دانشکده مهندسی خودرو- مقدمه
تاریخچه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۲/۱۵ | 

دانشکده مهندسی خودرو در سال 1379 برای اولین بار در ایران تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت و موفق به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی خودرو در سه گرایش گردید. بنیانگذار این دانشکده دکتر محمدحسن شجاعی فرد، با سابقه‌ای بیش از 35 سال در آموزش عالی توانستند با کمک همکاران دانشگاهی خود این رشته را در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقطع کارشناسی ارشد به تصویب برساندو با همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و دو شرکت معظم خودروسازی ایران، (ایران‌خودرو و سایپا)، دانشجویان را از طریق بورسیه به این رشته جذب نماید. تا کنون تمامی این دانشجویان جذب صنعت خودرو و صنایع وابسته شده اند که خود منشاء خدمات فراوانی در آن بوده‌اند. البته برخی نیز به دنبال ادامه تحصیل وارد دانشگاههای معتبر ایران و آمریکا و کانادا در مقطع دکترا شده‌اند.  

این دانشکده که در نوع خود در ایران و خاورمیانه بی‌نظیر است، افتخار دارد که توانست با تلاش چند ساله رشته مهندسی خودرو را در مقطع کارشناسی و دکترا نیز به تصویب وزارت آموزش عالی برساند و از مهر ماه سال 86 با جذب 29 نفر از دانش آموزان برجسته کشورمان (در مقطع کارشناسی) بر سرعت تحولات صنعت خودرو بیفزاید. 

در حال حاضر دانشکده خودرو در کارنامه کاری خود تا پایان نیمسال اول 93-92 در مقطع کارشناسی 68 نفر فارغ التحصیل و 60 نفر مشغول به تحصیل و در مقطع کارشناسی ارشد 107 نفر مشغول به تحصیل 415 فارغ التحصیل و در مقطع دکترا 31 نفر مشغول به تحصیل و 1 نفر فارغ التحصیل دارد.

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی خودرو:
http://www.iust.ac.ir/find.php?item=21.1084.2872.fa
برگشت به اصل مطلب