با بازکردنِ این پیوند تماشا کنید:
نشانی مطلب در وبگاه معاونت فرهنگی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=41.3455.63108.fa
برگشت به اصل مطلب